آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| هوینس: کان از اول ژانویه ۲۰۲۰ همکاری‌اش را با بایرن …

اولی هوینس ۶۷ ساله در اظهار کرد‌وگو با « آلمان» با اشاره به اینکه هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دراین باشگاه دارد در خصوص بازگشت بوروسیا دورتموند به روزهای اوجش اظهار کرد: دورتموند حالا حریف جدی برای ما به شمار می‌رود و این به خاطر تداوم حضور هانس یواخیم واتسکه و رینهارد رائوبال در صدر مدیریت این باشگاه است درست به مانند بایرن مونیخ. من اکنون ۴۰ سالی می‌شود که در پست مدیریتی باشگاه بایرن مونیخ هستم و سپس فرانتس بکن باوئر و کارل هاینتس رومنیگه آمدند. ما همچنین سعی کردیم در این مدت کمترین تغییر را هم در کادر مربیگری خود داشته باشیم. بدترین سال‌های بایرن مونیخ هم سال‌هایی بوده که ما تغییرات زیادی در پست مربیگری‌ داشته‌ایم. به نظرم امروزه باشگاه‌های زیادی در دنیا هستند که به بایرن مونیخ نگاه می‌کنند و سعی می‌کنند بهترین نکات را الگوبرداری کنند.

وی صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: انتصاب افرادی که می‌توانند برای مدت طولانی در باشگاه بمانند و دی‌اِن‌اِی بایرن مونیخ در وجودشان است به مدیریت باشگاه کمک می‌کند. این البته فاکتوری ضروری نیست اما کمک‌کننده است. در زمانی این اتفاق افتاد و من و رومنیگه در باشگاه پست گرفتیم. خود من زمانی که کارم را در باشگاه در رده‌های مدیریتی آغاز کردم تنها ۲۷ سال سن داشتم و نمی‌دانستم که دقیقاً باید از کجا شروع کنم اما در نهایت یاد گرفتم. در دلِ کار می‌شود یاد گرفت. اکنون این فرصت برای شاگردان پیشین جوان ما فراهم است و حسن صالیحمیدزیچ یکی از آنهاست که کارش را در پست مدیر ورزشی به خوبی انجام داده است.

رئیس باشگاه بایرن مونیخ همچنین درباره نسل بعدی مدیران این باشگاه که یکی از آنها گفته می‌شود اولیور کان در پست مدیر اجرایی باشگاه بایرن خواهد بود خاطرنشان کرد: ما مذاکرات بهم پیوسته‌ای با اولیور داشته‌ایم و این مذاکرات ادامه دارد اما ما به لحاظ زمانی فشاری روی‌مان نیست چرا که کارل هاینتس رومنیگه قراردادش را به عنوان مدیر ورزشی باشگاه بایرن مونیخ تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرده است. پیشرفتی که کان پس از اخر دوران بازیگری‌اش کرده را دوست دارم. او به عنوان کارشناس تلویزیونی پیشرفت شگفت‌انگیزی داشته و ضمن یادگیری دوره‌های مدیریت کسب و کار برای خود یک شرکتی هم تأسیس کرده است. ما اکنون گزینه‌ای پیش‌روی خود داریم که تجربه بالایی به عنوان دروازه‌بان در اینجا در بالاترین سطح داشته و در عین حال در زمینه اقتصادی هم توانایی‌هایی دارد به همین خاطر نظرمان معطوف به اولیور شد. برنامه ما این است که کان همکاری‌اش را با ما از تاریخ یک ژانویه ۲۰۲۰ آغاز کند.

هوینس در خصوص خرید بحث‌برانگیز لوکاس هرناندس توسط بایرن مونیخ هم اظهار کرد: تعجب می‌کنم که چرا از خرید ۸۰ میلیون یورویی ما انتقاد شده است این در حالی است که هنوز هم گفته می‌شود بایرن با این سیاست محتاطانه در نقل‌وانتقالات هیچ شانسی برای رقابت با باشگاه‌های انگلیسی اسپانیایی و پاری‌سن‌ژرمن ندارد. حالا که ما تغییر رویه داده‌ایم صدای منتقدان در آمده که چرا ۸۰ میلیون یورو صرف خرید یک ستاره کرده‌اید؟ اگر ما کیلیان امباپه را هم می‌خریدیم آنها باز گریه می‌‌کردند؟

وی در پاسخ به این دو پرسش که «آیا دوست داشتید امباپه را به بایرن می‌آوردید؟ و اصلاً بازیکنی هست که بالای ۲۰۰ میلیون یورو ارزش داشته باشد؟» اظهار کرد: امباپه ستاره فوق‌العاده‌ای است و دوست داشتم همین حالا او را به خدمت بگیرم اما پول کافی برای این کار را نداریم. آیا بازیکنی ۲۰۰ میلیون یورو می‌ارزد؟ بحث در مورد این نیست که آیا امباپه اینقدر می‌ارزد یا خیر بحث این است که آیا کسی می‌تواند این رقم را بپردازد و به مشکل مالی برنخورد. یکجا می‌خواندم که گرانقیمت‌ترین تابلوی نقاشی در جهان در یک مزایده ۴۰۰ میلیون یورو به فروش رفته است. آیا این اثر هنری اینقدر می‌ارزد؟ البته که نه! اما اگر کسی واقعاً به دنبال آن باشد بابتش اینقدر پول می‌پردازد و در نهایت این تصمیم اوست.

رئیس باشگاه بایرن مونیخ در خصوص سر مربی کنونی باواریایی‌ها هم تأکید کرد: به شخصه مدیریت نیکو کواچ در ماه دشوار نوامبر را دوست داشتم. به هر حال کادر فنی در دوره جابجایی به سر می‌برد و باید صبور باشیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *