آخرین اخبار : 

فوتبال جهان|پپ گواردیولا: در مسابقه رفت مقابل شالکه خوش‌شانس بودیم/…

پپ گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از مسابقه خانگی تیمش مقابل شالکه در دور برگشت مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به تمجید از حریف پرداخت.

 سر مربی تیم فوتبال منچسترسیتی در این باره اظهار کرد: به نظرم منچستر سیتی در لیگ قهرمانان ثبات داشته است.در مسابقه‌های خارج از خانه نتایج فوق العاده‌ای گرفتیم؛  در حالی که قبلا در این مورد مشکل داشتیم اما در این تورنمنت هر مسابقه با رقابت بعدی به کلی فرق دارد. در دیگر تورنمنت‌ها و ورزش‌ها اغلب تیمی که لیاقت و قدرت بیشتری دارد برنده می‌شود. چنین اتفاقی همیشه در لیگ قهرمانان  رخ نمی‌دهد.همیشه مردم دوست دارند قهرمان را از اول پیش بینی کنند. همه هم معمولا می‌دانند کدام تیم برنده می‌شود! یک هفته پیش کسی انتظار نداشت آن اتفاق برای پاری سن ژرمن و رئال رخ بدهد. یک اخراج یک گل در دقیقه یک و … اتفاقات زیادی می‌تواند نتیجه را عوض کند. در مسابقه رفت خوش شانس بودیم چون ۲۰-۲۵ دقیقه ۱۰  نفره مسابقه کردیم و ۱-۲ هم عقب بودیم. معمولا وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد شما حذف می‌شوید. اتفاقی که در مسابقه رفت رخ داد می‌تواند در مسابقه برگشت هم رخ بدهد. بنابراین در کاری که ما باید در مسابقه انجام بدهیم تغییر زیادی به وجود نمی‌آید. 

پپ در اخر گفت: چلسی سال‌ها برای قهرمانی در این تورنمنت هزینه کرد و منتظر ماند. فشار لحاظ من به معنای بهتر کار کردن بهتر رقابت کردن و کم کردن اشتباهات است. لیگ قهرمانان به شدت شما را بابت اشتباهاتتان مجازات می‌کند؛ بخصوص به خاطر کیفیتی که حریفان دارند. در  لیگ قهرمانان تمرکز تیم‌ها در اوج است و اگر اشتباهی مرتکب شوید مجازات می‌شوید. شالکه در مسابقه رفت ۲  شوت در چارچوب داشت و ۲ گل زد. ۲۳ دقیقه ۱۰ به ۱۱ مسابقه کردیم و می‌توانستیم از کارت زرد دوم اجتناب کنیم چون  ستاره حریف فاصله زیادی تا دروازه داشت. شالکه حمله نمی‌کرد. همین اتفاق به ظاهر کوچک شاید موجب حذف شما شود. امروز اگر با برد ۲-۳ در خانه حریف مسابقه برگشت را شروع می‌کنیم از خوش شانسی ما است چون احتمال داشت ۳-۱ یا ۴-۱ ببازیم! 

 

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *