آخرین اخبار : 

قهرمانی در جام جهانی تاثیری در انتخابات فرانس فوتبال ندارد

در پاریس پایتخت کشوری که تیم ملی فوتبال آن در آخرین دوره مسابقات جام جهانی قهرمان شده توپ طلا به لوکا مودریچ کروات رسید. او تبدیل به بازیکنی شد که به سلطه ۱۰ ساله لیونل مسی و کریستیانو رونالدو اخر داد. وقتی قرار بود بهترین ستاره انتخاب شود خیلی‌ها معتقد بودند حتما جام جهانی و قهرمان آن در انتخاب این ستاره تاثیرگذار خواهد بود. اما توپ طلا به گریزمن که یکی از ۳ کاندیدای نهایی بود و در تیم ملی فرانسه مسابقه می‌کرد نرسید.

ستاره اتلتیکومادرید سوم شد و رافائل واران و کیلیان امباپه هم نتوانسته بودند به جمع کاندیداهای نهایی برسند. اما این اولین بار نیست بلکه سومین بار است که مشخص می‌شود قهرمانی جام جهانی تاثیرگذاری زیادی در انتخاب بهترین ستاره فرانس فوتبال ندارد.

در سال ۲۰۱۰ ژاوی و آندرس اینیستا که با اسپانیا قهرمان شده بودند نتوانستند برنده توپ طلا شوند و این عنوان به لیونل مسی رسید. در سال ۲۰۱۴ که آلمان قهرمان شد کریستیانو کریستیانو رونالدو بالاتر از هر بازیکنی از آلمان این جایزه را برد. این هم سومین بار بود که برنده توپ طلا از تیم قهرمان یعنی فرانسه نبود و لوکا مودریچ توانست آن را از آن خود کند.  

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *