آخرین اخبار : 

عسگری: به ما می‌گویند صبور باشید اما پاداش دلاری فوتبال نیاز به ص…

بهمن عسگری در بیان کرد‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص عمل کرد خود در مسابقات کاراته سری A اتریش و کسب مدال برنز اظهار داشت: سال ۹۷ سال پرشوری برای من بود و باز هم مثل همیشه در این مسابقات نیز لطف خدا شامل حال من شد. در  لیگ جهانی سری A اتریش به خاطر پرواز طولانی که برای ما تهیه شده بود و همچنین کم کردن زیاد وزن در یک سال اخیر شرایط سختی داشتم. با این وجود تلاش کردم که با تمرکز کافی در مسابقات مبارزه کنم و سال خوب و پرموفقیت خود را با کسب یک مدال خوشرنگ دیگر تمام کنم. 

وی تصریح کرد: وزن ۷۵ کیلوگرم مسابقات اتریش با حضور ۲۲۰ ورزشکار دومین وزن شلوغ مسابقات بود و  من با کومیته شانس مجدد برای کسب مدال برنز۷ مبارزه انجام دادم. از لحاظ بدنی در این مسابقات فوق‌العاده بودم اما در دیدار پنجم مقابل حریف ایتالیایی با وجود یک اشتباه از طرف خودم متاسفانه از طرف تیم داوری خیلی اذیت شدم و در نهایت بازی را واگذار کردم. در ابتدای دیدار مقابل حریف ایتالیایی یک اشتباه انجام دادم اما در ادامه آن را جبران کردم و داوران نیز امتیاز یک ضربه پا و دست من را ندادند.

قهرمان مسابقات جهانی اسپانیا گفت: به هر حال در کاراته برد و باخت وجود دارد و بازیکنی می‌تواند موفق باشد که شکست‌ها را گردن خودش بیاندازد. در مجموع حضور در اتریش یک اتفاق خوب بود و باعث شد مرتکب اشتباهی شوم که با درس گرفتن از آن در مسابقات معتبرتر آن را تکرار نکنم و بدون اشتباه بازی و با کسب مدال دل مردم و جامعه کاراته را خوشحال کنم.

عسگری در خصوص اعلام رنکینگ المپیک کاراته و حضور در جایگاه دوم وزن ۷۵- کیلوگرم بیان کرد: با توجه به اینکه نفر اول رنکینگ المپیک وزن ۷۵ کیلوگرم کاراته‌کا ژاپنی است و او ناخودآگاه به دلیل میزبانی از رنکینگ جدا خواهد شد در اصل در جایگاه نخست حضور دارم. قطعا دلیل حضور من در این جایگاه رنکینگ به دلیل حضور یک تیم خوب پشت تیم و به خصوص من است. باید از تمام کسانی که برای من زحمت کشیدند به خصوص کادرفنی خوب تیم ملی تشکر کنم.

وی گفت: شهرام هروی حمایت و لطف زیادی در این مدت از من داشته است و فدراسیون کاراته نیز با وجود تمام ضعف‌ها از تمامی ملی‌پوشان  حمایت کرده است. همچنین باید از خانواده و همسر عزیزم که در طی این مسیر دشوار همراه و همیار من بودند و همچنین دکتر حجتی که من را به خودباوری رسانده است تشکر کنم. از ابتدای سال ۹۷ تمام اولویت‌های خود را مشخص کردم و قصد داشتم در قهرمانی آسیا بازی‌های آسیا و مسابقات جهانی به مدال طلا برسم که خدا را شکر به این مهم دست یافتم و در لیگ‌های جهانی نیز مدال‌های خوبی کسب کردم. در حال حاضر نیز تمام فکر و ذکر خود را در ابتدا روی کسب سهمیه و در ادامه مدال طلای المپیک گذاشتم.

قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی تاکید کرد: مهمترین هدف من در سال ۹۸ حفظ دستاوردهای سال ۹۷ است که واقعا کار سختی است. در طی این مسیر من و کاراته ایران نیازمند حمایت همه مسئولین ورزش کشور هستیم. در سال آینده ۹ مرحله لیگ جهانی را پیش رو داریم و از مسابقات آینده در مراکش نیز تمام امتیازات کسب شده به صورت کامل محاسبه خواهد شد و همین موضوع کار را دشوار‌تر می کند.

عسگری با توجه به نیازهای تیم ملی کاراته در مسابقات پیش‌رو عنوان کرد: از مسئولان ورزش خواهش می‌کنم در طی این مسیر به فدراسیون و بچه‌های کاراته بیشتر توجه کنند. تیم ما متاسفانه در مسابقات کامل نیست و در حالی که اکثر کشورها از ماساژور پزشک و دکتر روانشناس بهره‌مند هستند ما از هیچ کدام از این شرایط بهره نمی‌بریم. تیم ما در سال جاری حداقل هر یک ماه یک بار یک بازی دارد و با توجه به فشردگی مسابقات و کم کردن وزن نیازمند حضور پزشک روانشناس و ماساژور هستیم.

 

وی در ادامه بیان کرد: واقعا برخی بچه‌های ما به دلیل آسیب دیدگی توان مبارزه در دیدارهای پایانی مسابقات اخیر را نداشتند و این یک ضعف بزرگ برای ما خواهد بود و همین موضوع باعث شد در چند دیدار پایانی کاراته‌کاهای ما در تاتامی حاضر نشوند. انجام ۵ تا ۷ بازی در روز نخست مسابقات لیگ‌های جهانی باعث گرفتگی بدن‌های ما می‌شود و برای حضور در دیدار پایانی واقعا نیز به حضور یک ماساژور داریم که متاسفانه تا امروز بی‌بهره بودیم.

ملی‌پوش وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته ابراز امیدواری کرد: امیدوارم با برطرف شدن موانع تیم ما کامل‌تر به مسابقات آینده اعزام شود تا نقاط ضعف‌ها را احساس نکنیم و با ذهنی آماده مبارزه کنیم. در حال حاضر و با وجود افتخارات اخیر تیم ملی کاراته همه از این تیم انتظار کسب نتایج را خوب دارند که من حق می‌دهم اما باید مشکلات نیز برطرف شود تا روند مدال‌آوری کاراته ایران در مسابقات المپیک ادامه داشته باشد و به کاروان کشورمان کمک کند.

عسگری در پاسخ به این سوال که برگزاری اردوی مشترک با تیم فرانسه بعد از اخر مسابقات لیگ جهانی اتریش امکان مصدومیت شاگردان تیم ملی را افزایش نخواهد داد بیان کرد: با توجه به افتخار آفرینی کاراته ایران در سالیان اخیر همه تیم‌های دنیا دوست دارند و افتخار می‌کنند که با بچه‌های ما تمرین کنند. در این مدت و بعد از تیم ایتالیا فرانسه نیز با توجه به در پیش بودن مسابقات اروپایی خود درخواست برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی را داشت. در تیم ما جوانانی مانند امیرمیرزایی مهدی قرائی‌زاده صالح اباذری مجید حسن‌نیا و مهدی خدابخشی به چنین اردوهای مشترکی نیاز دارند و کادرفنی تیم ملی نیز به فکر همه شاگردان است.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط نیاز بود که من ذبیح‌الله پورشیب و سجاد گنج‌زاده نیز به عنوان بزرگترهای تیم در کنار جوانان در اردوی فرانسه باشیم. امیر مهدی‌زاده نیز به دلیل برگزاری استاژ فنی در آلمان امکان حضور در این اردوی مشترک را نداشت و علی اصغر آسیابری نیز به دلیل مشکلات  شخصی به ایران بازگشت. اینکه زمان برگزاری اردوی مشترک با فرانسه بعد از اخر لیگ جهانی اتریش مناسب نبود درست است و باید ریکاوری می‌کردیم اما بچه‌های تیم ملی حرفه‌ای هستند و مراقب خودشان هستند. با توجه به زمان کم تا مسابقات مراکش این اردو حکم ریکاوری و آماده‌سازی تیم ملی را دارد تا هم آسیب نبینیم و در کنار آن از این اردو بهره ببریم. قطعا با آنالیز حریفان مستقیم فرانسوی این اردو برای ما نیز خوب خواهد بود.

قهرمان کاراته آسیا در خصوص اعتراض ورزشکاران به اظهارات اخیر داورزنی بیان کرد: در یک سال اخیر افتخارات زیادی از طرف بچه‌ها کسب شده است اما پرداخت پاداش و حق و حقوق ما محقق نشد و اخیرا نیز بیان کرد و گو داورزنی همه ما را ناامید کرد. نمی‌دانم چرا فقط ورزشکاران باید مشکلات جنگ اقتصادی را درک کنند. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که در داشته و نداشته‌ها ساختیم و می‌دانم شرایط اقتصادی کشور خوب نیست. داورزنی عنوان کرده است که ورزشکاران باید صبر کنند و ما نیز در ۶ ماه اخیر صبر کردیم اما دوستان که شرایط جنگ اقتصادی را می‌دانستند چرا به ورزشکاران قول تجلیل و پرداخت پاداش‌ها را دادند.

عسگری خاطرنشان کرد: اکثر ورزشکاران غیر از ورزش درآمد و کاری ندارند و چشم امید آنها به پاداش و تجلیل‌های سالیانه است تا پس از آنکه با دل و جان برای بالا بردن پرچم ایران زحمت کشیدند به حق خود برسند. اکثر قهرمانان ما متاهل و دارای فرزند هستند و بعد از تلاش یک ساله به دنبال یک خروجی برای خانواده خود هستند و در شرایط فعلی نیز با سختی زندگی خود را اداره می‌کنند. من هیچ درآمدی غیر از حضور در لیگ کاراته ندارم که واقعا سقف قرارداد در یک سال کم و ناچیز است. این در حالی است که برای حضور و وزن کم کردن در هر بازی باید میلیون‌ها تومان خرج کنم. امیدوارم ورزشکاران ما به حق و حقوقی که حقشان است تا اخر سال برسند.

وی در اخر تصریح کرد: در حالی به ما عنوان می‌کنند که برای دریافت حق خود صبر کنید که در رشته فوتبال صبری وجود نداشت و پاداش‌های دلاری بعد از هر بازی پرداخت می‌شد. بچه‌ها فوتبال نیز زحمت کشیدند و به دنبال شادکردن دل مردم بودند اما صبری برای آنها وجود نداشت و سایر ورزشکاران بعد از ۴ سال تلاش برای حضور و کسب مدال در بازی‌های آسیایی باید صبر کنند. اگر قرار به صبر کردن بود همه باید صبر می‌کردند و نباید تبعیضی میان رشته‌ها وجود داشت. امیدوارم همانطور که ورزشکاران دل مردم را شاد کردند مسئولان نیز به قول‌های خود عمل کنند و دل ورزشکاران در اخر سال شاد و به آنها انگیزه برای مسابقات بعدی تزریق شود.

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *