آخرین اخبار : 

حسین اوجاقی: نباید فوتبالیست‌ها را شماتت کرد/ از قهرمانی در لیگ و…

حسین اوجاقی در بیان کرد‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص صدرنشینی باشگاه ووشو پارس‌جنوبی با یک مسابقه بیشتر نسبت به پاس ناجا اظهار داشت: با برگزاری دیدارهای هفته نهم و دهم لیگ برتر ووشو موقتا صدرنشین شدیم اما واقعیت این است که با برتری نزدیک ۸ بر ۶ باشگاه پاس ناجا مقابل دانشگاه آزاد همچنان شرایط این باشگاه برای قهرمانی بهتر است. این در حالی است که باشگاه ما نیز با نتیجه ۸ بر ۶ از سد دانشگاه آزاد گذشته و مقابل پاس ناجا ۸ بر ۶ مغلوب شده بود. این نتایج نشان می‌دهد مسابقات بسیار نزدیک است و در این دیدارهای نزدیک اشتباهات لحظه‌ای مسائل اجتناپ‌ناپذیری مانند آسیب دیدگی و نداشتن شاگردان اصلی در نتایج تاثیرگذار است و ربطی به عمل کرد فنی ندارد.

سر مربی باشگاه ملی ووشو در خصوص شانس باشگاه پارس جنوبی برای تداوم روند قهرمانی در فصل جاری عنوان کرد: با توجه به برتری پاس ناجا مقابل دانشگاه آزاد کار بسیار دشوار شده است. اگر دانشگاه آزاد موفق به تساوی یا پیروزی مقابل پاس شده بود کار برای صدرنشینی یا در نهایت قهرمانی ما بسیار راحت‌تر می‌شد. در حال حاضر اگر پاس ناجا و دانشگاه آزاد را شکست دهیم با پاس هم امتیاز خواهیم شد و تکلیف قهرمانی را تفاضل پیروزی مشخص خواهد کرد. با وجود این شرایط باز هم از کسب عنوان قهرمانی ناامید نیستم و اعتقاد دارم فلسفه ورزش تلاش و کار زیاد برای موفقیت است.

اوجاقی در خصوص خداحافظی حمیدرضا قلی‌پور از دنیای قهرمانی بیان کرد: قلی‌پور با توجه به کسب تمامی افتخارات دنیای ووشو دیگر انگیزه‌ای نداشت و احتیاج به دنیای جدیدتری داشت. به حمید گفتم که در حال حاضر در ووشو مانند میوه‌ای رسیده است و احتیاج به فضای جدید دارد. با توجه به سالیان سال همکاری و هم تیمی بودن با حمید برای او در MMA آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی تصریح کرد: قلی‌پور یکی از پرافتخارترین ووشوکاران ایران است و همیشه در باشگاه ملی شرایط خوبی داشت و در تمامی مسابقات مدال‌آوری می‌کرد. حمید به این تصمیم رسیده بود که از ووشو خداحافظی کند و وارد دنیای جدیدی شود. این دنیای جدید باعث خواهد شد انگیزه‌های او برای موفقیت بیشتر باشد. در روز خداحافظی حمید مراسمی  برگزار شد تا از سالیان سال زحمات او تجلیل شود.

اوجاقی در خصوص اختلافات و اعتراض‌های اخیر قهرمان سایر رشته‌های ورزشی در خصوص توجه و پاداش‌های ویژ‌ه‌تر برای ملی‌پوشان فوتبال به بیان کرد: در ورزش کشورمان واقعیت انکار ناپذیری در خصوص توجه و هزینه‌های بیشتر برای رشته فوتبال وجود دارد اما باید این موضوع را ریشه‌یابی کرد. فوتبالیست‌های ما گناهی نکرده‌ و تمام تلاش خود را برای موفقیت انجام داده‌اند. اگر نتیجه نگرفتند به خاطر کم‌کاری نبوده و هیچ تقصیری متوجه آنها نیست.

سر مربی باشگاه ملی ووشو تاکید کرد: در خصوص پرداخت پاداش‌ مالی قابل قبول به فوتبالیست‌ها اشکالی متوجه فوتبالیست‌ها نیست و نباید آنها را شماتت کرد. این پاداش  به خاطر  جنگندگی فوتبالیست‌ها که در جام جهانی مردم را خوشحال کردند نوش جان آنها باشد. اگر تبعیضی وجود دارد نباید نوک پیکان انتقادات متوجه ورزشکار باشد. یکی از علت‌های توجیه این تبعیض به خاطر علاقه مردم دنیا به رشته فوتبال است اما از طرف دیگر تمام افتخارات ورزش کشور در المپیک مسابقه‌های آسیایی و جهانی را رشته‌های منهای فوتبال کسب می‌کنند.

اوجاقی خاطرنشان کرد: در حال حاضر رشته‌های کبدی و سنگ‌نوردی نیز برای کشورمان در حال افتخارآفرینی هستند و کشتی وزنه‌برداری تکواندو کاراته و ووشو بهترین افتخارات المپیک مسابقه‌های آسیایی و مسابقات جهانی را کسب کردند و این واقعیتی انکارناپذیر است. باید به خاطر علاقه مردم به رشته فوتبال مسئولان ورزش و رسانه‌ها به این رشته توجه کنند اما نباید به ورزشکاران افتخار آفرین رشته‌های دیگر بی‌توجهی شود. بهداد سلیمی حمید سوریان حمید قلی‌پور هادی ساعی محسن محمدسیفی و خواهران منصوریان افتخارات زیادی برای ورزش کشور کسب کردند و واقعا حق این قهرمان بیشتر از این توجهات است.

وی گفت: در حال حاضر میانگین قرارداد شاگردان ووشو برای حضور در لیگ این رشته ۱۵ میلیون تومان و هزینه یک فصل تیمداری با حضور ۱۴ بازیکن و سر مربی ۲۵۰ میلیون تومان است. ۱۰ کشور برتر دنیا از لحاظ اقتصادی سیاسی و ورزشی در حال حاضر آمریکا چین روسیه آلمان انگلیس ژاپن فرانسه و چند کشور دیگر هستند که در المپیک‌ها نیز رنکینگ کسب مدال‌ها را تشکیل می‌دهند. قطعا ورزش متاثر از اقتصاد و شرایط سیاسی است و اگر ما بتوانیم ورزش خود را در سطح این کشور قرار دهیم می‌توانیم اقتصاد خود را نیز ارتقا دهیم.

سر مربی باشگاه ووشو پارس جنوبی اظهار داشت: ورزش می‌تواند روی مسائل اقتصادی سیاسی اجتماعی و فرهنگی تاثیرگذار باشد و باید در ورزش سرمایه‌گذاری کنیم. یک بُعد این سرمایه‌گذاری روی ورزشکاران و رضایت آنها از زندگی  است. ورزش تنها فوتبال نیست و ووشو دو و میدانی شنا ژیمناستیک کشتی وزنه‌برداری نیز ورزش هستند.  اگر نگاه استراتژیک نیز داشته باشیم باید مانند فوتبال به سایر رشته‌ها توجه کنیم چرا که رشته‌های دیگر پرچم ما را به اهتزار در می‌آورند اما نباید بگویم چرا  به فوتبالیست‌ها توجه می‌شود. حق فوتبالیست‌ها هم توجه کردن است و اصلا نباید بگویم آنها کم کاری کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *