آخرین اخبار : 

رضازاده: حق وزنه‌بردار گرجی بود که رکورد من را بزند/ دوست دارم در…

حسین رضازاده در بیان کرد‌وگوی تلفنی با برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» در خصوص شکسته شدن رکوردش توسط وزنه‌بردار گرجستانی بیان کرد: دو سال است که وزن‌ها تغییر پیدا کرده است و رکورد دو ضرب وزنه‌بردار گرجستانی ۲۶۴ کیلو بود. من در المپیک ۲۶۳٫۵ زدم و دو سال است که وزنه‌ها تغییر پیدا کرده است و فدراسیون جهانی برای دسته فوق سنگین که به اضافه ۱۰۹ کیلو است رکورد ۲۶۰ کیلو را قرار داد و وزنه‌بردار گرجی ۲۶۴ کیلو زد که نیم کیلو از من بیشتر است.

وی افزود: ورزش رکوردی همین است من در ۲۰۰۲ و مسابقات جهانی لهستان ۱۷ سال پیش ۲۶۳ زدم و بعد دو سال بعد در المپیک آنتن ۲۶۳٫۵ زدم که آن نیم کیلو هم برداشته شد. به هر حال ورزش حرفه‌ای و رکوردی همین است که ورزشکاری که زحمت بکشد و تمرین خوبی انجام بدهد رکورد دنیا را تغییر می‌دهد و مدال طلا می‌گیرد.

رضازاده یادآور شد: این وزنه‌بردار گرجی را می‌شناسم و هم لحاظ اخلاقی و هم ورزشی وزنه‌بردار خوبی است و حق او بود که این وزنه‌‌ها را بزند. به جز حرکت دو ضرب در حرکت یک ضرب هم که ۲۲۰ کیلو زد که با ارزش بود. 

 قهرمان سابق وزنه‌برداری کشورمان تاکید کرد: بهداد سلیمی ۲۰۱۴ در مسابقات جهانی فرانسه رکورد من را زده بود و همین وزنه‌بردار گرجی رکورد او را زده بود. او وزنه‌بردار خوبی است و سن بهتری دارد و فکر کنم برای المپیک هم تمرین کند و رکوردهای خوبی بزند.

وی تصریح کرد: ما دوست داشتیم در دسته فوق سنگین ایرانی‌ها حرف اول را بزنند. چند سال بنده بودم بعد هم بهداد بود و امیدواریم و دعا می‌کنم که یک وزنه‌بردار خوب و قوی از کشورمان باز هم در دسته فوق سنگین بیاید و هم رکورد بزند و هم طلا بگیرد. چون در دسته فوق سنگین جزو قوی ترین مردان دنیا هستند و شعار المپیک هم هست.

رضازاده یادآور شد: مردم ایران چندین سال به مدال طلا و رکورد زدن من عادت کرده بودند و بعد از من هم یکی دو سال بهداد آمد و مدال طلا گرفت. فوق سنگین دسته‌ای است که همه کشورها روی آن حساب باز می‌کنند و ارزشمند است.  امیدواریم یک ایرانی در دسته فوق سنگین هم مدال طلا بگیرد و هم رکورد جهان و المپیک را تغییر بدهد.

وی در پاسخ به اینکه آیا کسی از ورزشکاران ایرانی هست که این رکورد را بشکند بیان کرد: بله موقعی که ما وزنه می‌زدیم همین ورزشکار گرجی در مسابقات نوجوانان و جوانان شرکت می‌کرد. او تمرین کرده و وزنه زده تا به این مرحله رسیده است. زمانی که من بودم هم می‌گفتند کسی رکورد جهان را نمی‌تواند بزند اما من زحمت کشیدم و موفق شدم. بچه‌های دیگر هم هستند اما باید مسئولان مدیریت خوب و قوی داشته باشند که در دسته فوق سنگین سرمایه‌گذاری شود تا ایرانی‌ها باز هم به این مدال‌ها و رکوردها برسند.

رضازاده در آخر بیان کرد: از تمام مردم ایران تشکر می‌کنم که چند سال دعا می‌کردند و من رکوردهای دنیا را می‌زدم و من امیدوارم و دعا می‌کنم که یک جوان ایرانی بیاید و در دسته فوق سنگین مدال طلا را برای کشورمان ایران به ارمغان بیاورد.

 

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2106111

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *