آخرین اخبار : 

پنج دلیل افت رئال بر اساس تحلیل روزنامه اسپانیایی

تیم فوتبال رئال روز شنبه در دیدار لیگ اسپانیا مقابل ایبار و در خانه این تیم با ۳ گل شکست خورد. جالب اینجاست که ایبار حتی شایستگی بردی پرگل‌تر از این مقابل بدترین رئال فصل را هم داشت.

بهترین ستاره تیم مهمان «تایبوت کورتوا» بود. شاید این شکست برای هوادارانی که حدود ۳۰۰ نفر بودند و سفر کرده بودند تا خودشان را به ورزشگاه خانگی ایبار برسانند حتی سنگین‌تر هم بود برای کسانی که نمی‌دانستند تیمشان بعد از اخراج «لوپتگی» و انعقاد قرارداد با «سولاری» دیگر باید چه کسی را اخراج کند.

روزنامه اسپانیایی مارکا اما تحلیلی از مسابقه رئال دارد و معتقد است این تیم در زمینه‌هایی مشکلاتی داشته که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

نبودن انگیزه/>یکی از بزرگ‌ترین مشکلات رئال در زمان‌هایی که این تیم شکست می‌خورد مشکل انگیزه است. اما این موضوعی بود که فقط خبرنگاران به آن اشاره نکردند و حتی در رختکن هم مشکل انگیزه بیان شده بود. «سرخیو راموس» که بعد از مسابقه با خبرنگاران صحبت کرد هم اعتراف کرد که تیم شرایط خوبی نداشته و تیم را سرزنش کرد. او اظهار کرد لحاظ انگیزه مانند قبل نبودند و عمل کرد تیمشان بد بوده است.

خبری از فوتبال نبود/>راموس از عمل کرد تیم و هم‌تیمی‌ها انتقاد کرد اما فوتبالی در کار نبود. سولاری دنی سبایوس را به جای کاسمیرو مصدوم استفاده کرد و این تصمیم اشتباه بود. یک اشتباه از این هافبک در گوشه زمین مادرید به یکی از گل‌های تیم ایبار منجر شد. خود سولاری هم اظهار کرد باید در این زمینه پیشرفت گکنیم.

اما این تنها مشکل نبود رئال با برنامه‌ای واضح به ایپوروا رفت اما برنامه‌اش کار نکرد. سولاری از فشار بیشتر در زمین‌های کوچک خبر داشت و سعی کرد با استفاده از تونی کرویس و لوکا مودریچ از مسابقه مستقیم استفاده کند. راموس و واران هم معمولا سعی می‌کردند با توپ‌های مستقیم و بلند بنزما و بیل را پیدا کنند اما این استراتژی هم جواب نداد.

نبودن اتحاد/>آلوارو اودریوسولا به جای دنی کارواخالی مسابقه را آغاز کرد که به تازگی از مصدومیت بازگشته اما روزی پردردسر داشت. مارک کوکورلا از ایبار بارها او را آزار داد. بیل به عنوان یک مهاجم به پست خودش چسبیده بود و در عقب زمین کمکی به تیمش نمی‌کرد. همین موضوع هم باعث شده بود کوکورلا آزادی بیشتری در زمین مسابقه داشته باشد. او بود که بیشتر مشکلات را برای رئال ایجاد کرد.

رهبری نامناسب/>هیجانی نبود فوتبالی نبود رهبری هم در کار نبود. هیچ یک از شاگردان ستاره رئال نتوانستند در مسابقه مقابل ایبار خودشان باشند. بیل تنها زمانی که یک گل غیر قابل قبول به ثمر رساند دیده شد. او قرار بود رهبر رئال بدون ستاره رئال باشد. در این فصل موقعیت خوبی هم داشت تا خودش را نشان دهد اما تا اینجا نتوانسته است. مارکو آسنسیو هم هنوز نتوانسته مانند قبل خودش باشد. حتی تونی کروس و لوکا مودریچ هم نتوانستند راه حل‌هایی برای مشکلات مادرید پیدا کنند.

پروژه ناقص/>اگرچه سولاری سعی کرد نیمه پر لیوان را ببیند و اظهار کرد در این شکست نکات مثبتی هم بوده است اما واقعیت این است که ایبار رئال را تنبیه کرد و دلیلش تصمیمات اشتباه آقای سر مربی هم بود. حریفان رئال از زمان روی کار آمدن سولاری ۵ بار تیر دروازه این تیم را لرزانده‌اند اما این بار معجزه‌ای نبود و شکست ۳ بر صفر حاصل شد. ستاره رئال دیگر در رئال نیست. هیچ یک از خریدهای این تیم هم درخششی نداشتند. هیچ یک از شاگردان هم نتوانستند آن طور که در تیم زیدان یا در تیم ملی بودند برای تیم باشگاهی‌شان بدرخشند. در نتیجه این پروژه نیمه‌کاره ماند.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *