آخرین اخبار : 

در کدام تصمیم‌گیری کلان از مدیران باشگاه‌ها دعوت کردند؟

– سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان رادیو جوان در مورد اینکه آیا قانون سقف قرارداد که در سال‌های گذشته با شکست روبرو شده بود اینبار می‌تواند موفق باشد اظهاراتی داشت که در ادامه مهم‌ترین بخش‌های آن را می‌خوانید:

*وقتی به عقب برمی‌گردیم ورزش ما همیشه محل تصمیم‌گیری‌های این چنینی بوده وقتی قانونی را می‌خواهند تصویب کنند نیاز است که حداقل در جامعه فوتبال یک سال روی آن کار و مزایا و معایب اثرات درازمدت و میان مدت آن روی وضعیت اقتصادی و فنی فوتبال بررسی شود.

*زمانی می‌خواستیم ناصر حجازی را از باشگاه ملی خط بزنیم توان این کار را نداشتیم. قانون ۲۷ ساله‌ها را وضع کردیم و دو نسل را با چنین تصمیمی نابود کردیم.

*عزیزان فدراسیون درگیر چالش‌های وحشتناک مثل عدم تصویب اساسنامه یا پرونده ویلموتس و عدم برگزاری انتخابات فدراسیون هستند شاه بیت غزل هم تحریم تصویری ما است.

*مدیری که آن قدر جربزه ندارد بر اساس اساسنامه‌ای که فدراسیون به او داده درخواست امضا می‌کند و با یک تلفن امضای خودش را پس می‌گیرد یعنی یک مرد پیدا نمی‌شد که درخواست اساسنامه‌ای که حق باشگاه بود را امضا کند؟

*مدیری از راه رسیده دوست دارد معروف شود و قرارداد یک میلیاردی را ۶ میلیارد می‌بندد تا به وسیله این کار‌ها در فوتبال جایگاهی پیدا کند. فوتبال ما دچار این چالش‌هاست.

*عزیزانی که می‌گویند مدیران باشگاه‌ها همکاری نمی‌کنند؛ در کدام تصمیم‌گیری کلان از مدیران باشگاه‌ها دعوت کردند؟ دور هم یک تصمیمی می‌گیرید و بعد می‌خواهید ابلاغ کنید. ۹۰ درصد نقل و انتقالات انجام شده امروز می‌آیید و سقف می‌گذارید؟

*سؤال من از این عزیزان این است که آیا قوانین الزام‌آوری در فوتبال ما تصویب شده که به استناد آنها بتوانیم جلوی چنین قضایایی بایستیم؟ قانون فیرپلی مالی را ۱۰ سال است در اروپا اجرا می‌کنند باشگاه گردن کلفت منچستر سیتی را می‌خواستند به لیگ اروپا بفرستند چون قوانین فیرپلی مالی را رعایت نکرده بود.

*منابع قدرت یک مدیر مانند قدرت فنی مالی کاریزماتیک و… متفاوت است. این قدرت از قوانین مصوب شده می‌آید.

*در این ۲۰ روز که بازار نقل و انتقالات آشفته بود کجا بودند؟ یکسری مدیر پای کار می‌ایستند. واسطه‌ها از دست من ناراحت شده بودند و پیام داده بودند که آذری را له می‌کنیم.

*اصلاً هیچ چیزی به ما نگفتند و هیچ قانونی را اعلام نکردند. صرفا بحث قانون منع جذب ستاره و سر مربی خارجی بود.

*سال گذشته شما قهرمانی را می‌آورید ۲.۵ میلیارد قرارداد می‌بندید. یک مارکت بین‌المللی برایش پیدا می‌کنید یک میلیون دلار.

*حداقل من چیزی دریافت نکردم. شما در لیگ آمریکا بررسی کنید؛ هر باشگاهی می‌خواهد فعالیت کند یک چک تضمینی می‌دهد و ۷۰ میلیون دلاری باید در حساب باشگاه پول باشد.

*باید استادیوم اختصاصی و اسپانسر‌های مشخص داشته باشد و آنها را به لیگ معرفی کند اما در ایران چپ می‌رویم و راست می‌آییم هر کسی می‌خواهد باشگاه درست کند.

*هواداران محترم فوتبال مخاطب من شما هستید اسیر توطئه‌ها در بازار نقل و انتقالات نشوید. مقابل باشگاه‌ها تجمع نکنید و اجازه بدهید مدیران باشگاه‌ها روی اصول ستاره بگیرند.

منبع: خبرگزاری میزان
https://www.mizanonline.com/fa/news/656179/%D8%A2%D8%B0%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *