آخرین اخبار : 

لیگ قهرمانان اروپا| عملیات دشوار لیورپول در خانه بایرن و کار دشوار …

مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با نبرد سنگین تیم فوتبال بایرن‌مونیخ مقابل میزبانش لیورپول از یک سو  و جدال دشوار بارسلونا در خانه‌اش مقابل لیون از سوی دیگر به اخر می‌رسد. 

 از آنجایی که هر ۲ مسابقه در دور رفت گلی نداشته پیش‌بینی تیم‌های صعودکننده کمی دشوار است  اما شاید روی کاغذ شانس بارسلونا برای رسیدن به جمع ۸ تیم برتر بیش از لیون باشد و البته حتی تساوی در آنفیلد هم نمی‌تواند پیش‌داوری مشابهی درباره فرجام جدال دور برگشت بایرن‌مونیخ و لیورپول ایجاد کند.

 بایرن‌مونیخ – لیورپول؛ بهترین بخت اثبات بزرگی کواچ یا ادامه ماجراجویی‌های کلوپ ؟

بایرن و لیورپول با وضعیتی تقریبا مشابه در لیگ داخلی به مصاف هم می‌روند؛ با این تفاوت که بایرن اختلاف ۹ امتیازی با دورتموند را جبران کرد و صدرنشین بوندس‌لیگا شد اما لیورپول برتری ۷ امتیازی مقابل منچسترسیتی را از دست داد و اکنون در رده دوم قرار دارد. تشابه ۲ تیم در امید داشتن به قهرمانی در لیگ خلاصه می‌شود. بایرن ابتدای هفته طبق معمول چند هفته اخیر پیروز شد و لیورپول به جبران تساوی در دربی که به قیمت از دست رفتن صدر جدول حاصل شد برنلی را ۴ – ۲ برد تا کماکان با لقب بهترین خط دفاعی لیگ برترانگلیس در کورس ۲ تیمی قهرمانی بماند.کواچ اگر می‌خواهد نشان دهد مرد روزهای بزرگ است باید بهترین فرصت خودش را مغتنم بداند و مچ کلوپ را بخواباند. سر مربی آلمانی لیورپول هم به ماجراجویی علاقه دارد و به همین دلیل نمی‌خواهد در این مرحله از اتوبوس لیگ قهرمانان اروپا پیاده شود.

غایبان مسابقه 

کیمیش مولر  روبن و تولیسو مصدومان و غایبان بزرگ بایرن در این جدال هستند و کومان هر چند به تمرینات برگشته اما هنوز معلوم نیست می‌تواند به میدان برود یا نه. لیورپول برخلاف مسابقه رفت فن‌دایک عضو کلیدی خط دفاعی خودش را در اختیار دارد اما گومز و چمبرلین کماکان دور از میادین هستند. خبر خوب برای لیورپول بازگشت توام با گل فرمینوی برزیلی به ترکیب بود.

رویارویی‌های قبلی 

 در ۶ رویارویی قبلی سهم هر تیم فقط یک برد بوده و رقبای بزرگ ۴ بار به تساوی رضایت دادند که آخرین بار آن مسابقه رفت در آنفیلد بود.

نکات کلیدی 

*بایرن و لیورپول روی هم ۱۰ بار قهرمان لیگ قهرمانان و جام باشگاه‌های اروپا شده‌اند.

*بایرن به دنبال هشتمین حضور متوالی در یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان است.

*یورگن کلوپ در۱۴ رویارویی قبلی در زمین بایرن ۴ برد یک تساوی و ۹ باخت به دست آورده است.

 ترکیب احتمالی 

بایرن‌مونیخ: نویر آلابا هوملس رافینیا سوله مارتینس تیاگو گنبری خامس ریبری و لواندوفسکی

لیورپول: آلیسون فن‌دایک آرنولد رابرتسون متیپ هندرسون واینالدوم فابینیو مانه صلاح و فرمینو

بارسلونا –  لیون؛ آماده آتش‌مسابقه در نوکمپ 

 بارسلونا پس از هدر دادن فرصت‌های فراوان در مسابقه بدون گل دور رفت در زمین لیون حالا منتظر گلزنی در مسابقه برگشت در نوکمپ است. کاتالونیایی‌ها در لیگ بر مدار پیروزی گام برمی‌دارند و صدرنشین هستند اما لیون در لیگ داخلی فرانسه فراز و فرودهای زیادی دارد.زدن یک گل از سوی میهمان فرانسوی کار دار و دسته لیونل مسی را دشوار خواهد کرد پس  برخلاف تصور عموم بارسا حتی در خانه هم کار راحتی برای صعود ندارد؛ بخصوص اینکه دمبله هم در مسابقه قبلی در لیگ مصدوم شد و بزرگ‌ترین غایب تیمش در نبرد چهارشنبه شب نام دارد. لیون هم قطعا گیوری را در اختیار ندارد و رسیدن مارسلو به مسابقه هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

ترکیب احتمالی 

بارسلونا: تراشتگن روبرتو پیکه لنگله آلبا راکیتیچ بوسکتس آرتور لیونل مسی سوارس و کوتینیو

لیون: لوپس دوبویس مارکال دینایر توسار مندی اندومبله ترائوره فکیر دیپای و تریر 

برنامه مسابقه‌های شب پایانی دور برگشت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا

 چهارشنبه ۲۲ اسفند

بایرن‌مونیخ – لیورپول (۲۳:۳۰)

 بارسلونا – لیون (۲۳:۳۰)

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *