آخرین اخبار : 

نادال: ناراحتم که یک فرصت قهرمانی دیگر را در ویمبلدون از دست دادم…

دومین مصاف پرافتخارترین تنیسورهای حال حاضر دنیا راجر فدرر و رافائل نادال در گرنداسلم‌های فصل جاری را فدرر سوئیس برد تا به فینال رقابت‌های ویمبلدون راه پیدا کند. فدرر که ماه گذشته در نیمه نهایی اوپن فرانسه روی خاک رس به نادال باخته بود نه تنها انتقام آن شکست بلکه انتقام باخت معروفش به حریف اسپانیایی در یکی از هیجان‌انگیزترین مسابقه‌های تاریخ تنیس (فینال ۵ ساعتی ویمبلدون سال ۲۰۰۸) را از او گرفت تا حریف نواک جوکوویچ در مسابقه فینال باشد.

نادال اما همچون سال گذشته که تا آستانه فینال رفت در مرحله نیمه نهایی از رسیدن به آخرین مسابقه سومین گرنداسلم فصل باز ماند. این تنیسور ۳۳ ساله برخلاف مصاف قبلی‌اش با فدر در اوپن فرانسه در ویمبلدون مرتکب اشتباهات فراوانی شد تا به حریف سوئیسی خود اجازه دهد که برای دوازدهمین بار به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کند.

به این ترتیب با قبول شکست در چهلمین مصافش برابر فدرر نادال فرصت کسب نوزدهمین قهرمانی‌اش در گرنداسلم‌ها را از دست داد اتفاقی که اگر رخ می‌داد فاصله او را با فدرر به یک قهرمانی در گرنداسلم‌ها کاهش می‌داد. در حالی که فدرر پس از اخر مسابقه به زمین مسابقه برگشت تا با پرتاب مشت‌های گره کرده‌اش از هواداران بابت حمایت‌شان قدردانی کند نادال مغموم فوراً گرمکن خود را به تن کرد کیف خود را برداشت و به سمت درهای خروجی حرکت کرد.

مرد شماره دو تنیس جهان که ماه ژوئن دوازدهمین قهرمانی‌اش در اوپن فرانسه را جشن گرفته بود در حالی به فدرر باخت که پیش از این مسابقه از ابتدای این رقابت‌ها تنها یک ست را واگذار کرده بود (مقابل نیک کرجیوس در دور دوم). به این ترتیب نادال باز هم در کسب جامی که از سال ۲۰۱۰ آن را نبرده است ناکام ماند ضمن اینکه او از سال ۲۰۱۱ به بعد هم دیگر به فینال ویمبلدون راه نیافته است. همچنین نادال که به سلطان زمین‌های رسی معروف است از سال ۲۰۱۷ که قهرمان رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا شد دیگر هرگز قهرمان گرنداسلمی خارج از زمین‌های رسی نشده است.

نادال که در مصاف‌های رودررو با فدرر هنوز آمار بهتری دارد (۲۴ پیروزی مقابل ۱۶ شکست) پس از قبول شکست مقابل حریف سوئیسی ۳۷ ساله‌اش بیان کرد: خب مسابقه سختی بود. من هم فرصت‌های خودم را داشتم. فدرر کمی از من بهتر مسابقه کرد. شاید من به اندازه دورهای قبل خوب مسابقه نکردم و فدرر خوب مسابقه کرد. پس حقش بود که مسابقه را ببرد. به او تبریک می‌گویم.

نادال برای دومین سال متوالی در نیمه نهایی ویمبلدون حذف شد و حالا زمان کوتاهی دارد تا خودش را برای آغاز فصل مسابقه روی زمین‌های دشوار (هارد کورت) و آخرین گرنداسلم فصل یعنی اوپن آمریکا آماده کند. نادال به اهدافش برای تورنمنت‌های باقی مانده تا اخر فصل اشاره‌ای نکرد اما اعتراف کرد از بابت اینکه فرصت قهرمانی در گرنداسلمی خارج از پاریس را از دست داده ناراحت است.

او ادامه داد: من بابت باختم ناراحتم چون این یک فرصت دیگر بود که از دست رفت. در عین حال من برای ساختن فرصتی دیگر و رسیدن به فینال یک گرنداسلم دیگر تلاش خواهم کرد. فقط باید بپذیرم که امروز روز من نبود. من در رویداد فوق‌العاده مسابقه کردم و می‌خواهم نیمه پر لیون را ببینم. البته هنوز هم ناراحتم چون می‌دانم چنین فرصت‌هایی همیشگی نیستند. سال گذشته هم من در این رقابت‌ها فرصت‌هایی داشتم و امسال هم اینگونه بود اما نتوانستم این فرصت را تبدیل به پیروزی کنم و یک بار دیگر قهرمان شوم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2052774

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *