آخرین اخبار : 

درخواست مشترک ۱۶ آژانس ضد دوپینگ برای تصمیم ضربتی وادا درباره روس…

به نقل از سایت اسپورت اکسپرس روسیه ۱۶ آژانس ضد دوپینگ با صدور بیانیه‌ای مشترک از آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ (WADA) درخواست کردند تا تصمیم فوری درباره پرونده روسیه بگیرد. آژانس‌های ضد دوپینگ کشورهای استرالیا اتریش کانادا دانمارک فنلاند فرانسه آلمان ایرلند ژاپن هلند نیوزیلند نروژ لهستان سنگاپور سوئد و آمریکا این بیانیه را امضا کردند.

در این بیانه مشترک آمده است: ما از آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ می‌خواهیم که با نشان دادن ثبات و قدرت تصمیم فوری درباره نادیده گرفتن زمان تعیین‌شده از سوی روسیه برای دسترسی متخصصان این نهاد به نمونه‌های دوپینگ آزمایشگاه مسکو اتخاذ کند البته متوجه می‌شویم که آژانس ضد دوپینگ روسیه در حال همکاری با وادا است اما شرایط در نظرگرفته شده ماه سپتامبر برای این کشور روشن و نهایی بودند. در این شرایط نباید فرصت ۲ هفته‌ای دیگر به روسیه برای فراهم‌آوردن شرایط موردنظر داده می‌شد. وادا بلافاصله باید کمیته مستقل داوری در این رابطه تشکیل دهد.

متخصصان آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ در ماه دسامبر ۲۰۱۸ نتوانستند طبق برنامه‌ زمانی از پیش تعیین‌شده به نمونه‌های سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ میلادی آزمایشگاه مسکو دسترسی یابند. این پروسه کاری از سوی روسیه به خاطر عدم تاییدیه‌های قانونی تجهیزات مورد استفاده متخصصان وادا برای چند روز متوقف شده بود.

کمیته اجرایی آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ (شهریور) با شرط دسترسی به نمونه‌های آزمایشگاه مسکو تا اخر روز ۳۱ ماه دسامبر رای به بازگرداندن عضویت مجدد روسیه در این نهاد داده بود.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *