آخرین اخبار : 

ذوالفقارنسب: ویلموتس نسبت به ساختار دفاعی تیم ملی بی‌تفاوت نباشد/ در شرایط طبیعی باید عراق را شکست دهیم

بیژن ذوالفقارنسب درباره دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به ورزشی بیان کرد: بازی بسیار حساسی مقابل حریفی سنتی داریم. عراق خیلی مواقع ما را آزار و حتی ما را شکست داده است. این بازی برای سر مربی تیم ملی باید به خوبی واکاوی شود و او در جریان باشد تا تحت تأثیر قرار نگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شاگردان ویلموتس می‌توانند از سد عراق بگذرند خاطرنشان کرد: به خاطر برخورداری از شاگردان لیگ برتر و نظام باشگاهداری بهتری که نسبت به عراق داریم از این کشور برتر هستیم. باشگاه‌های ما با همه مشکلاتی که دارند خیلی بهتر از باشگاه‌های عراقی هستند و فکر می‌کنم در شرایط طبیعی باید سه امتیاز این بازی را به دست بیاوریم.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در این باره که تیم ملی ایران در صورت شکست در این بازی با شرایط بدی در گروه خود مواجه می‌شود بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که ویلموتس باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد و نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشد ساختار دفاعی تیم ملی است. او در چیدمان نفرات باید خیلی کم‌اشتباه باشد و به هیچ وجه نباید به گونه‌ای بازی کنیم که در این بازی شکست بخوریم.

«حتی‌المقدور باید تساوی را حفظ کنیم و با استفاده از موقعیت‌ها به گل برسیم.» ذوالفقارنسب ضمن بیان این جمله بیان کرد: مساوی با عراق هم به نفع ماست. چون در دور برگشت میزبان عراق و بحرین هستیم و با استفاده از تفاضل گلی که در این دو بازی خانگی به دست می‌آوریم می‌توانیم به عنوان صدرنشین به دور بعد صعود کنیم. با توجه به دیدارهای قبلی و شناختی که از عراق دارم نباید بی‌مهابا باشیم.

وی در این باره که آیا بازی در زمین بی‌طرف می‌تواند به نفع ملی‌پوشان ایران باشد یا خیر اظهار داشت: با اطلاعاتی که دارم برگزاری بازی در زمین بی‌طرف خیلی به نفع ما شد. البته نمی‌دانیم جو ورزشگاه اردن چگونه است و مشخص نیست تیم ملی چه شرایطی خواهد داشت.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره تأثیر حواشی اخیر پیرامون عدم پرداخت حقوق ویلموتس و تأثیر آن در تیم ملی کشورمان تصریح کرد: فکر نمی‌کنم این موضوع در ملی‌پوشان ما تأثیری داشته باشد. چون آنها به اندازه کافی زرنگ و باهوش هستند.

تیم‌های ملی فوتبال عراق و ایران از ساعت ۱۷:۳۰ فردا به وقت ایران در ورزشگاه بین‌المللی امان و در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ به مصاف هم می‌روند.

به نقل|به نقل

منبع: خبرگزاری تسنیم
https://tn.ai/2139234

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *