آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| توافق تاتنهام و لیون برای انتقال اندومبله به وایت‌ها…

به نقل از ESPN باشگاه تاتنهام برای پرداخت ۶۲ میلیون یورو برای خرید تانگوی اندومبله هافبک باشگاه فوتبال لیون با این باشگاه به توافق رسید رقمی که ممکن است تا ۷۲ میلیون یورو هم افزایش پیدا کند.

اندومبله ۲۲ ساله فصل گذشته عمل کرد قابل قبولی در لوشامپیونه ارائه کرد و مورد توجه باشگاه‌های طراز اول اروپا قرار گرفت. در میان آن باشگاه‌ها اما تاتنهام بیشتر برای خرید او تلاش کرد و اکنون در آستانه عقد قراردادی با این ستاره قرار دارد که او را به گران‌ترین خرید سفیدپوشان لندن تبدیل می‌‌کند. پیش از این رکورد گران‌ترین خرید تاتنهام برای خرید داوینسون سانچس مدافع میانی کلمبیایی ثبت شد که سال ۲۰۱۷ از آژاکس به وایت‌هارت‌لین رفت.

توافق‌های صورت گرفته میان دو باشگاه بوده و تاتنهام هنوز در مورد شروط شخصی اندومبله با او به توافق نرسیده است که البته بعید به نظر می‌رسد این موضوع مانع از عقد قرارداد میان دو طرف شود. انتظار می‌رود که این قرارداد در هفته جاری به صورت رسمی اعلام شود و او طی دو سه روز آینده راهی لندن شود تا تست‌های پزشکی‌اش را انجام دهد و از روز هشتم جولای هم در اردوی پیش فصل باشگاه تحت هدایت مائوریتزیو پوچتینو شرکت کند.

سیر پیشرفت اندومبله سرعتی چشمگیر داشته است. او ۴ سال پیش در دسته‌ پنجم لیگ فرانسه و در باشگاه ذخیره‌های آمیا بازی می‌کرد اما درخششی که در باشگاه اصلی این باشگاه داشت سبب شد که مورد توجه باشگاه لیون قرار بگیرد و این باشگاه دو سال پیش او را در ازای ۸ میلیون یورو با ۲۰ درصد حق رشد خرید. حالا او به عنوان گران‌ترین خرید تاریخ تاتنهام در آستانه پیوستن به این باشگاه است. اندومبله اولین خرید تاتنهام از زمان پیوستن لوکاس مورا به سفیدهای لندن از ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود. از رقم قرارداد انتقال اندومبله به لیون ۱۱ میلیون یورو هم نصیب باشگاه آمیا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2044065

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *