آخرین اخبار : 

گیگز: بکام باید از منچستریونایتد جدا می‌شد/ هر هفته میان او و فرگ…

به نقل از نشریه میرر انگلیس سرالکس فرگوسن سر مربی اسطوره‌ای منچستریونایتد باور داشت آن دسته از شاگردان تیمش که خواهان جدایی هستند را قبل از اینکه دوران اوج‌شان برسد یا زمانی که رفتن‌شان بیشترین منفعت را برای باشگاه دارد باید فروخت و این تصمیمی بود که او در مورد دیوید بکام هم اتخاذ کرد. البته بکام یکی از چند بازیکنی بود که فرگی این تصمیم را درباره‌شان گرفت اما بدون شک بزرگ‌ترین‌شان بود. او سال ۲۰۰۳ از منچستریونایتد جدا شد و به رئال پیوست و بابت فروش او یونایتدی‌ها در آن زمان ۲۵ میلیون پوند گرفتند. بکام که در آن زمان ۲۸ سال سن داشت اولین نفر از ستاره‌های کلاس ۹۲ منچستریونایتد بود که از این باشگاه جدا می‌شد و این اتفاق در آخر فصلی رخ داد که او و فرگوسن اختلافاتی علنی داشتند. رایان گیگز هم معتقد است که تصمیم فرگوسن برای موافقت با فروش بکام درست بوده است.

گیگز در بیان کرد‌و‌گو با شبکه beIN Sports درباره سیاست فرگوسن جهت آزاد گذاشتن ستاره‌های تیمش برای پیوستن به باشگاه‌های دیگر بیان کرد: من فکر می‌کنم که اکثر مواقع فرگوسن برای تصمیماتش دلایل فنی و فوتبالی داشت. او یا می‌خواست بازیکن جدید را به باشگاه تزریق کند یا احساس می‌کرد آن بازیکنی که با رفتنش موافقت می‌کرد دیگر مانند قبل بر بازی باشگاه تأثیر نمی‌گذارد. ممکن هم بود که او احساس کند دیگر زمان حضور آن بازیکن در باشگاه به آخر رسیده است. بازیکنی مثل دیوید بکام دیگر نمی‌توانست در منچستریونایتد بماند چون میان او و سر مربی بیش از اندازه داشت اختلاف به وجود می‌آمد و واقعاً هم هر هفته میان آنها مشاجره‌ای شکل می‌گرفت. وقتش شده بود که دو طرف از یکدیگر جدا شوند و چند بار هم زمینه‌اش فراهم شد.

از روزی که مشاجره فرگوسن و بکام در رختکن به پرتاب یک لنگه کفش از سوی فرگی به سمت ستاره انگلیسی تیمش و شکاف خوردن ابروی بکام منجر شد روابط میان آنها دیگر هرگز مانند قبل نشد. بکام به رئال رفت و چهار سال موفق را در این باشگاه سپری کرد و پس از آن هم راهی آمریکا شد تا برای باشگاه لس‌آنجلس گلکسی توپ بزند. او مدتی هم برای باشگاه‌های میلان و پاری‌سن‌ژرمن توپ زد. فرگوسن هم بعد از رفتن او جانشینی بزرگ مانند کریستیانو رونالدو را به منچستریونایتد برد.

 

برخلاف بسیاری از شاگردان منچستریونایتد که مورد غضب فرگوسن واقع شدند گیگز توانست از خشم سر مربی اسکاتلندی‌اش در امان باشد و دوران بازیگری‌اش را در این باشگاه به آخر برساند. البته او هم اعتراف کرد که به دچار شدن به سرنوشتی که بکام داشت نزدیک شده بود.

گیگز ادامه داد: فکر می‌کنم که فصل ۰۴-۲۰۰۳ بود که من شروع خوبی نداشتم. تابستان همان سال بود که بکام از منچستریونایتد رفت و همان موقع هم من بیش از هر زمان دیگری به خروج از باشگاه نزدیک شدم. من آن فصل اصلاً روی فرم نبودم. خب البته من در آن فصل داشتم خودم را در پست جدیدی که فرگوسن برایم در نظر گرفته بود تطبیق می‌دادم. تا آن موقع من یک بال بودم که در کنار زمین پیشروی می‌کرد اما بعد از آن باید کمی متمایل‌تر به مرکز زمین بازی می‌‌کردم. به همین دلیل از سرعت بازی‌‌ام کاسته شد. البته فرگوسن واقعاً هرگز این موضوع را به رویم نیاورد. برخلاف شروعم من فصل را با قدرت به آخر رساندم اما چه کسی می‌داند که اگر این اتفاق رخ نمی‌داد چه سرنوشتی در انتظارم بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2263805

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *