آخرین اخبار : 

قدوس: ویلموتس سر مربی فوق‌العاده‌ای است/ از اولین سالم در آمیا راضی …

تقریباً یک سال پیش بعد از کلی گمانه‌زنی همانطور که خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند باشگاه فوتبال اوسترشوندز سوئد هافبک هجومی ایرانی‌اش سامان قدوس را به باشگاه آمیای فرانسه فروخت. او شروع خوبی داشت و در همان هفت هفته نخست رقابت‌ها دو گل زد و دو پاس گل داد اما بعد از آن اوضاع فرق کرد.

آمیا تغییر سیستم داد و قدوس را به کنار‌های زمین فرستاد. او با این وجود به بازی‌هایش ادامه داد اما هرچه از شروع فصل می‌گذشت اوضاع برای او بد و بدتر می‌شد. اینگونه بود که ستاره سابق باشگاه‌های سیرانسکا و ترلبورگ اولین فصل حضورش در خارج از سوئد را با احساس نارضایتی به اخر رسید.

قدوس در این خصوص اظهار کرد: معمولاً می‌گویند که سال اول سال تطبیق پیدا کردن با شرایط جدید است اما من قطعاً با این موضوع موافق نیستم. من فقط می‌خواستم بازی کنم و تا جایی که می‌توانم در مسابقات تیمم حضور داشته باشم. در ابتدا با گل‌هایی که زدم و پاس‌ گل‌هایی که می‌دادم همه چیز خوب پیش می‌رفت اما بعد وارد این مقطع شدم که خیلی‌ها دیگر از شنیدن آن خسته شده‌اند و خودم هم از آن کاملاً خسته شدم چون فرصت استراحت چندانی نداشتم. فصل قبل از آن با اوسترشوندس در لیگ اروپا و جام حذفی سوئد شرکت داشتم. در اخر آن فصل به جام جهانی رفتم و از آنجا مستقیماً به آمیا. همه اینها مرا لحاظ جسمی و روانی خسته کرد. به همین دلیل به مرور زمان من دچار افت شدم و خوب بازی نکردم حداقل به آن کیفیتی که خودم می‌خواستم.

در حالی که اکثر شاگردان شاغل در اروپا در ماه ژانویه استراحتی یکی دو هفته‌ای داشتند قدوس در آن زمان هم نتوانست تجدید قوا کند چون مجبور بود باشگاه ملی ایران در جام ملت‌های آسیا همراهی کند.

قدوس ادامه داد: حضور در آن رقابت‌ها هم تأثیر خودش را گذاشت اما زمانی که ازآنجا برگشتم واقع احساس سرزندگی می‌کردم. با اینکه من هیچ فرصتی برای استراحت نداشتم اما وقتی برگشتم سرحال‌تر از زمانی بودم که به آنجا می‌رفتم. وقتی برگشتم در آمیا دوباره برای مدتی اوضاعم خوب بود و این روند برای دو سه بازی ادامه داشت. اما دوباره خسته شدم و بعد هم که آن مشکل دستگاه گوارشی‌ام رخ داد و باید تحت عمل جراحی قرار می‌گرفتم. به همین دلیل فصل گذشته رای من فصل پرافت و خیزی بود.

قدوس ۲۵ ساله با توجه از غیبت‌های که فصل گذشته داشت ابراز نارضایتی کرد و اظهار داشت: من از فصلی که داشتم راضی نیستم مطلقاً راضی نیستم اما من دوباره انگیزه دارم و برای شروع فصل جدید امیدوارم. با آمیا و یک سر مربی جدید یک اردوی پیش فصل خوب خواهم داشت که هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. من برای شروع فصل جدید خیلی انگیزه دارم.

هافبک هجومی باشگاه آمیا در پاسخ به این سؤال که آیا از تغییر پست‌اش در این باشگاه نسبت به پستی که در اوسترشوندز داشت راضی است یا نه تأکید کرد: کار خیلی سختی بود. به آمیا آمده بودم تا در پستی مرکزی بازی کنم که در ابتدا هم همینطور بود و در همان مقطع گل‌ می‌زدم و پاس گل می‌دادم.اما از زمانی که به کنار‌های زمین رفتم ومجبور شدم در پستی بازی کنم که به آن عادت نداشتم کار دشوار شد. در فاز دفاعی عملاً دفاع چپ باشگاه بودم. وقتی من به سر مربی می‌گویم که می‌توانم در یک پست بازی کنم پس باید بازی کنم اما این پست جدید چیزی نبود که به آن عادت داشته باشم. من در این پست برای توپ‌های اول و دوم باید بجنگم و این کاری نبود که پیش از این انجام می‌دادم اما باید خودم را به آن وفق دهم. سوای مسائل فنی من از حضور در آمیا راضی‌ام. راطه اعضای این باشگاه مانند اعضای یک خانواده است. شاید یادگیری زبان فرانسه دشوار‌ترین بخش زندگی در اینجا باشد چون فرانسوی‌ها خیلی نسبت به زبان‌شان تعصب دارند و نمی‌خواهند به زبان انگلیسی حرف بزنند و آن را یاد بگیرند.

سامان قدوس از جام جهانی سال گذشته ستاره باشگاه ملی ایران بوده و هنوز هم هست البته این باشگاه با ورود سر مربی جدید (مارک ویلموتس) دستخوش تغییراتی شده است.

قدوس در این باره هم اظهار کرد: کارلوس کی‌روش هشت سال سر مربی باشگاه ملی بود و رفتنش کمی تأسف‌آور بود چون او بود که پایه‌های این باشگاه را بنا نهاد. او واقعاً باعث ارتقا و پیشرفت این باشگاه شد. حالا اما ما یک سر مربی جدید مانند مارک ویلموتس داریم و به نظرم او فوق‌العاده است البته من هنوز فرصت نکرده‌ام که زیر نظرش تمرین کنم. از زمانی که او آمده باشگاه ملی فقط یک اردو داشته که من آن را از دست دادم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2046938

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *