آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| معرفی برترین‌های لالیگا؛ لیونل لئو مسی جایزه «پیچیچی» و «دی‌استفانو» را دریافت کرد

مراسم اهدای جوایز بهترین‌های فوتبال باشگاهی اسپانیا امروز (دوشنبه) توسط نشریه مارکا برگزار شد که در این مراسم لیونل لئو مسی دو جایزه گرفت.

جایزه اول «پیچیچی» بود که لئو مسی به عنوان آقای گل فصل گذشته لالیگا با ۳۴ گل دریافت کرد. این پنجمین باری است که لئو مسی این جایزه را دریافت می‌کند. او پیش از این در فصول ۱۰-۲۰۰۹ ۱۲-۲۰۱۱ ۱۳-۲۰۱۲ و ۱۷-۲۰۱۶ این جایزه را برده بود.

دومین جایزه‌ای که لئو مسی برد جایزه آلفردی دی‌استفانو بود که او به عنوان بهترین بازیکن فصل گذشته لالیگا از آن خود کرد. این ششمین باری است که لئو مسی این جایزه را تصاحب می‌کند. او پیش از این در سال‌های ۲۰۰۹ ۲۰۱۰ ۲۰۱۱ ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ موفق به دریافت این جایزه شده بود.

در همین حال جایزه زامورا به عنوان بهترین دروازه‌بان فصل گذشته لالیگا به یان اوبلاک سنگربان اسلونیایی اتلتیکومادرید تعلق گرفت. او در ۳۷ مسابقه‌اش در فصل گذشته لالیگا تنها ۲۲ گل خورد و در ۲۲ مسابقه دروازه‌اش را بسته نگه داشت. این سومین مرتبه‌ای است که اوبلاک جایزه زامورا را می‌برد.

در همین حال جایزه بهترین سر مربی فصل گذشته لالیگا به مارسلینو با عنوان جایزه میگل مونیوس به سر مربی والنسیا تعلق گرفت که موفق شد خفاش‌ها را به لیگ قهرمانان برگرداند. نزدیک‌ترین حریف مارسلینو دیه‌گو سیمئونه سر مربی آرژانتینی اتلتیکومادرید بود که تنها با یک امتیاز کمتر در رده دوم قرار گرفت.

جایزه تلمو سارا به عنوان بهترین گلزن اسپانیایی فصل گذشته لالیگا نیز به ایاگو آسپاس مهاجم تیم سلتاویگو رسید که در ۳۴ مسابقه‌اش در فصل گذشته ۲۲ گل زد.

در فصل گذشته لالیگا بارسلونا موفق شد عنوان قهرمانی را کسب کند و قهرمانی در کوپا دل‌ری (جام حذفی) را هم به آن اضافه کند هرچند این تیم با قبول شکست مقابل رم در مرحله نیمه نهایی از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان و کسب سومین سه گانه تاریخش بازماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *