آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| ضرر مالی سنگین باشگاه میلان در عرض ۵ سال

به نقل از نشریه کوریره دلواسپورت ایتالیا باشگاه میلان طی پنج سال اخیر متحمل ۵۰ میلیون یورو ضرر مالی شده است و این احتمال وجود دارد که این رقم تا اخر سال مالی جاری باشگاه به حدود ۱۰۰ میلیون یورو هم برسد.

در حالی که باشگاه میلان منتظر اعلام حکم انضباطی‌اش از سوی یوفا به خاطر نقض قانون بازی جوانمردانه مالی است این احتمال وجود دارد که یک پرونده جدید علیه این باشگاه باز شود چرا که مشخص شده باشگاه میلان مرتکب تخلفات بیشتری شده است.

گفته می‌شود باشگاه میلان به صورت داوطلبانه حاضر شده است که از شرکت در رقابت‌های لیگ اروپای فصل آینده کناره‌گیری کند تا به این شیوه محرومیت یک ساله‌ای که انتظار می‌رود برای این باشگاه از حضور در رقابت‌های اروپا در نظر گرفته شود را سپری کند.

 

باشگاه میلان برای سبک کردن تخلفات خود و کاهش مجازات احتمالی‌اش در فصل آینده باید تابستان امسال حدود ۳۰ میلیون یورو از فروش بازیکن درآمد کسب کند. به نظر می‌رسد ضررهایی که میلان در هر سال متحمل می‌شود نسبت به سال ماقبل آن افزایش پیدا می‌‌کند. این باشگاه در فصل ۱۸-۲۰۱۷ متحمل ۱۲۶ میلیون یورو ضرر شد که افزایشی ۳۷ میلیون یورویی را نسبت به سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد.

این در حالی است که میلان در فصول اخیر هیچ دستاورد چشمگیری نداشته است و امسال هم موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نشد. در حقیقت باشگاه میلان در پنج فصل اخیر ۴۱۳ میلیون یورو ضرر مالی کرده و این در حالی است که مالک باشگاه این باشگاه سیلویو برلوسکونی سال ۲۰۱۷ روسونری را در ازای رقمی مابین ۷۷۰ تا ۸۰۰ میلیون یورو فروخت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *