آخرین اخبار : 

علی دایی: اشتباه است که فدراسیون برای انتخاب سر مربی باشگاه ملی منتظر…

خبرنگار ورزشی علی دایی پس از برتری یک بر صفر سایپا مقابل فولاد خوزستان در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: فکر می‌کنم ما امروز بهتر از باشگاه فولاد بودیم هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم. در نیمه اول هم موقعیت‌های خوبی داشتیم که برنده از زمین بیرون بیاییم اما متأسفانه شانس‌هایی که داشتیم به گل تبدیل نشد. باشگاه فولاد خوزستان در همان نیمه اول روی ارسال‌ها شانس داشت که بچه‌های ما توپ را از دروازه بیرون کشیدند. در کلِ مسابقه باشگاه فولاد کار خاصی نکرد. با توضیحاتی که به بچه‌های‌مان دادیم نگذاشتیم آنها موفق باشند. ما اگر جوانان‌مان باهوش بودند می‌توانستیم گل‌های دوم و سوم را هم بزنیم. ما به این پیروزی خیلی نیاز داشتیم تا ما را به وسط‌های جدول بیاورد. ما دو مسابقه عقب‌افتاده داشتیم و می‌تواند خیلی شرایط‌مان فرق کند.

دوست داریم نتیجه‌ای که گرفته می‌شود براساس شایستگی‌ و زحمات باشگاه‌ها باشد
وی درباره اعتراضاتش به داوری در نیمه دوم اظهار کرد: ما زندگی‌مان با فوتبال گذشته است. حداقل به جرأت می‌توانم بگویم که ۳۰ سال است که در فوتبال هستم. متأسفانه من همیشه گفتم ببینید چند مسابقه بوده است که داوری‌ها نتایج را عوض کرده است. ما هم دوست نداریم که اعتراض کنیم ولی بعضی مواقع چیزهایی علنی اتفاق می‌افتد که می‌بینیم و مجبور می‌شویم اعتراض کنیم. اعتراض هم چیزی طبیعی است. شما در مسابقه شب قبل پاری‌سن‌ژرمن مقابل منچستر‌یونایتد هم دیدید که سر مربی آلمانی‌ پاری‌سن‌ژرمن چقدر اعتراض کرد. این موضوع طبیعی است. ما جسم بی‌جان نیستیم که روح نداشته باشیم. مطمئناً ما هم خطا می‌کنیم اما مطمئن باشید که اگر داوری کار خود را درست انجام دهد ما حرفی نمی‌زنیم. بعضی از مواقع هم نیمکت ما اشتباه کرد و من به آنها تذکر دادم که کارشان اشتباه بوده است. ما دوست داریم نتیجه‌ای که گرفته می‌شود براساس شایستگی‌ و زحمات باشگاه‌ها باشد.

منتظر بهانه هستیم که به جوانان‌مان مسابقه بدهیم
سر مربی باشگاه فوتبال سایپا درباره حضور شاگردان جوان در ترکیب این باشگاه خاطر نشان کرد: ما شاگردان جوان خیلی خوب دیگری هم داریم. اینها منتظر فرصت هستند که بتوانند کار کنند. اگر شما نگاه کنید امیرحسین حسین‌زاده آمد و نتیجه مسابقه را برای ما عوض کرد. جلالی هم که به مسابقه آمد عالی مسابقه کرد. ما منتظر بهانه هستیم که به جوانان‌مان مسابقه بدهیم اما فرصت ایجاد نشده است که با خیال راحت این شاگردان را محک بزنیم. خیلی جوان داریم که همه می‌توانند به ما کمک کنند.

به زور کاری درست نمی‌شود
دایی درباره حضور شاگردان امید سایپا در تمرینات باشگاه فوتبال امید کشورمان اظهار کرد: من صحبتم را در این باره کردم فردا و پس فردا را شاگردان را در اختیار باشگاه امید قرار می‌دهیم ولی برای مسابقه با پیکان این شاگردان را می‌گیریم. شرایط حساسی است. ان‌شاءالله که این شاگردان بتوانند به باشگاه امید کمک کنند. امیدوارم که با تعامل همه چیز درست شود چون به زور کاری درست نمی‌شود.

سوت اخر را بزنند چه برده باشیم یا باخته باشیم به رختکن می‌روم
وی درباره این موضوع که افشین قطبی در نشست خبری اعلام کرد که دایی پس از مسابقه با او دست نداده است عنوان کرد: من متأسفم که بعضی‌ها چنین افکاری را در ذهن‌شان پرورش می‌دهند. درباره این مسئله که من مشکل داشته‌ام باید بگویم پس چرا اول مسابقه صحبت کردم؟ شما تمام مسابقه‌های دیگر را ببینید. من در زمین نمی‌مانم. سوت اخر را بزنند چه برده باشیم یا باخته باشیم من به رختکن می‌روم. متأسفانه باید بگویم که برای ایشان متأسفم که در راهروی ورزشگاه یک حرفی زده بود که به شخصیت خودشان برمی‌گردد. از ناظر فدراسیون هم می‌توانید بپرسید. هر کسی که خوب حرف بزند باشخصیت است؟ شخصیت را شما در چه می‌بینید؟ شخصیت خیلی جنبه‌ها دارد. نمی‌شود فقط آن را در حرف قشنگ زدن ببینیم.

من که نمی‌توانم به باشگاه قطبی راه بدهم تا به ما گل بزند!
سر مربی باشگاه فوتبال سایپا ادامه داد: نیمکت فولاد که بیشتر از ما اعتراض کرد و داور به سر مربی فولاد با آن همه اعتراضی که کرد تذکر نداد. این صحبت‌ها فقط به دلیل باخت باشگاه فولاد است. وقتی تیمش سه مسابقه نتیجه نگرفته است من که نمی‌توانم راه بدهم تا به ما گل بزند. من اگر این‌طور فکر می‌کردم که اینجا نبودم. من اگر وقتم را برای این حرف‌ها صرف می‌کردم که علی دایی نبودم. آنها که معلم ادبیات هستند الان باید باشخصیت‌ترین افراد جامعه باشند؟ شخصیت جای دیگری است. من در تمام مسابقه‌ها سریع به رختکن می‌روم. قطعاً اگر من با ایشان مشکل داشتم اصلاً با او سلام و علیک نمی‌کردم.

فوتبال عشق من است و دنبال چیزهای دیگر نیستم
دایی همچنین تصریح کرد: این کمال بی‌حرمتی است که ایشان بخواهد این حرف‌ها را بزند. من قبل از مسابقه به او خوش‌آمد گفتم و برایش آرزوی موفقیت کردم. تمام کادر من با ایشان دست داد و اگر کسی مشکل داشت به اعضای کادرم هم می‌گفتم که دست ندهند. این چیز‌ها را در فکرتان راه ندهید حداقل درباره من. فوتبال عشق من است و دنبال چیزهای دیگر نیستم. من همین هستم و نمی‌توانم خودم را تغییر دهم. من هم می‌توانم راحت چند شعر حافظ و سعدی را بگویم و آن موقع من آدم باشخصیتی می‌شوم؟ این حرف‌ها زشت است. من تنها کسی هستم که از صمیم قلب برای قطبی آرزوی موفقیت می‌کنم که بعد از سال‌ها به ایران آمده است و باید به فوتبال ما کمک کند.

این اشتباه است که فدراسیون فوتبال برای انتخاب سر مربی باشگاه ملی منتظر وزیر بماند
وی درباره این موضوع که در یکی از روزنامه‌ها گفته شده است که به عنوان سر مربی باشگاه ملی انتخاب می‌شود و فدراسیون منتظر تصمیم وزیر ورزش است تصریح کرد: با من هیچ صحبتی نشده است. این اشتباه است که فدراسیون فوتبال منتظر وزیر بماند. فدراسیون فوتبال یک فدراسیون مجزاست و به دولت ربطی ندارد. هر کسی را هم که می‌خواهند باید انتخاب کنند. این صحبت‌ها در گذشته علیه خود ما هم بود که دولت در فوتبال‌مان دخالت کرده است. این مسائل برای فوتبال ما بد است.

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *