آخرین اخبار : 

رُم – ناپولی؛ تب سرخ و آبی در سرزمین لاجوردی/ یونتوس به دنبال انتقام از لاتزیو

  لاتزیو مقابل یوونتوس و رم مقابل ناپولی. یک و نیم دهه پیش قطعا این ۲ بازی در یک طبقه دسته‌بندی نمی‌شد. لاتزیو و یوونتوس رقبای راه قهرمانی بودند اما ناپولی برای سقوط نکردن می‌جنگید و اصلا رقیبی در حد و اندازه‌های رم خوب کاپلو نبود. حالا معادلات تغییر کرده و ناپولی اگر برتر از رم نباشد قطعا ضعیف‌تر از این تیم هم نیست؛ نشان به آن نشان که در پایان هفته هفتم با ۷ پیروزی از ۷ بازی در صدر جدول قرار دارد.

خط آتش رویایی ناپولی با حضور مرتنس و اینسینیه قدرتمندترین خطوط دفاعی رقبا را هم به لرزه درمی‌آورد اما حساب رم و خط دفاعی‌اش اندکی متفاوت به نظر می‌رسد و باید گفت ناپولی در بازی ساعت ۲۲:۱۵ امشب (شنبه) در زمین رم به اولین صخره سخت برخورد می‌کند. رم با دی‌فرانچسکو روند مطلوبی را طی می‌کند و اگر در این بازی نتیجه مطلوب بگیرد با توجه به یک بازی عقب افتاده امید زیادی جهت رسیدن هرچه زودتر به صدر جدول خواهد داشت.

لاتزیو – یوونتوس؛ بانوی پیر در اندیشه انتقام

یوونتوس یک دلیل افزون‌تر از همیشه برای بردن لاتزیو در بازی خانگی ساعت ۱۹:۳۰ امروز (شنبه) دارد؛ شکست دراماتیک در سوپرجام ایتالیا. تیم سیمونه اینزاگی پس از فتح سوپرجام ایتالیا در لیگ روند پرافت و خیزی را طی کرده و اکنون با ۱۶ امتیاز در رده چهارم قرار دارد. یوونتوس هم پس از پیروزی‌های متوالی سرانجام متوقف شد؛ درست همزمان با توقف گلزنی‌های دیبالا. حالا مهاجم آرژانتینی با وجود قرار گرفتن زیر سایه مسی در تیم ملی آرژانتین بابت صعود کشورش به جام‌جهانی روحیه خوبی دارد. اواگر موفق به شکستن خط دفاعی نه‌چندان مستحکم لاتزیو شود یوونتوس می‌تواند به پیروزی امیدوار باشد البته در سمت مقابل مدافعان یوونتوس در مهار گلزن مهارناپذیری مانند ایموبیله کار دشواری پیش‌رو دارند. این مهاجم پس از هت‌تریک مقابل میلان بیش از پیش مدافعان رقبا را ترسانده است. شاید فقط او می‌تواند ترس لاتزیو از یوونتوس بابت نتایج رودرروی اخیر را از بین ببرد.

تیم پایتخت ایتالیا از زمان برتری ۲ بر صفر دسامبر سال ۲۰۰۳ تا به حال در ۲۵ رویارویی با یوونتوس ۱۹ شکست را به چشم دیده و تنها ۵ تساوی به دست آورده است. با این اوصاف همه چیز به نفع یوونتوس به نظر می‌رسد؛ مگر اینکه ایموبیله به روند خوب خودش ادامه دهد و به آمار ۹ گل زده در ۷ بازی قبلی بیفزاید!

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *