آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| واکنش بونوچی ماتویدی و کین به رفتار نژادپرستی هواداران کالیاری

تیم فوتبال یوونتوس در حالی شب گذشته (سه‌شنبه) در هفته سی‌ام سری A ایتالیا در خانه کالیاری به برتری ۲ بر صفر دست یافت که هواداران تیم میزبان در این دیدار مویس کین ۱۹ ساله و بلز ماتویدی شاگردان سیه‌چرده بانوی پیر را با رفتار و شعارهای نژادپرستانه بارها مورد توهین قرار دادند. مویس پس از اینکه در دقیقه ۸۵ گل دوم راه‌راه پوشان تورین را به ثمر رساند رو به هواداران کالیاری ایستاد و دستانش را بازنگه داشت تا به نوعی پاسخ توهین‌های آنها را داده باشد.

لئوناردو بونوچی مدافع بانوی پیر پس از این مسابقه شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» در این خصوص اظهار کرد: کین می‌داند که وقتی گلزنی می‌کند باید با هم‌تیمی‌های خود شادی گل کند. او می‌داند که نمی‌تواند کاری به غیر از این انجام دهد. پس از گلزنی مویس هم فریادهای نژادپرستانه‌ای از سوی هواداران کالیاری وجود داشت که این باعث عصبانیت ماتویدی هم شد. به نظرم هر دو طرف باید ۵۰-۵۰ سرزنش شوند چون مویس نباید جلوی هواداران حریف خوشحالی می‌کرد و هواداران کالیاری هم نباید آنطور واکنش نشان می‌دادند. ما بازیکنانی حرفه‌ای هستیم و باید الگویی برای دیگران باشیم و نباید به کسی بی‌احترامی کنیم.

مویس کین هم با انتشار تصویر شادی گل خود در حساب کاربری‌‌اش در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» نوشت: «بهترین روش برای پاسخ به نژادپرستی. #نه به نژادپرستی».

ماتویدی هم در واکنش به رفتار هواداران کالیاری در حساب کاربری‌‌اش در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: بیانکو+نری (به معنی  سفید + سیاه برگرفته از بیانکونری لقب یوونتوس) . #نه به نژادپرستی».

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *