آخرین اخبار : 

لیگ برتر فوتبال| توقف استقلال برابر سایپا آبی‌ها از شوک دربی خارج نشدند + جدول

دیدار تیم‌های استقلال و سایپا در چارچوب دیدارهای هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۷:۴۵ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد و با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت. در این دیدار استقلالی‌ها موقعیت‌های زیادی داشتند که حامد فلاح‌زاده بارها مانع باز شدن دروازه‌اش شد.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی پژمان منتظری فرشاد محمدی‌مهر روزبه چشمی (۶۱ – آرمین سهرابیان) میلاد زکی‌پور داریوش شجاعیان (۷۹ – فرشید اسماعیلی) علی کریمی پاتوسی ایسما منشا و مرتضی تبریزی (۸۸ – رضا کریمی).

ترکیب سایپا: حامد فلاح‌زاده عبدالله ناصری (۷۱ – رضا جعفری) رضا علیاری (۸۹ – امید دره) ساموئل سارفو علی دشتی رضا اسدی معین عباسیان سید ابوالفضل جلالی آرمان رمضانی امیرحسین حسین‌زاده (۵۴ – آرش رضاوند) محمد صادق بارانی.

داور: علیرضا فغانی

نیمه اول/>دقیقه ۱۲: کرنر ارسالی از سوی سایپایی‌ها روی دروازه استقلال با تعلل مدافعان به دهانه دروازه سیدحسین حسینی رفت که پیش از استفاده نارنجی‌پوشان آبی‌پوشان میدان بار دیگر تن به کرنر دادند.

دقیقه ۱۶: پاتوسی با شوتی ناگهانی و سنگین از پشت محوطه جریمه قصد باز کردن دروازه سایپا را داشت. فلاح‌زاده ابتدا توپ را دفع کرد که روی توپ برگشتی تقابلی بین مدافعان سایپا و شاگردان استقلال بود که در نهایت یک کرنر به سود استقلال ایجاد شد.

دقیقه ۲۰: ارسال میلاد زکی‌پور روی دروازه سایپا با ضربه سر پژمان منتظری همراه بود که حامد فلاح‌زاده توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۱: ضربه ایستگاهی از فاصله‌ای نسبتاً دور به سود سایپا به دست آمد. صادق بارانی شوت سنگینی را روانه دروازه استقلال کرد و حسینی با دفع توپ از زیر طاق دروازه تن به کرنر داد.

دقیقه ۲۷: با اشتباه شاگردان سایپا در دفع توپ استقلالی‌ها صاحب موقعیت گلزنی شدند. توپی که با پاس پاتوسی در محوطه جریمه به مرتضی تبریزی رسیده بود ضربه این ستاره را به همراه داشت. شوت تبریزی پس از برخورد به ابوالفضل جلالی و تیر دروازه به شکلی عجیب در اختیار فلاح‌زاده قرار گرفت تا سایپایی‌ها دروازه خود را به این شکل بسته نگه دارند.

دقیقه ۳۲: ارسال پاتوسی روی ضربه ایستگاهی برای مرتضی تبریزی موقعیتی مناسب را فراهم کرد. ضربه سر این ستاره را فلاح‌زاده دفع کرد منشا نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند و مدافعان سایپا هم توپ را دور کردند هرچند پیش از تمام این اتفاقات پرچم کمک داور به نشانه آفساید بالا رفته بود.

دقیقه ۱+۴۵: کرنر ارسالی از سوی سایپایی‌ها به دهانه دروازه استقلال رفت که سیدحسین حسینی توپ را دفع کرد تا خطری دروازه‌اش را تهدید نکند.

نیمه دوم/>دقیقه ۵۰: ارسال خطرناک روی دروازه سیدحسین حسینی می‌توانست تبدیل به موقعیت خطرناکی شود اما شاگردان نارنجی‌پوش در محوطه جریمه استقلال نتوانستند از این موقعیت بهره‌ای ببرند.

دقیقه ۵۶: پاس پژمان منتظری به سمت چپ به ایسما رسید تا این ستاره با ارسالی روی دروازه مرتضی تبریزی را صاحب موقعیت کند اما ضربه سر تبریزی با فاصله به اوت رفت.

دقیقه ۵۷: علی دشتی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۵۸: بار دیگر شاگردان سایپا از سمت چپ توپی را به روی دروازه استقلال ارسال کردند که آرمان رمضانی قصد داشت با ضربه قیچی دروازه حسینی را باز کند که روزبه چشمی مانع از انجام این کار شد.

دقیقه ۶۲: استقلالی‌ها بار دیگر در محوطه جریمه سایپا ایجاد موقعیت کردند که این بار ارسال بی دقت پس از عبور از تبریزی به منشا رسید که ضربه این ستاره هم راه به جایی نبرد و توپ پس از برخورد با تبریزی راهی اوت شد.

دقیقه ۶۶: میلاد زکی‌پور با نفوذ به محوطه جریمه استقلال پاسی را برای مرتضی تبریزی فراهم کرد که حامد فلاح‌زاده موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۶۸: شوت میلاد زکی‌پور به سمت دروازه سایپا شلیک شد که بازهم فلاح‌زاده توپ را دفع کرد.

دقیقه ۸۵: شوت پاتوسی به سمت دروازه سایپا با دفع توپ مدافعان این تیم همراه شد.

دقیقه ۸۷: ارسال فرشاد محمدی‌مهر روی دروازه با ضربه سر مرتضی تبریز همراه شد که حامد فلاح‌زاده با واکنشی بسیار خوب مانع باز شدن دروازه شد.

دقیقه ۹۰: داور مسابقه به علی کریمی کارت زرد داد.

دقیقه ۵+۹۰: توپی که در محوطه جریمه استقلال به آرمان رمضانی رسیده بود پس از به هم خوردن تعادل این ستاره در موقعیتی مناسب مقابل صادق بارانی قرار گرفت که شوت بارانی با اختلافی کم و به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

استقلالی‌ها پس از شکست در دربی برابر پرسپولیس نیاز به برد داشتند تا هم به جدول لیگ برگردند و هم لحاظ روحی ریکاوری شوند اما این اتفاق رخ نداد و این تیم از شوک شکست در دیدار قبل خارج نشد.

 

به نقل|به نقل
منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *