آخرین اخبار : 

جهانپور کوزه‌کنانی: حسینی با ۴ سال فعالیت در وزنه‌برداری به مدال …

خبرنگار ورزشی در ادامه رقابت‌های چهل‌وپنجمین دوره وزنه‌برداری جوانان جهان امروز(سه‌شنبه) محمد حسینی وزنه‌بردار تبریزی کشورمان در دسته  ۸۹ کیلوگرم با مهار وزنه ۱۵۷ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا در حرکت یک ضرب برای کشورمان شد. حسینی در دو ضرب نیز با بالای سر بردن وزنه ۱۹۱ کیلوگرم به مدال برنز رسید و در مجموع نیز با ۳۴۸ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.

جلیل جهانپور کوزه‌کنانی رئیس هیئت وزنه‌برداری آذربایجان شرقی در اظهار کرد‌‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص کسب نخستین مدال طلای مسابقات وزنه‌برداری جوانان جهان توسط یکی از نمایندگان این استان اظهار داشت: محمد حسینی متولد سال ۱۳۷۹ است و تنها ۴ سال است که فعالیت خود را در رشته وزنه‌برداری آغاز کرده است. خدا را شکر که این جوان شایسته امروز در مسابقات جوانان جهان در حرکت یک ضرب با مهار وزنه ۱۵۷ کیلوگرم مدال خوشرنگ طلا را به مردم کشورمان هدیه داد.

وی تصریح کرد: البته حسینی در حرکات مجموع و دو ضرب نیز موفق به کسب مدال‌های نقره و برنز شد تا با کسب ۳ مدال رنگارنگ افتخار برزگی را برای ورزش کشور و به خصوص شهر تبریز به ارمغان بیاورد. واقعا دستاورد حسینی افتخار بزرگی برای وزنه‌برداری آذربایجان شرقی است و باعث خواهد شد تا مربیان و سایر ورزشکاران ما انگیزه بیشتری پیدا کنند. این در حالی است که ما توانستیم با سرمایه‌گذاری اندک روی حسینی در مدت ۴ سال این افتخار بزرگ را کسب کنیم و پرچم کشورمان را به اهتزار در بیاوریم.

رئیس هیئت وزنه‌برداری استان آذربایجان شرقی با اشاره به تاریخ‌سازی حسینی عنوان کرد: حسینی بعد از ۴۵ سال موفق شد برای شهر تبریز در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان افتخار آفرینی و مدال طلا را کسب کند. پیش از حسینی احد رستگار ۴۵ سال پیش در مسابقات جوانان جهان در کشور فرانسه در حرکت یک ضرب مدال نقره را کسب کرده بود و در مجموع نیز به مقام چهارمی رسیده بود.

جهانپور کوزه‌کنانی در خصوص مدال برنز حسینی در حرکت دو ضرب اظهار کرد: حسینی می‌توانست در حرکت دو ضرب نیز به مدال طلا دست پیدا کند اما نباید فراموش کنیم او اولین حضور خود در مسابقات بین‌المللی و برون مرزی را تجربه می‌کرد. وزنه‌برداری ورزشی است که می‌تواند برای ورزش کشور افتخارآفرینی زیاد و مدال‌های رنگارنگی را کسب کند.

وی در خصوص برنامه‌های هیئت وزنه‌برداری آذربایجان شرقی برای حمایت بیشتر از حسینی و سایر قهرمانان این استان اظهار کرد: با مذاکراتی که با حامد نجفی مدیرعامل باشگاه ورزشی مس سونگون داشتیم تا پایگاه قهرمانی را برای ورزشکاران استان ایجاد کنیم. از طرفی ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی از مربیان و متخصصان وزنه‌برداری است که انگیزه زیادی را به ورزشکاران ما تزریق کردند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *