آخرین اخبار : 

مروری بر وضعیت باشگاه‎های لیگ قهرمانان اروپا

مسابقه‌های لیگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار شدند. حالا هر باشگاه در مرحله گروهی تنها یک مسابقه دیگر دارد و در شرایطی که رو به آخر مسابقه‌های مرحله گروهی هستیم نگاهی خواهیم داشت به وضعیت باشگاه‌ها.

گروه A/>اتلتیکومادرید ۱۲ امتیازی در صدر است دورتموند با ۱۰ امتیاز دوم بروخاس با ۵ امتیاز سوم و موناکو با یک امتیاز چهارم است. بعید است وضعیت باشگاه‌ها بعد از مسابقه آخر تغییر کند و به نظر در این گروه اتلتیکو صدرنشین و دورتموند باشگاه دوم خواهد بود. دورتموند در صورتی که دوم شود شاید حریف بارسلونا یا رئال در مرحله حذفی شود.

گروه B/>بارسلونا با ۱۳ امتیاز صدرنشین تاتنهام با ۷ امتیاز دوم اینتر با ۷ امتیاز سوم و آیندهوون با یک امتیاز چهارم است. در این گروه اینتر و تاتنهام هر دو شانس صعود دارند. بارسا با تاتنهام مسابقه دارد و این کار اینتر را راحت‌تر خواهد کرد.

گروه C/>در این گروه ناپولی با ۹ امتیاز صدرنشین است پاری‌سن ژرمن با ۸ امتیاز دوم و لیورپول با ۶ امتیاز سوم است. باشگاه چهارم هم ستاره سرخ بلگراد با ۴ امتیاز است. این جذاب‌ترین گروهی است که در آن ممکن است هر اتفاقی رخ دهد. پاری‌سن ژرمن با شکست دادن لیورپول قدم بزرگی برداشت. حالا غیر از باشگاه بلگراد هر ۳ باشگاه دیگر شانس برتری دارند.

گروه D/>پورتو ۱۳ امتیازی است و شالکه با ۸ امتیاز دوم است. گالاتاسرای و لوکوموتیو هم به ترتیب با ۴ و ۳ امتیاز سوم و چهارم هستند. در این گروه شرایط تغییری نخواهد کرد پورتو صدرنشین خواهد ماند و شالکه هم قطعا دوم خواهد شد.

گروه E/>در این گروه بایرن ۱۳ امتیاز دارد و صدرنشین است آژاکس دوم و ۱۱ امتیازی است و بنفیکا با ۴ امتیاز سوم است. آ. اک آتن هم بدون امتیاز در قعر قرار دارد. دو باشگاه اول صعودشان را قطعی کردند و دیدار آخر در آمستردام صدرنشین را تعیین می‌کند.

گروه F/>در این گروه منچسترسیتی در صدر است و ۱۰ امتیاز دارد باشگاه دوم لیون است که ۷ امتیاز دارد و شاختار دونتسک با ۵ امتیاز سوم است. هوفنهایم هم ۳ امتیاز دارد و در قعر جدول قرار دارد. در این گروه صدرنشین قطعی شده اما دیدار لیون و شاختار دونتسک در دیدار آخر مقابل هم قرار می‌گیرند و برنده‌ آنها به عنوان باشگاه دوم صعود می‌کند.

گروه G/>رئال با ۱۲ امتیاز صعودش را قطعی کرده است رم دوم است و ۹ امتیاز دارد.  ویکتوریا پلیژن ۴ امتیازی است زسکا مسکو هم ۴ امتیازی است و به ترتیب سوم و چهارم هستند. رم در صورتی که باشگاه دوم شود که احتمالا بسیار زیاد است به احتمال زیاد باید در مرحله حذفی با بارسا مسابقه کند.

گروه H/>یوونتوس با ۱۲ امتیاز صدرنشین است یونایتد با ۱۰ امتیاز دوم والنسیا با ۵ امتیاز سوم و یانگ بویز با یک امتیاز چهارم است. در مسابقه آخر باشگاه منچستر با هدایت مورینیو در مستایا با والنسیا مسابقه دارد.  بعید است یوونتوس مقابل یانگ بویز متوقف شود که یونایتد شانسی برای صدرنشینی داشته باشد. به احتمال زیادی در این گروه یووه باشگاه اول و یونایتد به عنوان باشگاه دوم صعود می‌کند. این یعنی سر مربی پرتغالی این شانس را دارد که در مسابقه حذفی مقابل رئال یا بارسا قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *