آخرین اخبار : 

ملکی: درباره سوپرجام صورت‌ جلسه‌ غیرواقعی به CAS فرستادند/ سلطانی…

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، دادگاه CAS چندی پیش رأی نهایی خود را درباره پرونده سوپرجام سال ۹۷ اعلام کرد که بر اساس آن، حکم فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر سه بر صفر شدن نتیجه مسابقه به سود پرسپولیس و قهرمانی این باشگاه تأیید شد. پس از این ماجرا، اکبر عباسی ملکی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال از سوی هواداران به عنوان متهم ردیف اول این اتفاق لقب گرفت. کسی که به عنوان نماینده باشگاه استقلال در جلسه شورای تأمین حضور یافت و اعلام کرد که استقلال به دلیل اینکه در اردوی ترکیه حضور دارد، در تاریخ تعیین شده برای مسابقه سوپرجام شرکت نمی‌کند.

ملکی در بیان کرد‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در رابطه با پرونده CAS و مسائل مربوط به آن صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

* تسنیم: از جلسه مدیران وقت استقلال و پرسپولیس با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان شروع کنیم که ظاهرا درباره سوپرجام تصمیماتی گرفته شد. در این جلسه چه اتفاقی افتاد؟

ما برای موضوع دیگری نزد وزیر ورزش رفته بودیم، اما رضا افتخاری مدیرعامل وقت استقلال به وزیر ورزش بیان کرد که تعداد ملی‌پوشان استقلال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ۴ ستاره بوده و فدراسیون اعلام کرده نیاز به ۱۵ روز مرخصی دارند. به خاطر همین مسئله، اردوی ترکیه عقب افتاد. دو نامه به سازمان لیگ نوشتیم و خواستار تعویق زمان سوپرجام شدیم. وزیر پس از شنیدن حرف‌های افتخاری، بیان کرد که کار خوبی کردید، این مسابقه فایده‌ای برای دو باشگاه ندارد. سپس به حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس بیان کرد شما هم چنین نامه‌ای به سازمان لیگ ارسال و به همین مطلب (تعویق زمان مسابقه) اشاره کنید. در این جلسه، من هم حضور داشتم.

* تسنیم: پس چرا گرشاسبی چنین نامه‌ای را از طرف باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ ارسال نکرد؟

وزیر به گرشاسبی جلوی ما دستور داد، مدیرعامل سابق پرسپولیس به وزیر بیان کرد چشم، اما این کار را نکرد.

* تسنیم: گرشاسبی در بیان کرد و گو‌ای گفته که استقلالی‌ها دروغ می‌گویند و وزیر چنین درخواستی نکرده بود.

من، افتخاری و وزیر ورزش در این جلسه بودیم. چطور چنین چیزی گفته است؟

* تسنیم: در رأی دادگاه CAS اشاره شده که ۳۳ نفر از اعضای شورای تأمین شاهد بودند که شما گفته‌اید استقلال در سوپرجام شرکت نمی‌کند. آیا این مسئله را قبول دارید؟

در جلسه‌ای که سه روز قبل از تاریخ برگزاری سوپرجام برگزار شد، ۴۰ نفر حضور داشتند، اما آیا واقعا اعضای شورای تأمین سی‌وسه نفر بودند؟ شورای تأمین دستور جلسات دیگری داشت و تنها اختصاص به سوپرجام نداشت. حتما به آبدارچی آنجا هم گفته بودند بیا برگه جلسه شورای تأمین را امضا کن! همه کسانی که در جلسه شورای تأمین حضور داشتند، می‌دانستند که استقلال در ترکیه به سر می‌برد. ضمن اینکه بلیتی برای دربی فروخته نشده بود، پس چطور شورای تأمین بیان کرد که مسابقه برگزار شود؟ من می‌خواهم همه حرف‌هایی که در جلسه شورای تأمین زده شد و جایی نگفته‌ام را، اینجا بگویم.

* تسنیم: چه صحبت‌هایی مطرح شد؟

گودرزی رئیس شورای تأمین در شروع جلسه از مسئول وقت ورزشگاه آزادی و فرمانده یگان ویژه سؤال کرد که آیا آمادگی برگزاری سوپرجام را دارید یا نه. جفت‌شان گفتند آمادگی نداریم. مسئول وقت آزادی حتی به تعمیر ورزشگاه اشاره کرد و بیان کرد تونل ورودی هواداران پرسپولیس بسته است. فرمانده یگان هم اعلام کرد که آمادگی برگزاری مسابقه را ندارند. گودرزی پس از شنیدن صحبت‌های این دو نفر بیان کرد که اینها بهانه است و مسابقه باید برگزار شود. من کنار سعید فتاحی (مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ) نشسته بودم و به او گفتم در جدول مسابقات جایی را پیدا و مسابقه را آن زمان برگزار کنید. فتاحی بیان کرد به خاطر اردوهای باشگاه ملی امکان برگزاری مسابقه در زمان دیگری وجود ندارد. بروید و آمار در بیاورید که چند دیدار پرسپولیس در آن فصل به تعویق افتاد. شما که مسابقه‌های پرسپولیس را به خاطر لیگ قهرمانان آسیا به تعویق انداختید، چرا با تعویق سوپرجام موافقت نکردید؟

* تسنیم: یعنی می‌گویید اعضای شورای تأمین ۳۳ نفر نبودند؟

این سی‌وسه نفر چه کسانی هستند؟ چرا به ما نمی‌گویند؟ چرا به دادگاه CAS گفته‌اند که ۳۳ نفر شاهد بودند که گفته‌ایم در سوپرجام مسابقه نمی‌کنیم؟

* تسنیم: اما پس از اعلام رأی پرونده سوپرجام توسط دادگاه CAS، شما به عنوان متهم ردیف اول شناخته شدید. آیا در جلسه شورای تأمین نگفته‌اید که در تاریخ تعیین شده مسابقه نمی‌کنید؟

اصلا نگفتم مسابقه نمی‌کنیم. فتاحی کنار من نشسته بود و حتی به او گفتم «سعیدخان» تاریخ مسابقه را عوض کن. ما در دو نامه مواضع خودمان را اعلام کرده و گفتیم به خاطر باشگاه ملی کشورمان ۱۵ روز ملی‌پوشان را در اختیار نداشتیم. فتاحی بیان کرد اگر زمان مسابقه تغییر کند، دو باشگاه در یکی از زمان‌های برگزاری اردوی باشگاه ملی بدون ملی‌پوشان‌شان مسابقه کنند. در این جلسه مهدی تاج رئیس فدراسیون و حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ نیز حضور داشتند. وقتی فتاحی پیشنهاد مسابقه بدون ملی‌پوشان را داد، گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس چیزی نگفت، اما گودرزی رئیس شورای تأمین بیان کرد به جای پرسپولیس باشم، با این شرایط بدون ملی‌پوشان مسابقه نمی‌کنم! شورای تأمین وظیفه چگونگی برگزاری مسابقه را ندارد و تنها مسئول امنیت است. شما که می‌گویید ۳۳ نفر از اعضای شورای تأمین شاهد جلسه بودند، بگویید تعداد اعضای این شورا چند نفر هستند؟ آیا این اسمش تقواست؟ حتما کارگر خدماتی آنجا را هم به این تعداد اضافه کرده‌اید تا عضو شورای تأمین باشد. آقایان در این جلسه از مسئول ورزشگاه آزادی و فرمانده یگان ویژه پرسیدند که می‌توانید مسابقه را برگزار کنید که پاسخ هر دو منفی بود.

* تسنیم: اما همه کاسه و کوزه‌ها سر شما شکسته شد.

من نمی‌خواهم استقلال به حاشیه برود، اما الان که کاپ سوپرجام را به پرسپولیس دادند، چه اتفاقی افتاد؟

* تسنیم: قبول کنید نتیجه سه بر صفر به سود پرسپولیس و اهدای جام قهرمانی برای هواداران استقلال ناراحت کننده بود. چرا نمی‌خواهید بپذیرید که این اتفاق باعث ناراحتی هواداران شده است؟

استقلال با پرسپولیس و پرسپولیس با استقلال معنی می‌دهد. بارسلونا با رئال معنی می‌دهد نه با سویا. این مسابقه باید انجام می‌شد تا همه لذت می‌بردند. این کار آقایان جز اینکه می‌خواستند رفع تکلیف و پرونده سازی کنند، معنای دیگری دارد؟ رضا افتخاری و پندار توفیقی در اردوی ترکیه بودند. من که نمی‌خواستم به جلسه شورای تأمین بروم، اما چون این دو در ترکیه بودند، از من خواستند به جلسه بروم و گفتند مواضع ما را بگویید. مواضع ما هم در دو نامه به سازمان لیگ اعلام شده بود.

* تسنیم: شما در جلسه شورای تأمین چیزی را امضا کرده بودید؟

اصلا کاغذی نیاوردند که امضا کنیم. جلسه تمام شد و گفتند کارهای دیگری…

منبع: خبرگزاری تسنیم
https://tn.ai/2118584

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *