آخرین اخبار : 

لیگ برتر فوتبال| پرسپولیس با شکست گربه سیاه جشن قهرمانی می‌گیرد؟/ سر مربی خوش‌یُمن به دنبال افتخار بزرگ

از ساعت ۲۰:۴۵ امشب (جمعه) و با دیدار باشگاه‌های فوتبال نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال به اخر می‌رسد.

با توجه به نتایج مدعیان در هفته‌های گذشته پرسپولیس برای قطعی کردن قهرمانی خود (در صورت برتری فولاد در دو مسابقه معوقه) به دو امتیاز نیازمند است و سرخپوشان می‌توانند با شکست نفت در مسجدسلیمان ششمین قهرمانی خود را در تاریخ لیگ برتر قطعی کنند.

نفت هم به لطف نتایج درخشان خود امسال برخلاف دو فصلی که در لیگ برتر حاضر بوده دغدغه‌ای بابت بقا ندارد. البته شاگردان مهدی تارتار از ابتدای فصل با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و شش ماه است پولی از باشگاه خود دریافت نکرده‌اند. مدیران باشگاه نفت هفته گذشته چکی بابت مطالبات اعضای باشگاه به آنها دادند که پس از اعتراض شاگردان آنها به افزایش رقم چک بسنده کردند.

صدرنشین لیگ نوزدهم همچنین در این مسابقه می‌تواند طلسم باشگاه مسجدسلیمانی را بشکند. سرخپوشان در چهار مصاف خود با نفت در سال‌های گذشته به چهار تساوی رسیدند و در مسابقه رفت در ورزشگاه آزادی مقابل این باشگاه شکست خوردند تا آخرین باخت پرسپولیس در لیگ نوزدهم رقم بخورد. از طرفی دیگر مهدی تارتار در نشست خبری پیش از مسابقه گفته بود دوست دارد با شکست پرسپولیس افتخار بزرگی بابت برتری مقابل این باشگاه در دو مسابقه رفت و برگشت نصیب خود و تیمش شود.

این دیدار همچنین جدال باشگاه‌هایی با بهترین خطوط دفاعی محسوب می‌شود‌. سرخپوشان این فصل با درخشش رادوشویچ تنها ۱۱ گل دریافت کرده و فرصت دارند تا با عبور از رکورد خود در لیگ‌های شانزدهم و هجدهم و استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم (۱۴ گل خورده) در عنوان بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر یکه‌تاز شوند. نفت مسجدسلیمان هم که تاکنون ۱۵ گل خورده است فاصله زیادی با باشگاه‌های در آستانه کسب سهمیه آسیایی و نیز در آستانه سقوط دارد و به نظر می‌رسد اعضای باشگاه و باشگاه از جایگاه فعلی خود راضی هستند.

شاگردان گل‌محمدی که رکورد بیشترین میانگین امتیاز در تاریخ لیگ برتر را در لیگ شانزدهم (۲٫۲ امتیاز) کسب کرده‌اند با ۹ امتیاز از پنج مسابقه آینده می‌توانند رکورد بیشترین امتیاز تاریخ لیگ برتر (سپاهان در لیگ یازدهم و استقلال در لیگ دوازدهم با کسب ۶۷ امتیاز از ۳۴ مسابقه) را نیز به نام خود ثبت کنند.

پرسپولیس که قهرمانی فصل گذشته خود را در هفته پایانی مقابل مهدی تارتار در جم جشن گرفته بود این هفته فرصت دارد در فاصله چهار هفته تا اخر مسابقات مقابل همین سر مربی جشن قهرمانی بگیرد. باید ببینیم سرخپوشان با گذشتن از سد گربه سیاه خود و سر مربی خوش‌یُمن آن به چهارمین قهرمانی متوالی لیگ برتر می‌رسند یا خیر.

به نقل|به نقل

منبع: خبرگزاری تسنیم
https://tn.ai/2313084

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *