آخرین اخبار : 

سولسشایر: هر چه بیش‌تر از لیگ قهرمانان دور باشید بیش‌تر ضرر می‌کن…

اولگنار سولسشایر در کنفرانس خبری پیش از مسابقه تیمش مقابل بروژ بلژیک در دور برگشت مرحله یک‌شانزدهم‌نهایی رقابت‌های لیگ اروپا فشارهای جانبی موجود روی تیمش را بسیار زیاد دانست.

سر مربی باشگاه فوتبال منچستریونایتد ابتدا اظهار داشت: کوچک‌ترین فرزندم امشب در آکادمی تمرین می‌کند پس کار او را تماشا می‌کنم و البته لیگ قهرمانان  را هم می‌بینم.نمی‌توانیم فقط به لیگ اروپا تکیه کنیم.باید مسابقه به مسابقه پیش برویم. هم لیگ اروپا و هم لیگ برتر گزینه‌هایی برای ما محسوب می‌شوند اما در رقابت‌های حذفی هرگز از آینده خبر ندارید. امیدوارم در لیگ تا جای ممکن امتیاز کسب کنیم. در مسابقات حذفی نمی‌توان چیزی را پیش بینی کرد. ترکیب باشگاه واقعا به خوبی با تعداد مسابقه‌ها سازگار شده است. نگرش و شخصیت ما در حال پیشرفت است و چند تن از شاگردان باشگاه هم سرحال بر می‌گردند.

 او در ادامه افزود: برونو فرناندس نیروی خاصی به باشگاه می‌بخشد.اعتقاد داریم با جذب برونو نیروی خاصی به باشگاه اضافه کرده‌ایم. پیوستن او باعث می‌شود سبک و سیاق ما تغییر کند. او دوست دارد رو به جلو مسابقه کند پاس‌های در عمق بفرستد و ریسک پذیر باشد؛ درست همان خصوصیاتی که یک بازیکن منچستریونایتد باید داشته باشد. او با انتقال به لیگی قوی‌تر قرار گرفتن مقابل حریف‌های قدرتمندترو هماهنگ شدن با ما بهتر و بهتر خواهد شد. فرناندس آن قدرت جادویی و کیفیتی که بیشتر دنبالش هستیم را در خود دارد. برونو با ورود خودش همه را متحیر کرده است. نمی‌خواهیم محدودیتی برای کارهایی که از عهده آن‌ها برمی‌آید وضع کنیم.

سولسشایر در ادامه تصریح کرد: در تمرین چند آسیب جزئی داشتیم که امیدوارم همه چیز رو به راه شود اما ترکیب ۲۵ نفره قوی و آماده‌ای در اختیار داریم و تمرین خوبی را پشت سر گذاشتیم. حالا قوی‌تر به نظر می‌رسیم. اگر می‌خواهید در مورد آکسل توانزبه و تیموتی فوسو منساه بدانید باید بگویم آن‌ها به یک مسابقه در باشگاه رزرو یا پشت درهای بسته نزدیک‌تر می‌شوند. قبل از این که در باشگاه اصلی از آن‌ها استفاده کنیم نیاز است در چنین مسابقاتی به میدان بروند.

مرد نروژی در ادامه افزود: می‌‌خواهم باشگاه من پر تلاش‌ترین باشگاه لیگ باشد اما  این یک مسئله انگیزشی نیست و به کارهایی که درون زمین انجام می‌دهیم برمی‌گردد. شاگردان با اعتماد به نفس بیشتر می‌توانند شکوفا شوند. سر مربی دوست دارد بازیکنانش آزاد باشند. می‌خواهد نترس و با شجاعت مسابقه کنند. باید تعادل خوبی بین غرور اعتماد به نفس و تواضع برقرار کرد. داشتن دومین خط دفاع برتر لیگ‌های مطرح اروپایی پس از پاری سن ژرمن به تلاش‌ ما درون زمین و کیفیت شاگردان‌مان برمی‌گردد.البته شاید گاها شانس هم تاثیرگذار بوده باشد. در ازای پرداخت مبالغ بالایی آرون ون بیساکا و هری مگوایر را به خدمت گرفتیم اما ارزش آن مبالغ را داشتند چون می‌خواستیم پایه و اساسی برای باشگاه بنا کنیم. از  برتری یک – صفر  در مسابقه‌ها راضی نیستیم و می‌خواهیم بیشتر حمله کنیم. سازگاری شاگردان بین خطوط دفاعی ۳ و ۴  نفره خوب بوده است.

او درباره غیبت ۳ بازیکن کلیدی بروخه اظهار کرد: غیبت فورمر و دنیس روی مسابقه آن‌ها تاثیر گذار خواهد بود. می‌دانم کرپین دیاتا برگشته است. او هیجان انگیزترین بازیکن آن‌هاست. احتمالا لوک شاو را به زحمت بیاندازد. او چیزهای مختلفی را امتحان می‌کند و سریع و فوق العاده است.

 سولسشایر در اخر درباره فشار اقتصادی برای صعود به لیگ قهرمانان اظهار کرد:ما باشگاه بزرگی هستیم و شرایط اقتصادی خوبی داریم اما هر چه بیشتر از این رقابت‌ها دور باشید بیشتر ضرر می‌کنید. به دلایل فوتبالی و اقتصادی آرزوی بازگشت به این مسابقات را داریم. فقط باید روی مسابقه بعدی تمرکز کنیم. 

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2212001

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *