آخرین اخبار : 

لوکا مودریچ مرد سال فوتبال جهان شد

مراسم انتخاب برترین های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ دوشنبه شب در لندن برگزار شد؛ در این مراسم از بین سه گزینه کریستیانو کریستیانو رونالدو لوکا مودریچ و محمد صلاح کاپیتان باشگاه ملی کرواسی و ستاره شماره ۱۰ رئال با آرای سرمربیان و کاپیتان های باشگاه های ملی و کارشناسان فوتبال به عنوان برترین ستاره سال ۲۰۱۸ فیفا انتخاب شد و به سلطه ۱۰ ساله لیونل لئو مسی و کریستیانو کریستیانو رونالدو آخر داد. آخرین بار کاکا در سال ۲۰۰۷ این عنوان را به دست آورده بود.

مودریچ پس از دریافت جایزه بهترین ستاره سال بیان کرد: افتخاری بزرگ و حس زیبایی است که اینجا ایستاده ام؛ به کریستیانو رونالدو و صلاح هم به خاطر فصل فوق العاده ای که داشتند تبریک می گویم و اطمینان دارم آنها دوباره برای این جایزه مبارزه می کنند.

وی ادامه داد: باید از همبازیانم در باشگاه ملی کرواسی و کادر فنی تشکر کنم زیرا بدون آنها این جایزه نصیب من نمی شد. این جایزه را به خانواده ام تقدیم می کنم. همچنین از تمام هواداران در سراسر دنیا که از من حمایت کردند و رای دادند تشکر کنم. باشگاه ما ادامه دهنده نسل فوق العاده کرواسی در سال ۱۹۹۸ بود و توانستیم رویا را به واقعیت تبدیل کنیم.

در بخش های دیگر نیز برترین های سال ۲۰۱۸ نیز بدین ترتیب معرفی شدند: برترین سر مربی سال از بین زین الدین زیدان دیدیه دشام و زلاتکو دالیچ دشام سر مربی باشگاه ملی فرانسه که موفق شد با این باشگاه قهرمان جهان شود به عنوان برترین سر مربی مرد انتخاب شد.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *