آخرین اخبار : 

در نشست باشگاه‌های اعزامی به مسابقات یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا چه گذشت؟

ورزشی محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در دیدار با سرپرستان باشگاه‌های اعزامی به مسابقات یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا اظهار داشت: کاروان ایران در این بازی‌ها در سه گروه ایجاد می‌شود. این دوره به صورت مجتمع در یک جا نیست و ۴ باشگاه ما در ۴ منطقه و با فاصله زیاد قرار دارد و همین نقش سرپرستی را مهم‌تر می کند‌ البته کادر سرپرستی کاروان جدا از آنها نخواهد بود.

وی افزود: برای موفقیت باید از باشگاه و افراد حرفه‌ای استفاده کرد که این کادر فنی‌ها را در هیچ کجا نمی‌بینید. تلاش شد از بالاترین کادرفنی و سرپرستان استفاده کنیم. مثل دوره گذشته اگر کار دلی باشد خداوند نیز کمک خواهد کرد. سرپرستان آیین‌نامه‌های فنی و عمومی را مطالعه کنند و امور را از قبل انجام دهند. این سفر حتی یک درصد هم گردشی نیست.

الهه عرب عامری رئیس انجمن تیراندازی دانشجویان اظهار کرد: ۹ نفر در تفنگ و تپانچه به این مسابقات اعزام می‌شوند. نفرات اعزامی بعد از مسابقات انتخابی مشخص شدند. اولین انتخابی سراسری و در سال گذشته بود و ۵۱ نفر از دانشگاه‌های کشور شرکت کردند. در نهایت ورزشکاران ملی‌پوش بهترین رکورد را ثبت و انتخاب شدند. این بچه‌ها به همراه باشگاه ملی در مسابقات جهانی چین و آلمان حضور داشتند. حتی نجمه خدمتی که دانشجو نیز هست به سهمیه المپیک رسید‌ و در بخش تفنگ و تپانچه به کسب مدال امیدواریم.

در ادامه مریم طالبی سر مربی این باشگاه گزارشی از نتایج اخیر تیراندازان در مسابقات جهانی اشاره کرد.

مریم طالبی یادآور شد: از بین ۶ نماینده تفنگ و ۳ نماینده تپانچه امیدوار به کسب ۵ سهمیه در فینال هستیم . حداقل دو مدال را هم می‌توانیم پیش بینی کنیم.

مهسا مردانی سر مربی پومسه دانشجویان نیز اظهار کرد: تمرینات ما آغاز شده و ترکیب نهایی مشخص شده است. بچه‌ها سنجش شدند و با توجه به اینکه نحوه برگزاری مسابقات متفاوت است امیدوارم بهترین نتیجه را کسب کنیم. در هر سه بخش قطعا فینالیست خواهیم داشت و قول دو مدال را می‌دهیم.

مهرو کمرانی سر مربی باشگاه تکواندوی بانوان نیز در این نشست تصریح کرد: بعد از دو انتخابی فعلا ۴ نفر را مشخص کردیم. این مسابقات قبل از المپیک است و ۲۰ امتیاز المپیکی دارد و سطح بالایی دارد.همه بچه‌ها در مسابقات جهانی بودند و یک ماه است اردوی دانشجویان آغاز شده ولی نفرات اعزامی ۵ ماه در اردوی جهانی بودند. تکواندو قابل پیش‌بینی نیست ولی تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. بچه‌ها به لحاظ فنی بهتر از گذشته هستند. اولین بار است که در کنار دانشجویان هستم و امیدوارم خاطره و نتیجه خوبی رقم بخورد.

مهدی مقدم‌منش رئیس انجمن والیبال دانشجویان تاکید کرد: باشگاه والیبال با کمترین کادر فنی اعزام می‌شود. باید حداقل ۶ نفر کادر فنی روی نیمکت باشد ولی ما با کمترین نفرات می‌رویم‌. روند انتخاب باشگاه به شکل خاصی بود و باید از دهخدا و همکاران تشکر کنم. ما باید مدت زیادی در اردو باشیم. ابتدا با ۴۸ نفر از دانشجویانی که از بدنه المپیادهای آموزش عالی بودند اردو را آغاز کردیم. ۱۰ نفر وارد دور دوم شدند و در کنار جوانان قرار گرفتند و در این مرحله ۳۸ نفر در اردو بودند. اردوی سوم با ۲۴ نفر برگزار شد. اردوی چهارم به دلیل فشردگی برنامه فدراسیون والیبال ناچارا در آکادمی برگزار می‌شود و از ۲۳ خرداد ماه با حضور ۱۴ نفر آغاز می‌شود. از این بین ۱۲ نفر انتخاب خواهند شد. ما یک هفته قبل از مسابقات اعزام می‌شویم و اگر بتوانیم بازی‌هایی را با سایر باشگاه‌ها برگزار خواهیم کرد که خیلی خوب است. سال‌های بعد از المپیک سطح یونیورسیاد بالا است بعلاوه مسابقات امیدهای جهان امسال برگزار نمی‌شود و همه باشگاه‌های جوانان حضور دارند.

علی پورعروجی سر مربی باشگاه والیبال دانشجویان اظهار کرد: والیبال یک رشته دانشجویی و همراه با هیجان زیادی است.در گروه سختی قرار داریم که همه باشگاه‌ها در لیگ‌جهانی در رده بالا قرار دارند اما ما هم ایران و از مدعیان هستیم. از بُعد امکانات تلاش زیادی انجام شد. کاش فرصت بیشتری داشتیم ولی باز هم تلاش می‌کنیم. با اعزام‌ زودتر کارهای فنی را کامل می‌کنیم.

فریبرز عسگری سر مربی تکواندو اظهار داشت: این دوره چون مسابقات شرایط خاصی دارد در کنار دانشجویان هستم. همه تکواندوکاران ما در باشگاه ملی دانشجو هستند. اردو از دی ماه شروع شد و ۲۵ نفر مجوز حضور در اردو را گرفتند. تکلیف ۳ وزن نهایی شده و ۳ نفر در گرند پری رم هستند که تکلیف آنها هفته آینده مشخص می‌شود. از ۶ نفر تکواندوکار اعزامی ۴ نفر در مسیر المپیک هستند و امتیازات این مسابقات برای آنها اهمیت دارد و از آنجا که رنکینگ بالا دارند شانس کسب مدال دارند. دو نفر دیگر هم به دنبال افزایش رنکینگ هستند. با توجه به انگیزه بچه‌ها تلاش می‌کنیم در هر ۶ وزن روی سکو برویم‌.

/>حسینعلی نظری سر مربی پومسه یادآور شد: امیدوارم بچه‌ها در روز بازی بهترین عمل کرد را داشته باشند. اعضای باشگاه چندین جلسه اردو را پشت سر گذاشتند و ۳ نفر آنها در آمادگی هستند. برای مدال مانند سایر کشورها می‌جنگیم. مسابقات گرند پری نشان داد اروپایی‌ها و آمریکا سرمایه گذاری زیادی روی پومسه کرده و این رشته دیگر مختص آسیا نیست.

اصغر رحیمی سرپرست باشگاه تکواندوی اعزامی به مسابقات یونیورسیاد اظهار کرد: هر بار کادر فنی باشگاه ملی و دانشجویان متفاوت بود اما این‌بار زمانی که خواستیم کادر فنی را انتخاب کنیم تصمیم گرفتیم که کادر فنی باشگاه ملی مسئولیت دانشجویان را نیز بپذیرد. ما این بازی‌ها را در مسیر المپیک دیدیم چون ۲۰ امتیاز رنکینگ دارد. در دو دوره گذشته هر بار ۴ مدال گرفتیم و امیدواریم مدال‌ها را تکرار و ارتقا دهیم. از فدراسیون ورزش دانشجویی تشکر می‌کنیم و می‌دانیم که حمایت‌های وزارت علوم و دکتر صدیقی را نیز بالای سر داریم.

رضا قراخانلو رئیس آکادمی کمیته ملی المپیک و عضو هیئت رئیسه فدراسیون دانشگاهی تصریح کرد: این جمع یک گروه حرفه‌ای و در بالاترین سطح است. بعلاوه شناخت کافی از افراد دارم و انسجام کاروان و مسائل فرهنگی در آن حضور خواهد داشت. در طول مسیر ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که انسجام کاروان باز هم حفظ خواهد شد./>با شناختی که از دوستان در وزارت علوم دارم مهم ترین مسئله مدال نیست. مهم این است کاروان به نام ایران برود اما در عین حال دوستان رسانه و منتظر نتیجه هم هستند.درست است زمان کم بود ولی تلاش کنید که هر نکته‌ای هست با حساسیت بالا پیگیری شود.

مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم در این نشست اظهار داشت: همه با خاص بودن این رشته آشنا هستند. در دو دوره گذشته نتایج خوبی کسب شد که حضور دانشجویان به یاد ماندنی و ماندگار شد. در دو دوره قبل در ۸ رشته حضور داشتیم که این دوره به ۴ باشگاه رسید که شاید به لحاظ کمی تعداد مدال کم شود. دختران دانشجویان ما به جز والیبال در سایر رشته‌ها با تعداد پسران برابر است و تاکید داریم در اعزام‌های بعدی نیز این اصل رعایت شود و حداقل امکان حضور مساوی برای دختران و پسران باشد.

وی تاکید کرد: شرایط مالی نیز در کاهش کاروان موثر بود. ضمن اینکه نماینده ایران و نماینده دانشجویان نیز هستیم و باید فضای اخلاقی بهتر و بیشتر رعایت شود. مایلم انسجام باشگاه‌ها حفظ شود. از فرصت محدود تا اعزام‌ها نیز برای رفع کمبود‌ها و نواقص استفاده شود تا با کمترین ضعف اعزام شویم. اگر کاروان موفق باشد جاذبه بیشتری برای دانشجویان خواهد بود تا با انگیزه در المپیادها شرکت و خود را به باشگاه ملی دانشجوبان برسانند.

مجید احمدی سر مربی تیراندازی با کمان دانشجویان نیز اظهار کرد: طبق اردوها نفراتی مشخص شدند و طی اردوها و رکوردگیری‌ها نفرات برتر مشخص شدند. شرایط اردو خوب است و رکوردها قابل قبول است و زمان کافی داریم تا نقاط ضعف را برطرف کنیم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *