آخرین اخبار : 

لیگ قهرمانان اروپا| معادله ۳ مجهولی گروه سوم در شب نبرد تشریفاتی …

  مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در حالی امشب (چهارشنبه) به آخر می‌رسد که در گروه‌های اول تا چهارم صعود ۶ تیم پاری‌سن‌ژرمن رئال بایرن‌مونیخ تاتنهام منچسترسیتی و یوونتوس قطعی شده و اتلتیکومادرید بایرلورکوزن دیناموزاگرب آتالانتا و شاختار برای به دست آوردن ۲ سهمیه دیگر صعود می‌جنگند.

 کار نه‌چندان دشوار اتلتیکو برای صعود

وقتی قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد همه صعود آسانی را برای یوونتوس و اتلتیکومادرید در گروه چهارم متصور بودند اما پس از صعود آسان یووه اتلتیکو در دام بایرلورکوزن ماند و حالا در مسابقه خانگی آخر تیم مادریدی که با ۷ امتیاز در رده دوم است باید حتما زسکا مسکوی از پیش حذف شده را ببرد. در این صورت صعود تیم سیمئونه قطعی می‌شود اما با تساوی یا باخت تیم مادریدی لورکوزن ۶ امتیازی با بردن  یوونتوس از پیش صعود کرده به دور بعد می‌رسد. به این ترتیب اتلتیکو برای اولین در دوران معاصر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حذف می‌شود البته نایب قهرمان ۳ دوره لیگ قهرمانان و جام باشگاه‌های اروپا باوجود نتایج ضعیف اخیر در لالیگا در اروپا هوشیار است و تنها به برتری فکر می‌کند.

خیال راحت بزرگان گروه اول

 در گروه اول هیچ هیجانی وجود ندارد. پاری‌سن‌ژرمن با تبدیل شکست به تساوی ۲-۲ در مسابقه دور قبل در زمین رئال اول شدنش در گروه را تثبیت و چند ساعت قبل از شروع این مسابقه بروژ با تساوی در زمین گالاتاسرای صعود رئال را قطعی کرد. تنها نکته مبهم تیم سوم گروه است. بروژ با ۳ و گالاتاسرای با ۲ امتیاز امیدواند حریف مستقیم‌شان را شکست دهند و مسابقه همزمان هم با عدم برتری حریف جدولی تمام شود تا به لیگ اروپا راه یابند.

لیگ قهرمانان اروپا ,

نبرد تشریفاتی مورینیو با بایرن

شاید اگر مورینیو زودتر به تاتنهام می‌آمد یا تیم لندنی دیرتر صعودش را قطعی می‌کرد اکنون نبرد بایرن فلیک با تاتنهامِ مورینیو بیش از اینها مورد توجه قرار می‌گرفت. کواچ در یکی از معدود روزهای خوبش روی نیمکت بایرن برتری ۲-۷ تیمش در مسابقه رفت در زمین حریف را رقم زد و تحسین‌های بسیاری را برانگیخت. حالا هر چند اول و دوم شدن بایرن و تاتنهام قطعی شده اما مورینیو این مسابقه را جدی می‌گیرد چون اولین جدال اروپایی مهم و دومین مسابقه بزرگ این فصلش را تجربه می‌کند و اصلا دوست ندارد مانند نبرد با منچستریونایتد شکست بخورد تا مبادا در همین ابتدا پایش را متزلزل و در حال سقوط ببیند.

لیگ قهرمانان اروپا ,

جنگ در گروه سیتی از پیش صعود کرده

 در گروه سوم منچسترسیتی با کمی دردسر به مرحله حذفی راه یافت. حالا رقابت شدید بین شاختار ۶ دیناموزاگرب ۵ و آتالانتای ۴ امتیازی است. اگر منچسترسیتی مسابقه در زمین دیناموزاگرب را جدی نگیرد و ببازد میزبان ۸ امتیازی می‌شود و عدم برتری شاختار مقابل آتالانتا صعود دینامو را رقم می‌زند. در صورت تساوی دینامو شاختار به خاطر برتری در مسابقه رودررو صعود می‌کند و نیازی به دانستن نتیجه مسابقه ندارد. آتالانتا هم در صورت برتری مقابل شاختار و شکست نخوردن منچسترسیتی مقابل دیناموزاگرب در اولین فصل حضورش در لیگ قهرمانان اروپا درست مانند لسترسیتی به مرحله حذفی راه می‌یابد.

لیگ قهرمانان اروپا ,

 برنامه مسابقه‌های شب پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

چهارشنبه ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر)

پاری‌سن‌ژرمن – گالاتاسرای (۲۳:۳۰)
بروژ – رئال (۲۳:۳۰)
بایرن مونیخ – تاتنهام (۲۳:۳۰)
المپیاکوس – ستاره سرخ (۲۳:۳۰)
شاختار دونتسک – آتالانتا (۲۱:۲۵)
دینامو – منچسترسیتی (۲۱:۲۵)
اتلتیکومادرید – لوکوموتیو مسکو (۲۳:۳۰)
بایرلورکوزن – یوونتوس (۲۳:۳۰)

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2157581

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *