آخرین اخبار : 

صعود ۷ پله‌ای باشگاه ملی فوتبال ایران در تازه‌ترین رده‌بندی فیفا

در حالی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پنجشنبه ۷ فوریه (۱۸ بهمن) قرار است رده‌بندی ماهیانه باشگاه‌های ملی جهان را اعلام کند سایت «football-rankings.info» طبق فرمول‌های موجود اقدام به پیش‌بینی جایگاه‌ باشگاه‌های ملی جهان کرد که بر این اساس باشگاه ملی کشورمان با ۱۵۱۵ امتیاز و با ۷ پله صعود خود را تا رده بیست‌ودوم جهان بالا خواهد کشید و همچنان برترین باشگاه آسیایی این رده‌بندی خواهد بود.

در قاره آسیا پس از ایران ژاپن ۱۴۹۴ امتیازی (رده ۲۷ جهان/ با ۲۳ پله صعود) و کره جنوبی ۱۴۵۱ امتیازی (رده ۳۹ جهان/ با ۱۴ پله صعود) به‌ترتیب در رده‌های دوم و سوم خواهند بود. استرالیا هم با ۱۴۴۱ امتیاز و با یک پله سقوط در رده چهل‌ودوم و چهارم آسیا می‌ایستد.

قطر که در جام ملت‌های آسیا با بازی‌های درخشان برای اولین بار به عنوان قهرمانی در  این مسابقات دست یافت با کسب ۱۳۹۸ امتیاز و با ۳۸ پله صعود در رده پنجاه‌وپنجم جهان و پنجم آسیا قرار خواهد گرفت. عربستان ۱۳۴۳ امتیازی هم با یک پله سقوط در رده هفتادم جهان و ششم آسیا جای می‌گیرد.

جایگاه ۱۰ باشگاه برتر جهان نیز دستخوش تغییر نخواهد شد و بلژیک فرانسه برزیل کرواسی انگلیس پرتغال اروگوئه سوئیس اسپانیا و دانمارک به‌ترتیب در رده‌های اول تا دهم این رده‌بندی خواهند بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *