آخرین اخبار : 

گفتگوی تفصیلی برانکو بعد از برکناری/ اخراجم از الاهلی عجولانه بود

خبرنگار برانکو ایوانکوویچ هفته گذشته و بعد از باخت باشگاه فوتبال الاهلی عربستان مقابل الوحده از هدایت باشگاه الاهلی برکنار شد و همچنان تکلیفش برای نحوه قطع همکاری با این باشگاه مشخص نیست. الاهلی صالح المحمدی را به طور موقت به جای برانکو انتخاب کرد و شب گذشته توانست با دو گل باشگاه الفتح را شکست بدهد.

برانکو که در اخراجش در باشگاه اختلافاتی وجود داشت و مدیر و رئیس باشگاه برای کنار گذاشتن این سر مربی اظهاراتی را علیه هم در رسانه ها انجام دادند در بیان کرد و گو ای با روزنامه الریاضیه عربستان ناگفته های باشگاه الاهلی را بازگو کرد.

* چرا از سرمربیگری الاهلی اخراج شدید؟

– غیر ممکن است که از دو بازی اول در لیگ بتوانید نتیجه مثبتی بگیرید بخصوص با وجود بعضی مصدومیت ها و غیبت ها. «لیما» بازیکن جدید ما در روزهای فیفا به باشگاه اضافه شد درست هفت روز پیش از بازی با الوحده. «بلایلی» الجزایری هم دیر به تمرینات اضافه شد. باشگاه آماده نبود. به نظرم تصمیم مسئولان باشگاه عجولانه بود و باید این سئوال را از آنها بپرسید.

* چطور از اخراج خودتان مطلع شدید؟

– روز بعد از بازی با الوحده به تمرین آمدم. یک روز عادی بود و هیچ مکالمه ای هم با هیچکس نداشتم. شاید مسئولان باشگاه خودشان جلساتی داشتند که من باشم یا نه. رسانه ها هم درباره ماندن یا برکناری ام نظر می دادند. سپس أحمد بامعوضة (یکی از مسئولان الاهلی) با من صحبت کرد و بیان کرد که دیگر سر مربی الاهلی نیستم و قراردادم در تاریخ ۱۶ سپتامبر فسخ شده است.

* توافق شما با باشگاه برای فسخ قرارداد چطور است؟ آیا باشگاه باید کل قرارداد شما را پرداخت کند و یا طرح دیگری وجود دارد؟

– هنوز هیچ توافقی با باشگاه ایجاد نشده است و چیزی امضا نکرده ام. 

* خبرهایی وجود دارد مبنی بر اینکه رئیس باشگاه برکناری شما را رد کرده ولی مدیر باشگاه شما را عزل کرده است. آیا این واقعیت دارد؟

– من این خبرها را شنیده ام اما دقیقا نمی دانم چه اتفاقی رخ داده. حتی اخبار رسانه های عربستان را نمی خوانم چرا که به زبان عربی است. 

* شما در باشگاه با چه کسی کار می کردید و در ارتباط بودید؛ رئیس باشگاه یا مدیر باشگاه؟

– من با أحمد بامعوضة وماجد الطویرقی در ارتباط بودم. البته برای برخی از مسائل با منصور بن مشعل مدیر باشگاه و احمد الصائغ رئیس باشگاه صحبت می کردم و در جلسات حضور داشتند.

* آیا با شاگردان باشگاه مشکل دارید یا همه چیز عادی است؟

– من در طول دوران مربیگری ام با هیچ بازیکنی مشکل و سوء تفاهم نداشته ام. البته ۱۱ بازیکنی که در ترکیب اصلی هستند همیشه خوشحال هستند و ممکن است بعضی از شاگردان نیمکت نشین ناراحت و عصبانی باشد. شما در باشگاه ۳۰ بازیکن دارید و نمی توانید همه را بازی بدهید. الان در شرایط حرفه ای هستیم و شاگردان باید خودشان را با این شرایط هماهنگ کنند. 

چرا با عمر السوما قبل از بازی الوحده صحبت داشتید و گفتگوی تلویزیونی خود را تکذیب کردید .حتی گفتید عمر السوما باید بداند شاگردان ملی پوش دیگری هم نیمکت نشین هستند؟

– من همیشه با شاگردان جلسه دارم چه به صورت انفرادی و چه به صورت گروهی. با عمر السوما در مورد سوء تفاهماتی که پس از یک بیان کرد و گو تلویزیونی ایجاد شد صحبت کردم. در آن بیان کرد و گو اشتباهات ترجمه رخ داده بود. غیر ممکن است که درباره بازیکنانم به شکل بدی در رسانه ها صحبت کنم. 

* شاگردان خارجی را شما انتخاب کردید ولی بازیکن صربستانی تغییر کرد و جدا شد. چرا از جذب یک بازیساز خودداری کردید؟

– گزینه های خارجی مختلفی برای مدیریت باشگاه وجود داشت. الکسیچ صربستانی یکی از بهترین شاگردان ترکیه بود که در لیگ اروپا ۱۰ گل زده بود. من با سر مربی صربستان هم صحبت و درباره این بازیکن از او سئوال کردم. همه باشگاه ها از جذب این بازیکن استقبال می کنند. بازیکن بوسنیایی هم جوری بود که عملکردش باعث تحسین همه می شد.  علاوه بر این لوکاس لیما از یک باشگاه بزرگ فرانسه به طور مستقیم به عربستان سعودی آمد. او با باشگاه هماهنگ خواهد شد و به زمان نیازمند است. 

* اما گفته می شود شما شاگردان بوسنیایی و صربستانی را آوردید ولی آوردن لیما و بلایلی کار مدیریت باشگاه بوده است.

– اینطور نیست. مدیریت باشگاه درباره این شاگردان با من مشورت کرد و من هم موافقت کردم. برعکس خیلی هم از جذب این شاگردان خوشحال شدم. آنها شاگردان خاصی هستند که باشگاه به این نفرات نیازمند است.

* پس چرا سه بازیکن از شرق اروپا آوردید؟ آیا آنها گزینه های شما بودند؟

– مسئولان باشگاه لیستی از اسامی شاگردان مختلف را به من دادند که نام الکسیچ ساریچ و زوکانوویچ در آن وجود داشت. من بر اساس رزومه این شاگردان را انتخاب کردم. حتی یک بازیکن اروگوئه ای هم به من پیشنهاد شد.

*  آیا در مدت حضورتان در الاهلی در کار و تصمیمات فنی شما دخالت می شد؟

– خیر اصلا. درباره وضعیت شاگردان گزارش ها و مشورت هایی به من می رسید ولی دخالتی در کار نبود و خودم لیست را می دادم. صحبت و نظر نهایی با من بود اما نمی دانم چرا این اتفاقات پیش آمد. مثلا حسین عبدالغنی با ۴۲ سال سن با دویست درصد توان کار می کرد و مثل یک بازیکن جوان در تلاش بود. 

* چرا باوجود داشتن بازیکنانی مثل یزید البکر و خالد البراکا بازهم شاگردان جدید گرفتید؟

– چطور می توانستم درباره شاگردان تصمیم بگیرم وقتی که بلافاصله بعد از عقد قراردادم این شاگردان جذب شدند. 

* چرا باوجود رزومه خوبی که در کشورهای دیگر داشتید در ا لاهلی موفق نشدید؟

– من در سه کشور ۱۱ جام کسب کردم. هدفم این بود که با الاهلی هم قهرمان شوم ولی با برنامه دو ساله نه ۶ یا سه ماه. اخراج من با این سرعت عجیب بود. احساسم قابل وصف نیست ولی زندگی در حرکت و رو به جلو است.

* گفته می شود شاگردان در زمان شما از زیاد بودن تمرینات بدنسازی و حضور در سالن بدنسازی شکایت داشتند.

– (با خنده تلفن همراهش را در می آورد و اینستاگرام باشگاه را نشان می دهد) این تصاویر تمرین باشگاه است. الان که دیگر سر مربی نیستم ولی شاگردان در حال وزنه زدن هستند. این یک روش عادی برای تمرین است. شاگردان باید بعضی اوقات اوقات در سالن وزنه باشند. ما حداکثر یک روز در هفته در سالن بودیم.

* آیا مطالبات شما پرداخت شده است؟ آیا رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو  یا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو  قرارداد شما صحت دارد؟

– من برکنار شده ام و پولم را نگرفته ام. طبق قرارداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو به علاوه پاداش هاست که باید سهم همکارانم را هم پرداخت کنم. 

* مشکل اصلی الاهلی چیست؟

– صبر صبر و صبر. اگر به بازیکن و سر مربی اطمینان دارید فقط باید زمان داد و صبر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
https://www.mehrnews.com/news/4724900/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D9%81%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86%DA%A9%D9%88-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%87%D9%84%DB%8C-%D8%B9%D8%AC%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%87

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *