آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| میلان – یوونتوس؛ بانوی زخمی چشم در چشم شیاطین مصدوم

جدال یوونتوس و میلان روزگاری نبرد تعیین‌کننده قهرمان سری A بود؛ همان دورانی که بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹ همه قهرمانی‌های لیگ بین این ۲ باشگاه تقسیم شده بود اما رسوایی کالچوپولی رنگ به رخسار بانوی پیر فوتبال ایتالیا نگذاشت و بدهی جان شیاطین قرمز و مشکی میلان را گرفت تا حالا نبرد نابرابر ساعت ۲۳ یکشنبه در خانه میلان در هفته دوازدهم سری A تنها حکم یک بازی برای افزایش امید یکی و بهبود حال دیگری را داشته باشد.

شرایط خاص 

یوونتوس پس از رقم زدن بهترین شروعش در تاریخ سری A ناباورانه اولین شکست فصل را در خانه خودش مقابل منچستریونایتد در هفته چهارم  لیگ قهرمانان اروپا تجربه کرد  و حالا امیدوار است یازدهمین پیروزی فصل جاری‌اش را در هفته دوازدهم سری A کسب کند. این باشگاه فعلا با ۱۰ پیروزی و یک تساوی و ۳۱ امتیاز قاطعانه در صدر قرار دارد. در سوی مقابل میلان که در دو هفته اخیر با گل‌های ثانیه‌های پایانی رومانیولی کاپیتان جوانش در سری A پیروز شده آخر هفته باز هم نتوانست رقیبش در لیگ اروپا را شکست دهد و پس از تساوی با بتیس هنوز دل‌نگران صعود به دور بعد لیگ اروپاست. روسونری با ۲۱ امتیاز اینتر و ناپولی را در فاصله بین خود و یوونتوس می‌بیند و چهارم است.

مصدومان و غایبان 

 میلان با وجود خیل مصدومانش در بازی با بتیس تنها ۶ نفر از اعضای اصلی ترکیبش را برای این بازی در اختیار داردو البته احتمال بالای رسیدن ایگواین آرژانتینی به این جدال تنها دلیل دلگرمی گتوسو سر مربی میلان است. مصدومان جدید روسونری شامل بیلیا موساکیو چالهان‌اوغلو و کالدارا می‌شود. یوونتوس جان کین و شاید کاستا را در اختیار نداشته باشد.

رویارویی‌های قبلی 

 در ۵۶ بازی اخیر دو باشگاه یوونتوس ۲۶ و میلان ۱۳ بار پیروز شده‌اند. ۱۶ بازی هم برنده نداشته است.

نکات کلیدی

* میلان هر ۵ بازی قبلی را به یوونتوس باخته و میانگین ۲٫۶ گل خورده در هر بازی را به ثبت رسانده است.

* میلان فقط در یکی از ۱۷ بازی اخیر لیگی‌اش دروازه خود را بسته نگه داشته است.

* یوونتوس در صورت پیروزی بهترین شروع تاریخ سری A را به نام خودش ثبت خواهد کرد.

ترکیب احتمالی

میلان: دوناروما کالابریا زاپاتا رومانیولی رودریگس کسیه باکایوکو لاکسالت سوسو کوترونه و  کاستیخو

یوونتوس: شزنی کانسلو بونوچی کیلینی ساندرو خدیرا پیانیچ متویدی دیبالا مانزوکیچ و ستاره رئال

  

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *