آخرین اخبار : 

قرعه‌کشی مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰؛ قرعه‌ای متفاوت برای ابرقدرت‌ها

خبرنگار قرعه کشی مرجله گروهی رقابت های جام ملت های ۲۰۲۰ اروپا با توجه به برگزاری لیگ ملت های اروپا با تفاوت های فراوانی نسبت به ادوار گذشته در شهر دوبلین ایرلند برگزار شد.

در این مراسم که سر مربی باشگاه های مطرح قاره سبز نظیر روبرتو مانچینی از ایتالیا گرت ساوت گیت از انگلستان لوئیز انریکه از اسپانیا و … حضور داشتند باشگاه ها قرار است در هشت گروه به مصاف یکدیگر بروند.

گروه های حاضر در این رقابت ها به شرح زیر است:

گروه A:انگلیس جمهوری چک بلغارستان مونته‌نگرو

گروه B: پرتغال اوکراین صربستان لیتوانی

گروه C: هلند آلمان ایرلند شمالی استونی

گروه D: سوئیس دانمارک ایرلند گرجستان

گروه E: کرواسی ولز اسلواکی مجارستان

گروه F: اسپانیا سوئد نروژ رومانی

گروه G: لهستان اتریش اسرائیل اسلوونی

گروه H: فرانسه ایسلند ترکیه آلبانی

گروه I: بلژیک روسیه اسکاتلند قبرس

گروه J: ایتالیا بوسنی و هرزگووین فنلاند ‌ یونان

* یکی از نکات عجیب در این قرعه کشی حضور باشگاه ملی فوتبال آلمان در سید دوم این مسابقات به دلیل نتایج ضعیف در لیگ ملت های اروپاست.

* همچنین چهار باشگاه انگلیس پرتغال هلند و سوئیس که به مرحله نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا راه یافته اند در گروه‌هایی قرار گرفتند که فرصت انجام مسابقه‌های‌شان در مرحله نیمه نهایی لیگ ملت‌ها را داشته باشند.

* باشگاه های نخستی که در گروه های A تا D ذکر شده اند به دلیل کسب نتایج درخشان و حضور در سید اول به مرخحله پلی اف راه پیدا می کنند و اگر نتوانند در مسابقه های گروهی صعود کنند شانس مجدد خواهند داشت.

* از هر گروه دو باشگاه به صورت مستقیم به مرحله نهایی صعود می‌کنند و ۴ سهمیه باقی‌مانده هم از طریق بازهای پلی‌آف مشخص می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *