آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| دو شهر، دو دربی حیثیتی؛ لندن و لیورپول با هیجان بمباران می‌شوند- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، دو دربی بزرگ لندن و مرسی ساید که به ترتیب در رده ششم و هفتم حساس‌ترین نبردهای فوتبال جزیره از نگاه ESPN قرار گرفته‌اند، برای هر دو طرف دو میدان تعیین‌کننده است و از طرفی به حکم تاریخ هم جذابیت و هیجان فراوانی دارد. در یک سمت لیورپول به عنوان مدعی بزرگ قهرمانی در فصل جاری از ساعت ۱۹:۴۵ به وقت تهران در آنفیلد میزبان همشهری‌اش، اورتون است و از سوی دیگر دربی اول لندن بین تاتنهام و آرسنال از ساعت ۱۷:۳۵ در ورزشگاه امارات انجام می‌شود.

لیورپول- اورتون؛ خصمانه ابدی اما نه‌چندان نزدیک

با گذر از دوران درخشان لیورپول و اورتون در دهه ۸۰، دیگر دربی مرسی‌ساید حداقل به لحاظ جدولی حساسیتی ندارد. پس از اینکه دو باشگاه با تقسیم قهرمانی لیگ بین خودشان در بازه زمانی سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۸، بزرگ‌ترین سلطه شهری تاریخ فوتبال انگلیس را رقم زدند، هیچگاه اورتون و لیورپول در یک فصل توامان مدعی قهرمانی نشدند، با این حال تا دل‌تان بخواهد حساسیت خاص یک دربی در نبرد آبی و قرمز پایتخت موج می‌زند. این بار دو باشگاه در حالی به مصاف هم می‌روند که قرمزهای آنفیلد با رقم زدن بهترین شروع و طولانی‌ترین روند شکست‌ناپذیری‌شان در تاریخ لیگ برتر منتظر اخر انتظار ۲۹ ساله برای قهرمانی در لیگ هستند. اورتون هم در رده ششم به دنبال یک جایگاه در فصل آینده لیگ اروپاست و البته رویای اولین حضور در لیگ قهرمانان اروپا را در سر می‌پروراند. لیورپول با ۱۰ برد و بدون باخت از ۱۳ بازی و کسب ۳۳ امتیاز تنها منچسترسیتی ۳۵ امتیازی را بالا دست خود دارد و اورتون ۲۲ امتیازی در رده ششم به مکان‌های بالاتر چشم دوخته است.

غایبان دربی

کاپیتان هندرسون به خاطر اخراج در بازی قبلی لیگ نمی‌تواند در این بازی لیورپول را همراهی کند. اورتون هم محروم و مصدوم شاخصی ندارد.

رویارویی‌هایی قبلی

در ۲۳۱ بازی دربی قبلی، لیورپول با ۹۲ برد وضعیت بهتری دارد و ۶۶ بازی هم با برتری اورتون به اخر رسیده است. ۷۳ دربی هم برنده نداشته است.

نکات آماری

* لیورپول در ۱۷ دربی قبلی، هشت برد و ۹ تساوی به دست آورده و هرگز نباخته است.

* این دربی، صدمین رویارویی لیورپول و اورتون به میزبانی آنفیلد محسوب می‌شود.

* با وجود اینکه دربی مرسی‌ساید با ۲۱ کارت قرمز صاحب رکورد بیشترین بازی دارای اخراج در تاریخ لیگ برتر انگلیس است، اما در ۱۶ رویارویی اخیر تنها دو اخراجی آن هم از اورتون ثبت شده‌.

ترکیب احتمالی

لیورپول: آلیسون، آرنولد، رابرتسون، فن‌دایک،گومز، میلنر، فینالدوم، شکیری، مانه، صلاح و فرمینو.

اورتون: پیکفورد، کولمن، کین، مینا، گوآیه، گومز، برنارد، سیگوردسون، گومز، والکات و ریچاردلیسون.

آرسنال – تاتنهام؛ نبردی برای ماجراجویی‌های اروپایی

دربی اول لندن بین تاتنهام و آرسنال این بار شرایطی متفاوت از گذشته دارد. حالا آرسنال مدعی اصلی قهرمانی لیگ نیست و بر عکس تاتنهام در رده سوم جدول چشم به انجام کارهای بزرگ دارد. وجه اشتراک دو باشگاه، آرزوی رسیدن به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپاست. در این شرایط دربی بین تاتنهام، باشگاه ۳۰ امتیازی رده سوم با آرسنال، باشگاه ۲۷ امتیازی رده پنجم از حساسیت جدولی هم برخوردار است. آرسنال در صورت برتری هم‌امتیاز تاتنهام می‌شود و باشگاه سفیدپوش در صورت کسب سومین برتری تاریخ خودش در لیگ برتر در خانه آرسنال بیش از پیش به رده دوم نزدیک خواهد شد.

غایبان دربی

مونرئال، ماوروپانوس و ولبک و شاید لاکازت گلزن، غایبان آرسنال در این دربی بزرگ هستند و تاتنهام از وجود دمبله، سانچس، وانیاما و احتمالاً تریپیر و لاملا بی‌بهره خواهد بود.

رویارویی‌های پیشین

در ۱۹۵ دربی قبلی، سهم آرسنال ۸۱ برده بوده، تاتنهام ۶۳ بار به برتری رسیده و ۵۱ نبرد هم بدون برنده به اخر رسیده است.

نکات کلیدی

* تاتنهام نوامبر ۲۰۱۰ تنها برتری در ۲۵ رویارویی اخیر در زمین آرسنال را جشن گرفت.

* آرسنال در ۱۱ بازی اخیر در لیگ شکست نخورده و در این مدت هشت پیروزی به دست آورده است.

* تاتنهام هر هفت دربی قبلی مقابل باشگاه‌های لندنی در لیگ برتر را برده است.

ترکیب احتمالی

آرسنال: لنو، بیرین، کولاسیناچ، هولدینگ، مصطفایی، توریرا، ژاکا، اوزیل، ایووبی، اوبامیانگ و لاکازت.

تاتنهام: یوریس، فرتونگن، آلدروایرلد، روس، آئوریه، سیسوکو، دایر، اریکسن، مین، کین و آلی.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *