آخرین اخبار : 

تیم ملی والیبال تونس قهرمان آفریقا شد/ کامرون هم سهمیه جهانی گرفت –

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال مسابقات والیبال قهرمانی مردان ۲۰۱۷ قاره آفریقا که از ۳۰ ماه با حضور ۱۴ تیم آغاز شده است یکشنبه شب با قهرمانی تونس به پایان رسید.

در دیدار نهایی این رقابت‌ها تیم‌های تونس و مصر به مصاف یکدیگر رفتند که تونس سه بر صفر با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲ ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۵ میزبان این رقابت‌‌ها را شکست داد و به مقام قهرمانی دست یافت و مصر نایب قهرمان شد. این دو تیم قبلاً با صعود به دیدار نهایی سهمیه جهانی کسب کرده بودند.

در دیدار رده بندی نیز تیم کامرون سه بر یک الجزایر را شکست داد تا علاوه بر کسب مقام سوم این رقابت‌ها سهمیه مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ را به دست آورد.

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از ۱۹ شهریور تا ۸ ماه ۱۳۹۷ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

تا کنون حضور ۲۲ تیم در این رقابت ها قطعی شده است که از قاره کهن آسیا تیم های ایران چین ژاپن و استرالیا شرکت می کنند.

تیم‌های فرانسه هلند اسلوونی روسیه صربستان فنلاند و بلژیک نیز در رقابت‌های انتخابی قاره اروپا سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به دست آوردند. همچنین از قاره سبز حضور تیم‌های ایتالیا و بلغارستان به عنوان میزبانان و لهستان به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۴ در این رقابت‌ها قطعی است.

تیم های برزیل و آرژانتین از آمریکا جنوبی سهمیه رقابت های جهانی به دست آوردند تیم های تونس مصر و کامرون نیز از قاره آفریقا به رقابت های جهانی راه یافتند و با سه تیم نورسیکا (آمریکا جمهوری دومینیکن و کانادا) جمع تیم های مشخص شده قهرمانی مردان جهان در سال ۲۰۱۸ به ۲۲ تیم رسیده است.

دو تیم باقی مانده از منطقه آمریکای شمالی و مرکزی هستند که در رقابت‌های انتخابی این منطقه مشخص خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *