آخرین اخبار : 

لیگ قهرمانان اروپا| بانوی پیر به دنبال «بازگشت» مقابل جان‌دشوار‌ها/ آخرین امید زنده ماندن معدنچی‌ها مقابل شاخ غول

با ۲ جدال حساس در چارچوب دور برگشت مرحله یک‌هشتم‌نهایی هیجان به لیگ قهرمانان اروپا بازمی‌گردد.

 منچسترسیتی با توجه به پیروزی  ۳ – ۲ در زمین شالکه و فرم مطلوب این روزهای خودش مقابل میهمان آلمانی کار چندان دشواری پیش‌روی خودش نمی‌بیند اما پاری‌سن‌ژرمن هم پس از برتری ۲ – صفر در اولدترافورد فکر مشابهی داشت و عاقبت در خانه مقابل منچستریونایتد حذف شد!  در سوی دیگر یوونتوس باید در خانه شکست ۲ – صفر بازی رفت را جبران و اتلتیکو باشگاه صاحب ورزشگاه محل برگزاری فینال امسال لیگ قهرمانان را حذف کند.

بانوی پیر در اندیشه جبران مقابل جان‌دشوار‌ها 

یوونتوس در «جی آرنا» باید هر چه زودتر گل اول را به اتلتیکو بزند چون باشگاه سیمئونه هر چه از بازی بگذرد دفاعی‌تر می‌شود و این موضوع کار قهرمان بلامنازع فوتبال ایتالیا را دشوار خواهد کرد. اتلتیکو ابتدای هفته به سختی با گل سائول یک – صفر پیروز شد اما یوونتوس حتی وقتی ستاره رئال و دیبالا را روی نیمکت داشت هم قاطعانه عمل کرد و برتری ۴- یک مقابل اودینزه را جشن گرفت و حالا به لطف اختلاف ۱۸ امتیاری با ناپولی رده دومی در بدترین حالت ۵ هفته دیگر هشتمین قهرمانی متوالی خودش در لیگ را جشن خواهد گرفت! 

غایبان بازی 

یوونتوس علاوه بر ساندروی محروم خدیرای دارای مشکل قلبی و کوادرادوی مصدوم را هم در اختیار ندارد. در سوی مقابل  هرناندس و لوئیس غایبان قطعی اتلتیکو در خط دفاعی را تشکیل می‌دهند و اگر گودین مصدوم هم به بازی نرسد مشکلات دفاعی باشگاه سیمئونه به حداکثر می‌رسد. توماس پارتی هم محروم است و البته به احتمال زیاد کاستا هم غایب خواهد بود.

رویارویی‌های قبلی 

در ۸  جدال قبلی اتلتیکو تنها در بازی قبلی موفق به شکست دادن یووه شد و سابقه ۵ شکست را مقابل حریف سرسخت ایتالیایی دارد. ۲ بازی طرفین هم برنده نداشته است.

 نکات کلیدی 

*ستاره رئال در ۳۲ رویارویی با اتلتیکو ۲۲ گل به ثمر رسانده است.

*در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا ۱۲ بار باشگاه‌هایی که در بازی رفت در زمین حریف‌شان ۲ بر صفر شکست خوردند در نهایت از یک مرحله حذفی صعود کردند.

*یوونتوس هر گاه در بازی رفت یک مرحله حذفی لیگ قهرمانان با اختلاف ۲ گل  شکست خورده  نتوانسته صعود کند.

 ترکیب احتمالی 

یوونتوس: شزنی کانسلو بونوچی دی‌شیلیو کیلینی بنتانکور پیانیچ متویدی دیبالا مانزوکیچ و ستاره رئال

اتلتیکومادرید: اوبلاک آریاس خمینس ساویچ خوان‌فران کوره‌آ هرناندس سائول کوکه گریزمان و موراتا

منچسترسیتی- شالکه؛ خیال راحت صدرنشین لیگ برتر آرزوهای معدنچیان

باشگاه ملقب به معدنچی‌ها با وجود شکست ۳ – ۲ در بازی خانگی دور رفت نشان داد حتی مقابل غولی به نام منچسترسیتی هم قصدتسلیم شدن ندارد. حالا آنها به قصد جبران در استادیوم اتحاد به میدان خواهند رفت؛ هر چند شاید امید زیادی به صعود نداشته باشند. شاگردان تدسکو این هفته در بوندس‌لیگا با نتیجه ۴ – ۲ مغلوب وردربرمن شدند اما منچسترسیتی در ادامه روند مطلوبش باز هم به پیروزی رسید تا در اخر هفته سی‌ام صدرنشین لیگ برتر انگلیس بماند.سیتی علاوه بر اوتامندی محروم دی‌بروینه فرناندینیو مندی و براوو را هم در اختیار ندارد. شالکه هم شوف ماسکارلی و کالیجیوری مصدوم را بیرون از ترکیبش می‌بیند. 

ترکیب احتمالی 

منچسترسیتی: ادرسون واکر لاپورت کمپانی زینچنکو گوندوگان برناردو سیلوا داوید سیلوا سانه آگوئرو و استرلینگ

شالکه: فارمن ریتر بروما ناستاسیچ اوزپیکا سانه بن‌طالب سردار مندیل امبولو و مک‌کین

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *