آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| سازمان لیگ ایتالیا به درخواست مانچینی تن نداد

برنامه فصل آینده سری A اعلام شد که بر این اساس لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا در هفته پایانی ماه آگوست ۲۰۱۹ (روزهای دوم و سوم شهریور ۹۸) آغاز می‌شود و در هفته پایانی ماه می سال ۲۰۲۰ (سوم خرداد ۹۹) به آخر می‌رسد و شامل سه دور مسابقه‌های میان هفته‌ای خواهد بود.

روبرتو مانچینی سر مربی باشگاه ملی ایتالیا درخواست کرده و امیدوار بود که فصل آینده سری A یک هفته زودتر برگزار شود تا یک هفته هم زودتر تمام شود و به این ترتیب او در آخر فصل فرصت بیشتری برای آماده‌سازی ملی‌پوشان ایتالیایی برای حضور در مرحله انتخابی و نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ داشته باشد با این حال سازمان لیگ فوتبال ایتالیا با ارسال نامه‌ای به رسمی ایتالیا (آنسا) اعلام کرده که در تقویم جدید ترجیح داده شده منافع هواداران را در نظر بگیرد و از آنجایی که بسیاری از آنها در هفته ماقبل پایانی ماه آگوست همچنان در تعطیلات تابستانی هستند لیگ را در هفته پایانی این ماه آغاز می‌کند. این در شرایطی است که نه تنها مانچینی بلکه باشگاه‌های یوونتوس اینتر و میلان هم خواهان آغاز زودتر فصل آینده سری A شده بودند.

تابستان سال آینده رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ برگزار می‌شود و ۴ تا از مسابقه‌های این تورنمنت و مراسم افتتاحیه قرار است در ورزشگاه المپیکوی شهر رم برگزار شود. به همین دلیل یوفا برای آماده‌سازی این ورزشگاه در تاریخ ۱۸ می از ایتالیایی‌ها خواسته که آخرین مسابقه فصل باشگاه‌های فوتبال رم و لاتزیو را خارج از خانه برگزار کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *