آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| تمجید مورینیو از رسانه‌های ایتالیایی با طعنه به انگلیسی‌ها و اسپانیایی‌ها

در حالی که در این چند روز اخیر چندین رسانه ایتالیایی از تمایل ژوزه مورینیو برای برای بازگشت به سری A و مربیگری در تیم‌هایی مانند اینتر و رم خبر داده‌اند این مرد پرتغالی نشانه‌ای دیگری از تمایلش برای برگشتن به کالچو بروز داد.

مورینیو که از زمان اخراجش از منچستریونایتد در ماه دسامبر سال گذشته بدون تیم بوده و به عنوان کارشناس شبکه ورزشی beIN Sport فعالیت دارد بیان کرد: بهترین ان آنهایی که بیشترین اطلاعات و شناخت را از فوتبال دارند به نظر من ایتالیایی هستند. آنها خودشان هم واقعاً به فوتبال علاقه دارند و می‌خواهند چیزهای بیشتری از این ورزش بیاموزند و درک کنند. بدون شک آنها بهترین‌های این رشته در حوزه خودشان هستند و برای بحث درباره فوتبال زبانی غنی دارند. رسانه‌های پرتغالی هم بسیار خوب هستند اما بحث رسانه‌های فوتبالی در بریتانیا متفاوت است. آنجا میان فوتبالی بودن و مفسر فوتبالی بودن تفاوت بسیار واضحی هست. به همین دلیل به نظر من در بریتانیا گرایشات ان را علاقه یا عدم علاقه آنها به تیمی که درباره‌اش اظهارنظر می‌کنند بستگی دارد.

مورینیو ادامه داد: برخی مفسران هستند که خودشان را کارشناسانی خبره می‌دانند اما زمانی که از پشت دوربین به پشت کامپیوترهای شخصی‌شان می‌روند نقاب از چهره برمی‌دارند. رسانه‌های اسپانیایی هم فوتبال را دوست دارند اما فوتبال را با باشگاهی که حامی‌اش هستند دوست دارند. آنها ۲۴ ساعت روز با فوتبال زندگی می‌کنند اما بیش از اندازه تحت تأثیر باشگاه‌هایی قرار می‌گیرند که طرفدارش هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *