آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| دلورنتیس: اگر قیمت مگوایر ۸۰ میلیون پوند است کولیبال…

آئورلیو دلورنتیس در بیان کرد‌وگو با شبکه تلویزیونی «ESPN» با انتقاد از باشگاه منچستریونایتد که در این تابستان برای به خدمت گرفتن هری مگوایر ۸۰ میلیون پوند به لسترسیتی پرداخت کرد و او را تبدیل به گرانقیمت‌ترین مدافع تاریخ کرد بیان کرد: کولیبالی – مدافع سنگالی ناپولی – بند فسخ  ۱۵۰ میلیون پوندی در قراردادش دارد اما برای مثال در انگلیس برای خرید یک مدافع ۸۵ میلیون پوند می‌پردازند. در ناپولی اما ما برای جذب یک مدافع ۳۰ تا ۳۵ میلیون پوند می‌پردازیم. اگر در انگلیس برای جذب مدافعی چنین رقمی می‌پردازند پس کولیبالی ۲۵۰ میلیون پوند می‌ارزد.

کالیدو کولیبالی که در اوایل فصل نقل و انتقالات تابستانی جاری مورد توجه منچستریونایتد قرار داشت در اخر فصل گذشته سری A ایتالیا به عنوان بهترین مدافع فصل این رقابت‌ها انتخاب و معرفی شد.

رئیس باشگاه ناپولی تصریح کرد: مشکل بالا رفتن قیمت شاگردان هم از انگلیس نشأت گرفته است. باشگاه‌های انگلیسی بیشتر از فرانسه اسپانیا ایتالیا و آلمان درآمد دارند. اگر باشگاهی در انگلیس ۸۰۰ میلیون پوند درآمد داشته باشد مشکلی برای پرداخت ۸۰ میلیون ۹۰ میلیون و یا ۱۰۰ میلیون پوند برای یک بازیکن ندارد و این به نظرم رقابت عادلانه‌ای بین باشگاه‌های انگلیسی و باشگاه‌های دیگر کشورها نیست.

۱۰ جابه‌جایی گران تاریخ فوتبال در این تابستان رخ داد اما انگلیسی‌ها تنها در یک مورد خریدار بودند و در چنین شرایطی بیشتر فروشنده بودند. دلورنتیس در حالی چنین ادعایی را مطرح کرده که باشگاه ناپولی خود در سال ۲۰۱۶ گونسالو ایگواین را در ازای ۹۰ میلیون یورو به یوونتوس فروخت. نکته جالب اینجاست که انتقال ایگواین از ناپولی به یووه در رده دوازدهم گرانقیمت‌ترین نقل‌وانتقالات تاریخ فوتبال است و مگوایر یک پله بعد از این مهاجم آرژانتینی ایستاده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2072022

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *