آخرین اخبار : 

طارمی به خاطر کی‌روش به ریوآوه آمد/یک «الماس»ایرانی در راه پرتغال

خبرنگار به نقل از روزنامه «ابولا» پرتغال مهدی طارمی در حال حاضر مرد اول باشگاه ریوآوه است. او در ۳۴ بازی ۱۷ گل به ثمر رسانده است که ۱۴ گل در لیگ برتر بوده است و آینده اش هدف باشگاه های مختلفی است. در میان باشگاه های بزرگ پرتغال اسپورتینگ تنها تیمی بود که مذاکرات را تا سطح بالا رساند – هوگو ویانا و آندرش ویاش بواش بعضی شرایط را مورد بررسی قرار دادند- اما کاهش قدرت اقتصادی برای بستن این پرونده اهمیتی ندارد چرا که هنوز علاقه مندانی برای طارمی وجود دارد: بادها از طرف روسیه ایتالیا آلمان – در این مورد باشگاه وردربرمن- و فرانسه – مثل باشگاه های نانت و سنت اتین- می وزد. 

طارمی در حال حاضر گلزن غیر قابل اجتناب ریوآوه است. اگرچه بنفیکا و پورتو همچنان این ستاره را زیر نظر دارند علیرضا نیکومنش مدیر برنامه این ستاره به دنبال نهایی کردن سریع این نقل و انتقال است تا بعضی از سر و صداهای مرتبط به واسطه «نتو» ستاره سابق گیل وینسنت  که هیچ مشروعیتی برای صحبت درباره آینده ستاره ایرانی ندارد به اخر برسد.

نیکومنش در این خصوص بیان کرد: نتو مدیر برنامه طارمی نیست. او کسی است که به ما برای برقراری ارتباط با ریوآوه کمک کرد در حالی که من قادر به سفر به پرتغال نبودم. این شایسته احترام است. چیز بیشتری نیست.

وی افزود: باشگاه های بزرگی از روسیه فرانسه آلمان و پرتغال در نقل و انتقالات زمستانی برای جذب طارمی تلاش کردند. شما می توانید به هر یک از سه باشگاه بزرگ (پرتغال) بروید. سهم ستاره از نقل و انتقالات ۴۵ درصد است اما باید به آرزوهای ریوآوه هم احترام گذاشت. 

نیکومنش با اشاره به دلایل حضور طارمی در لیگ پرتغال تاکید کرد: او ترجیح داد برای کارلوس کی روش برای کارلوس کاروالهال (سر مربی ریوآوه) اینجا بازی کند. او از انتخابش خوشحال و راضی است. طارمی سطح لیگ پرتغال را می پسندد. سازگاری او با فوتبال پرتغال زودتر و آسانتر از چیزی بود که فکرش را می کردم. او قدردان میزبانی پرتغالی ها و شرایط آب و هوایی است و می داند که پرتغال یک قدم بزرگ به سمت فوتبال اروپا است. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم قدم بعدی چیست.

روزنامه ابولا در بخش پایانی گزارش و بیان کرد و گو خود آورده است: «نیکومنش الماس ایرانی دیگری را در آستین دارد؛ علی علیپور ۲۴ ساله گلزن پرسپولیس که می تواند فصل بعد در پرتغال باشد. ویتوریا گیمارش و ریوآوه ممکن است به جذب این ستاره ورود کنند.»

این مدیر برنامه بیان کرد:  آنها به زودی بیشتر درباره او (علیپور) می شنوند. طارمی به یک مرجع تبدیل شده است و حالا تعداد زیادی از شاگردان ایرانی می خواهند در پرتغال بازی کنند. 

منبع: خبرگزاری مهر
https://www.mehrnews.com/news/4972280/%D8%B7%D8%A7%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%DA%A9%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%A2%D9%88%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%AF-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *