آخرین اخبار : 

منصوریان: غفلت کردیم و باختیم/ شرمنده هواداران هستیم


به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، علیرضا منصوریان پس از شکست 2 بر یک استقلال مقابل صنعت نفت در نشست خبری اظهار داشت: فکر می‌کنم روند بازی ما خوب بود و یک غفلت باعث شد شکست بخوریم. شاید لازم بود که بازیکنان‌مان را از خواب بیدار کنیم. به‌نظرم بازیکنان استقلال در دقیقه 86 فکر می‌کردند بازی تمام شده و ما سه امتیاز را گرفته‌ایم.

وی افزود: کادر فنی هم در دقایق 86 تا 90 اشتباه استراتژیک داشت. امروز می‌توانست روز خوبی برای ما باشد و می‌شد یک تا 10 گل بزنیم. چنین اشتباهاتی را پیش‌بینی می‌کردیم، ولی متأسفانه بازیکنان ما غفلت کردند و فکر کردند که بازی تمام شده است، در انتهای بازی سعی می‌کردیم بازیکنان را بیدار کنیم.

منصوریان ادامه داد: چون همه تیم‌ها دوبار در هر فصل بازی‌های‌شان در طول فصل پخش می‌شود با تمام وجود جلوی استقلال و پرسپولیس بازی می‌کنند. من از این باخت خیلی ناراحتم زیرا هواداران به ما نهایت محبت را داشتند، ما شرمنده این هواداران هستیم، هم ما و هم بچه‌ها فهمیدیم که تا وقتی که سوت پایان بازی زده نشده است ما برنده نیستیم ولی در یک لحظه غفلت کردیم و بعد هم یک گل دیگر خوردیم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سئوال که چرا هم زننده گل و هم کسی که پاس گل را داد تعویض کردید، عنوان کرد: یکی از دلایل این دو تعویض حفظ نتیجه بود. ما می‌خواستیم نیروی تازه‌نفس به زمین بیاوریم و مالکیت توپ را در اختیار داشته باشیم. قربانی و یعقوب کریمی تا لحظه‌ای که در زمین بودند بسیار خوب بازی کردند، شاید روی تعویض زکی‌پور باید تعلل می‌کردیم و او را در بازی که در شهرستان داشتیم در 10 دقیقه آخر به میدان می‌آوردیم. همچنین در تعویض علی قربانی نیاز داشتیم که یک نفر را به میدان بیاوریم که مالکیت توپ را در اختیار ما قرار دهد. نکته مثبت این بازی این بود که ما مالک این بازی بودیم و خوب کار کردیم و بازی را باختیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه در این بازی از پنج بازیکن تخصصی دفاع چپ استفاده کرد که نتیجه آن شکست بود، خاطرنشان کرد: ما تعویض دفاعی نمی‌کنیم و همیشه از خط بالا تعویض کنیم تا بازیکن تازه نفس جایگزین شود. اگر به تعویض‌های من در دو سال اخیر توجه کرده باشید، کمتر از خط دفاع و هافبک کسی را جابه‌جا می‌کنم. تعویض‌های ما از روی مانیتورینگ است و اگر بازیکن «اُور» شده باشد او را در خط پایین تغییر می‌دهیم. ما بازیکنی می‌خواهیم که صرفاً دفاعی نباشد و در خط حمله هم کمک کند. اگر مثل امروز لوزی بازی کنیم، نفرات بالا را تعویض می‌کنم و این تعویض یعنی اینکه می‌خواهیم بازی را برای خودمان کنیم.

منصوریان در مورد اینکه به نظر می‌رسد گل‌هایی که تیمش دریافت می‌کند به یک شکل است گفت: وقتی سه گل یک مدل می‌خوریم، قطعاً ایراد داریم و باید این ایراد را ترمیم کنیم. ما در این نقطه دچار مشکل شدیم و باید رفع مشکل کنیم. یکی از دلایل این است که ما فقط نباید شیک بازی کنیم. مدافعان ما در زمین خودمان برای مالکیت توپ می‌روند، اما اگر دقت کرده باشید مدافعان بزرگ دنیا هم گاهی اوقات توپ را دفع می‌کنند، اما مدافعان ما فقط می‌خواهند مالکیت توپ را داشته باشند، اما نیاز به دفع توپ هم هست. ما اشتباهات فردی داریم و البته این ایرادی نیست که در تیم ما بماند. حتماً باید ایرادمان را رفع کنیم. مدافعان ما نباید حتماً فکر مالکیت توپ باشند و باید توپ را هم دفع کنند.

وی در مورد اینکه آیا استقلال باید تاوان باتجربه شدن بازیکن جوانی مانند میلاد زکی‌پور را بدهد که از زمان حضورش در زمین اشتباهات زیادی را مرتکب شد، اظهار داشت: ما باید یکی را انتخاب کنیم. یا باید به‌دنبال باتجربه شدن بازیکنان جوان باشیم که در آینده به تیم کمک کنند یا اینکه فقط به امروز استقلال را ببینیم، اما ما هر دو را در نظر داریم. پیش از گل صنعت نفت در صحنه تکل خطرناکی که زکی‌پور زده بود، احساس کردم پنالتی کرده است و ما با آوردن این بازیکن به زمین ریسک کردیم. معتقدم اگر ریسک نکنیم و به این بازیکن فرصت ندهیم، اصلاً ستاره‌ای در فوتبال نداریم و بازیکنی ساخته نمی‌شود. اگر هیچ تیمی حاضر نباشد به بازیکنان جوان فرصت بدهد، بازیکنی ساخته نمی‌شود و بالاخره برای ساخته شدن بازیکن جوان باید تاوان هم داده شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه بازیکنان جوانی را در ترکیب قرار داده بود که شاید این مسئله به تیمش ضربه زد، خاطرنشان کرد: بعضی مواقع مجبور هستیم این کار را انجام دهیم. من معمولاً میانه زمین را با بازیکنان باتجربه‌تر می‌چینم و در کناره‌ها از بازیکنان جوان استفاده می‌کنم که بالاخره باید برخی مواقع تاوان هم بدهیم. اگر تاوانی باشد زکی‌پور نباید بدهد، بلکه من باید تاوان بدهم. در این بازی هم زکی‌پور آمد کار را درست کند و شاید لازم نبود چنین کاری کند و آن‌گونه تکل بزند.

منصوریان در پاسخ به این سؤال که هواداران استقلال روی سکوها او را با حمید استیلی در پرسپولیس مقایسه می‌کردند و خودش فکر می‌کند برانکو پرسپولیس شود یا استیلی پرسپولیس گفت: این سؤالی بود که از خودتان در آوردید که ببینید چه جوابی از آن در می‌آید؟!

وی در خصوص اینکه مهاجمان استقلال چرا این همه موقعیت از دست می‌دهند و موقعیت‌سوزی می‌کنند، اظهار داشت: ما در بازی قبلی هم پنج شش موقعیت بین دقایق 5 تا 15 بازی از دست دادیم. من اسم این را موقعیت سوزی نمی‌گویم، اما نفراتی که به استقلال آمدند، بهترین‌ها هستند. کاوه رضایی توانایی بالایی دارد و به‌طور حتم می‌تواند آقای گل باشد. او در سطح بالای فوتبال ایران بازی می‌کند. من فکر می‌کنم تیم ما احتیاج به هماهنگی بیشتر دارد و اینکه بازیکنان‌مان خودشان را در میان این تماشاگران پیدا کنند. بازی در استقلال و پرسپولیس متفاوت است و بازیکنان باید بدانند وقتی اینجا بازی می‌کنند، انگار در تیم ملی بازی می‌کنند. بازیکنان ما باید این را بدانند که در میان تماشاگران خودشان را پیدا کنند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه کاوه رضایی در صحنه‌ای راحت می‌توانست گلزنی کند و موقعیت را خراب کرد، گفت: این پیش‌بینی ما از بیرون است. ما که تحت‌ فشار نیستیم و لب خط ایستاده‌ایم که مانند بازیکنان آدرنالین خون‌مان بالا نرفته است. من به خط حمله‌ام معتقدم. مهاجمانم نفرات قابلی در فوتبال ایران هستند. ما باید بهترین کار را به بازیکنان‌مان آموزش بدهیم و آنها را توجیه کنیم که تیم‌هایی که مقابل ما بازی می‌کنند، دو بار مقابل ما و دو بار مقابل پرسپولیس فرصت بازی دارند. آنها با این چهار بازی بیشتر دیده می‌شوند و تمام توان‌شان را می‌گذارند. پس ما باید مراقب تیم‌هایی که مقابل‌مان قرار می‌گیرند، باشیم.

وی درباره خط دفاع تیم خود نیز اظهار کرد: ما باید در دفاع تیم دو کار کنیم، یکی اینکه به خط دفاعی تیم خود طراوت لازم را بدهیم و دیگری اینکه حتی اگر دو دقیقه نیز جلو باشیم، خط دفاع ما باید بتواند بقیه زمان بازی را برابر موقعیت‌های تیم حریف طاقت بیاورد. ما از دقیقه 70 به بعد مالکانه و باهوش صحبت می‌کردیم و نباید بگذاریم فشار روی دفاع تیم ما بالا برود که این عیب بزرگی است. هرچند در دقیقه 90 لازم نبود که آن بازیکن جوان ما تکل بزند، ولی خب ما باید این اشتباه را رفع کنیم.‌

منصوریان در پاسخ به پرسش یک خبرنگار مبنی بر اینکه «چرا در این سه بازی پنج بازیکن را دفاع چپ عوض کردید؟»، عنوان کرد: هر تیمی که دفاعش قوی باشد، هافبک‌های تیم نمی‌توانند شوت بزنند و برای همین مجبورند از فضای پشت خط هافبک استفاده کنند. ما نورافکن، مجیدی و مگویان را در پست دفاع چپ بازی دادیم تا به نفری که می‌خواهیم برسیم، فرقی نمی‌کند که این تعداد پنج شش بازیکن باشند یا دو بازیکن، هرچند از یعقوب کریمی در این بازی بسیار راضی هستم، چون بسیار خوب و سنجیده بازی کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: من قبول ندارم که فاصله بین خطوط تیم ما زیاد باشد، ما روی اشتباهات فردی گل خوردیم و ربطی به فاصله بین خطوط ندارد.

وی درباره سؤال یک خبرنگار که درباره اهمیت دربی و نزدیک بودن این بازی پرسید، خاطرنشان کرد: ما یک بازی دیگر داریم و پس از آن یک ماه به تعطیلات می‌رویم. در این مدت تمرینات تاکتیکی خواهیم کرد و می‌توانیم تیم را دوباره بازسازی کنیم. ما بازی به بازی جلو می‌رویم و عیب‌های خود را رفع می‌کنیم. نباید احساساتی برخورد کنیم. تیم ما در این بازی با صلابت بازی کرد، ولی فقط پنج شش دقیقه بازیکنان ما خوابیدند. اگر شرایط فراهم شود تیم بسیار خوبی داریم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *