آخرین اخبار : 

ثوری: ممکن بود در صورت اعزام دیرتر باشگاه بوکس تصمیماتی به ضرر ما گر…

حسین ثوری در اظهار کرد‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص اعزام زودتر از موعد ملی‌پوشان بوکس به مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: ملی‌پوشان بوکس ایران روز دوشنبه تست سلامت پزشکی خود را دریافت کردند و بامداد روز گذشته و ۵ روز زودتر از زمان در نظر گرفته شده به اردن اعزام شدند. اعزام زودتر از موعد باشگاه با توجه به فضا و نگرانی‌های به وجود آمده طبیعی بود. ممکن بود در صورت اعزام دیرتر باشگاه ملی بوکس تصمیماتی گرفته شود که به ضرر ما باشد و حتی از اعزام باشگاه ممانعت به عمل بیاید.

وی در خصوص شرایط آمادگی ملی‌پوشان اظهار کرد: بچه‌ها و کادرفنی زحمت خود را کشیدند اما نباید فراموش کرد رویداد المپیک برای همه کشورها مهم است و آنها نیز تلاش بسیاری برای موفقیت در این مسابقات انجام دادند. در حال حاضر باشگاه‌های بوکس ازبکستان قزاقستان و چین یک هفته زودتر از ما به محل برگزاری مسابقات اعزام شدند و باشگاه ملی کشورمان باشگاه پنجم یا ششمین تیمی است که به اردن رسیده است.

رئیس فدراسیون بوکس در خصوص نگرانی‌های خود اظهار کرد: امیدوارم با ورود IOC به بحث برگزاری مسابقات نگرانی ما نسبت به مشکلات داوری خیلی حاد و جدی نباشد. با توجه به زحمات بچه‌ها و تمریناتی که داشتیم به کسب سهمیه المپیک امیدوار هستیم. در حالت خوش‌بینانه می‌توانیم به کسب ۲ سهمیه المپیک امیدوار باشیم اما شانس کسب سهمیه المپیک برای ۸ وزن ما وجود دارد و اینگونه نیست که بوکسوری را تنها برای کسب تجربه به مسابقات اعزام کرده باشیم.

ثوری خاطر نشان کرد: مسابقات کسب سهمیه المپیک محلی برای تجربه اندونزی نیست و بر همین اساس تمام ۸ وزن خود را به مسابقات اعزام کردیم تا برای کسب سهمیه تلاش کنیم. البته مشکل ما نداشتن رنکینگ توسط بوکسورهای کشورمان است که باعث خواهد شد تا آنها در قرعه‌کشی با شرایط دشوار‌تری مواجه شوند. 

وی در پاسخ به این سوال که در صورت عدم کسب سهمیه المپیک در مسابقات قاره آسیا باشگاه ملی کشورمان در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک حضور خواهد داشت اظهار کرد: اعتقاد دارم کسب سهمیه المپیک در مسابقات جهانی از آسیایی راحت‌تر است. در حال حاضر باشگاه‌های اول تا چهارم مسابقات جهانی از آسیا هستند و کشورهای قدرتمند بوکس جهان همچون قزاقستان ازبکستان هند فیلیپین چین و تایلند در این مسابقات حضور دارند.

رئیس فدراسیون بوکس عنوان کرد: نفرات نخبه در مسابقات قاره‌ای سهمیه المپیک خود را قطعی خواهند کرد و بر همین اساس اعتقاد دارم شانس کسب سهمیه المپیک در مرحله دوم و در مسابقات جهانی فرانسه خیلی بالاتر از مسابقات آسیایی اردن است. همین موضوع باعث می‌شود حتی در صورت عدم کسب سهمیه در مسابقات آسیایی از شانس بالایی برای رسیدن به کسب سهمیه المپیک در مسابقات فرانسه برخوردار باشیم.

ثوری خاطرنشان کرد: هر بوکسوری که در مسابقات اردن موفق به کسب سهمیه المپیک نشود این شانس را خواهد داشت تا سهمیه خود را در مسابقات فرانسه قطعی کند. با توجه به رقابت نزدیک بوکسورهای ما در سه یا چهار وزن حتی این امکان وجود دارد که تغییراتی در اوزان خود در مسابقات جهانی داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2211073

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *