آخرین اخبار : 

یک میلیون یورو؛ هزینه هر مسابقه نیمار برای پاری‌سن‌ژرمن/ ۱٫۵ میلیون…

به نقل از نشریه اسپورت نیمار غایب بزرگ پیروزی ۴ بر صفر شب گذشته (یکشنبه) پاری‌سن‌ژرمن در مسابقه لوکلاسیک مقابل مارسی بود اما این اتفاق عجیبی به شمار نمی‌رفت. در حقیقت هواداران پاری‌سن‌ژرمن به ندیدن نیمار در ترکیب باشگاه‌شان بیشتر از دیدن او در زمین مسابقه عادت دارند.

نیمار از تابستان سال ۲۰۱۷ که با قراردادی ۲۲۲ میلیون یورویی (رقم فسخ قراردادش) از بارسلونا پاری‌سن‌ژرمن پیوست ۶۳ مسابقه برای این باشگاه انجام داده در حالی که ۶۴ مسابقه را از دست داده است. از این ۶۴ مسابقه او ۵۲ مسابقه را به خاطر مصدومیت هشت مسابقه را به خاطر محرومیت و چهار جلسه را به خاطر بلاتکلیفی در نهایی شدن بازگشتش به بارسلونا در ابتدای فصل از دست داد.

با توجه به تعداد مسابقه‌هایی که نیمار برای پاری‌سن‌ژرمن انجام نداده است هر مسابقه او برای باشگاه فرانسوی به نسبت مدتی که از قراردادش گذشته بیش از یک میلیون یورو هزینه داشته است. همچنین هر گلی که او تا الان زده است (تا الان ۵۵ گل) برای ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن نزدیک به ۱٫۵ میلیون یورو هزینه داشته است.

 

الخلیفی نه تنها بابت خرید نیمار ۲۲۲ میلیون یورو به بارسلونا پرداخت کرد بلکه به این بازیکن برزیلی ماهانه ۳٫۱ میلیون یورو حقوق می‌دهد و تا الان ۲۶ ماه به او حقوق داده است که مجموعاً رقمی بالغ بر ۸۰ میلیون یورو می‌شود. به این ترتیب مجموع هزینه‌ای که PSG برای داشتن نیمار تا این مقطع از قراردادش متحمل شده است از ۳۰۰ میلیون یورو فراتر می‌رود و این در حالی است که ورود این بازیکن برزیلی به پارک‌دوپرنس تغییر محسوسی در نوع افتخارات پاریسی‌ها به وجود نیاورد و آنها بعد از دو سال از زمان خرید نیمار همچنان در حسرت لیگ قهرمانان اروپا هستند. نیمار تا آخر فصل ۲۲-۲۰۲۱ با پاری‌سن‌ژرمن قرارداد دارد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2129118

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *