آخرین اخبار : 

فوتبال جهان| تلاش میشل پلاتینی برای اثبات قربانی‌ شدن در توطئه فی…

به نقل از آسوشیتدپرس میشل پلاتینی درخواستی به دادگاهی در فرانسه ارائه داده که در آن اعلام کرده او قربانی پرونده توطئه فیفا شد تا برای همیشه از فوتبال حذف شود.

میشل پلاتینی که در سال ۲۰۱۵ میلادی نامزدی خود برای پست ریاست فیفا اعلام کرده بود در آخر همان سال به اتهام رشوه از سوی کمیته اخلاق فیفا محروم شد. اتهام پلاتینی دریافت مبلغ ۲ میلیون یورو از سپ بلاتر رئیس معزول فیفا در سال ۲۰۱۱ میلادی است اما رئیس پیشین یوفا اعلام کرد پرداخت این مبلغ بر مبنای قانونی صورت گرفت. در نتیجه کمیته اخلاق فیفا رای به محرومیت ۸ ساله میشل پلاتینی از فعالیت در فوتبال داد که نیمی از آن گذشت. پس از برکناری میشل پلاتینی و سپ بلاتر از مقام‌های ریاست یوفا و فیفا الکساندر چفرین و جیانی اینفانتینو عهده‌دار این سمت‌ها شدند. پس از آن دادگاهی در سوئیس اتهام‌های وارده به میشل پلاتینی را رد کرد اما محرومیت او از سوی کمیته اخلاق فیفا تعلیق نشد.

حالا میشل پلاتینی می‌خواهد بداند که چگونه اخبار مربوط به انتقال مبلغ ۲ میلیون یورو از سوی بلاتر به حساب او در یوفا و فیفا منتشر یافته است. رئیس پیشین یوفا معتقد است این کار در راستای استراتژی غیرممکن‌کردن حضورش در انتخابات ریاست فیفا انجام شد.

ویلیام بورودن درباره بررسی پرونده میشل پلاتینی در دادگاهی در فرانسه می‌گوید: دادگاه تحقیقات خود را آغاز کرده است و تحلیل روی پرونده میشل پلاتینی انجام می‌شود. پرداخت‌های پولی بلاتر به پلاتینی منظم و شفاف بود. در حالی که برخی از کارمندان رسمی فیفا وانمود کردند این پرداخت‌ها غیرمنصفانه و پنهانی هستند. نشانه‌های جدی توطئه برای حذف میشل پلاتینی از فوتبال وجود دارند.

وی گفت: مارسلو ویلیگرا رئیس پیشین بخش حقوقی و دومینیسو اسکاله رئیس پیشین بخش حسابرسی فیفا در توطئه علیه میشل پلاتینی نقش داشتند و باید نام آنها بیشتر شنیده شود.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *