آخرین اخبار : 

سعادتمند: مدارک را به فیفا ارسال می‌کنیم و کوتاه نمی‌آییم/ نگران …

خبرنگار ورزشی احمد سعادتمند پس از اخر جلسه امروز (دوشنبه) هیئت مدیره باشگاه استقلال اظهار داشت: اولین جلسه با حضور نفرات جدید هیئت مدیره را برگزار و از زحمات آقای منزوی نیز تشکر کردیم. حجت نظری جلسه‌ای در شورای شهر داشت و هماهنگ کرد که نمی‌تواند بیاید.

وی در مورد بحث ابتلای شاگردان استقلال به کرونا خاطرنشان کرد: مباحث کلی را با دوستان مطرح کردیم. ظرفیت هیئت مدیره به سمت و سوی اقتصادی و حل مشکلات مالی رفته و راهکارهایی داده شد که مورد موافقت عزیزان قرار گرفت. در بحث کرونا شاگردان استقلال اذیت شدند و اولین سؤالی که می‌شود سلامتی شاگردان و دومی سلامتی خانواده‌های‌شان است.آنقدر که نگران خانواده‌های شاگردان هستیم نگران لیگ و مسابقه‌ها نیستیم. این شاگردان هر شب کنار خانواده‌های‌شان هستند.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره تست مجدد از شاگردان بیان کرد: این سؤال را باید از عزیزان بپرسید. برای اعزام به جم هواپیمای اختصاصی چارتر گرفتیم و برای برگشت نیز شرایط همین بود. ما تدارکات لازم را اندیشیده بودیم. حفاظت فیزیکی دو روز زودتر به جم رفته بود تا محل استقرار باشگاه ضد عفونی شود. با توجه به اینکه خوزستان وضعیت قرمز بود خواهش کرده بودیم که مسابقه در جای دیگری برگزار شود اما پذیرفته نشد. برای دیدار با پارس نیز این درخواست را مطرح کردیم اما جای سؤال این است که نامه رسمی از شورای تأمین این استان داریم که باشگاه استقلال نمی‌تواند در هتل جم اسکان یابد. این مسئله نشان می‌دهد نه فقط برای استقلال بلکه برای باشگاه حریف هم خطرناک است. با این حال هزینه رفت و برگشت هواپیمای چارتر را پرداخت کردیم. ۱۲ ستاره نیز در فرودگاه حضور داشتند اما نمونه تست دوم کرونای شاگردان از سوی بیمارستان مسیح دانشوری مثبت اعلام شد.

سعادتمند ادامه داد: در بالاترین مرجع یعنی بیمارستان مسیح دانشوری تست دادیم. یک مواقعی است که مسابقه دشوار با سپاهان در اصفهان یا تراکتور در تبریز داریم اما در نهایت احترام به باشگاه جم که درگیر مسائل حاشیه‌ای است باید بگویم اگر می‌خواستیم مسابقه نکنیم هواپیمای چارتر نمی‌گرفتیم و هزینه نمی‌کردیم. در مرحله دوم تست بازیکنانی چون محمد دانشگر و مهدی قائدی و یکی دو ستاره دیگر مثبت شده است. من خواستم که باشگاه به جم نرود چون یک مسابقه فیزیکی در پیش داشتیم. دوستان در سازمان لیگ اصرار دارند که برحسب پروتکل‌ها راستی‌آزمایی شود. سؤال این است که این راستی‌آزمایی برای تست‌های منفی است یا مثبت؟ طی نامه‌ای به بهاروند اعلام کردیم که از همه شاگردان باید تست گرفته شود نه بازیکنانی که فقط نمونه تست‌شان مثبت شده است.

وی درباره اینکه گفته می‌شود پرونده این دیدار به کمیته انضباطی ارجاع داده شده است بیان کرد: شما زیرنویس شبکه خبر را دقت کنید. هر ۹ دقیقه یک نفر جانش را از دست می‌دهد. وقتی شورای تأمین استانی می‌گوید وضعیت قرمز است چه ضرروتی دارد که آنجا مسابقه کنیم؟ با فرماندار شهر جم صحبت کردیم و گفتم وقتی باید ۴۰ کیلومتر از جم دور شویم تا درگیر کرونا نشویم چرا اصرار برای مسابقه در جم داشته باشیم؟ ما از منافع باشگاه دفاع خواهیم کرد و شاید عزیزانی دلخور شوند اما مستنداتی داریم که قطعا برای دفاع از منافع استقلال به فیفا ارسال کرده و کوتاه نمی‌آییم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اظهارنظر حجت نظری عضو هیئت مدیره باشگاه درباره پرسپولیس که گفته بود این باشگاه جام‌های اسنپی می‌گیرد بیان کرد: اجازه دهید درباره مسائل بزرگتر صحبت کنیم. همه باشگاه‌ها قابل احترام هستند. پرسپولیس یکی از باشگاه‌های بزرگ است و ایشان (نظری) منظوری نداشته است.

سعادتمند در خصوص مطالبات وینفرد شفر و استراماچونی تصریح کرد: تصمیم باشگاه این است که با آنها صحبت کرده و در بحث اقاله موارد پیش‌بینی شده در شکایت و اعتراض به فیفا را کاهش دهیم.

وی در رابطه با عدم نتیجه‌گیری باشگاه فوتبال استقلال در دو دیدار اخیر و اینکه آیا بحثی در این مورد در هیئت مدیره مطرح شد یا نه بیان کرد: هیئت مدیره خیلی در مسائل فنی ورود پیدا نمی‌کند. بیشتر دنبال منافع باشگاه در بخش مالی هستیم.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص اینکه چرا به دیاباته اجازه داده شد که به فرانسه برود که اکنون آمادگی نداشته باشد بیان کرد: فوتبالیست‌ها در برخی مواقع دوران اوج دارند و برخی مواقع مصدوم هستند. این مسئله به کادر فنی ارتباط دارد. ضمن اینکه دیاباته برای سفر به جم همراه باشگاه حضور داشت.

سعادتمند در واکنش به این موضوع که سازمان لیگ اعلام کرده که باشگاه‌هایی که شاگردان کرونایی دارند تمرینات‌شان را پیگیری کنند تصریح کرد: ما تمرینات را تعطیل کرده‌ایم. سازمان لیگ چیزی در این زمینه به ما اعلام نکرده است. در بحث گرفتن تست مسئله ریاضی نیست که بگویید دو دو تا چهار تا می‌شود! وقتی میکروب وارد ریه می‌شود ممکن است توسط تست PCR دیده نشود. راستی‌آزمایی سازمان لیگ به صلاح نیست و باید از همه شاگردان و اعضای باشگاه تست گرفته شود. سلامت خانواده‌های شاگردان برای ما مهم است.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود مهدی قائدی مهاجم جوان استقلال میهمانی ترتیب داده که حدود ۵۰ نفر در آن شرکت کرده بودند بیان کرد: این مسائل نه ثبت شده و نه کسی دیده است. با این صحبت‌ها هوادار نگران می‌شود و بهتر است وارد حاشیه نشویم. ما باید وارد زیرساخت‌های بزرگ باشگاه شویم و بدانید اتفاقات خوبی قرار است برای باشگاه بیفتد. در این رابطه نه چیزی شنیده‌ام نه دیده‌ام نه اطلاعاتی دارم.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره آمار درست تعداد کرونایی‌های استقلال یادآور شد: ۱۲ نفر از شاگردان و اعضای باشگاه کرونا گرفته‌اند. پیش از شروع لیگ طی نامه‌ای از سازمان لیگ خواستیم که به خاطر آسیب‌دیدگی‌های شدید شاگردان بتوانیم از شاگردان امید استفاده کنیم که پاسخی دریافت نشد اما اکنون که می‌بینند ۱۲ نفر از باشگاه ما تست‌ کرونای‌شان مثبت شده است می‌گویند از ۵ ستاره امید خود استفاده کنیم پنج بازیکنی که ۲ نفرشان در باشگاه ما کرونا گرفته‌اند.

سعادتمند در رابطه با بحث اختلاف با کارگزار قبلی باشگاه عنوان کرد: در حال اقاله بوده و حل می‌کنیم.

وی در اخر در واکنش به اظهارات مقدم معاون حقوقی باشگاه که گفته بود به دلیل اینکه حکم او در باشگاه صادر نشده از ماجرای پرونده شفر و استراماچونی بی‌خبر است بیان کرد: چنین چیزی نیست و حکم او را صادر کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2301259

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *