آخرین اخبار : 

تیم ثروتمند کویتی با ۱۰ خارجی به مصاف استقلال می‌آید

خبرنگار تیم فوتبال الکویت که فصل گذشته در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به دیدار ذوب آهن آمد و از این تیم شکست خورد در فصل جدید مسابقات هم در مرحله پلی آف با یک ایرانی دیگر دیدار می‌کند که این تیم ایرانی استقلال است.

اولین حریف استقلال در لیگ قهرمانان آسیا یکی از متمول ترین باشگاه های آسیایی است که با احتساب شاگردان تیم B این باشگاه جمعاً ۶۴ ستاره تحت قرارداد دارد که این تعداد ستاره در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید.

سوم جدول با یک مسابقه کمتر/>الکویت در لیگ برتر کویت که با ۱۰ تیم برگزار می شود حضور دارد و تا لحظه نگارش این مطلب با ۹ مسابقه (یک مسابقه کمتر از سایر تیمها) و ۱۷ امتیاز بعد از القادسیه ۱۹ امتیازی و السالمیه ۱۷ امتیازی در رده سوم قرار دارد.

مسابقه عقب افتاده الکویت با تیم الشباب است که در صورت پیروزی در این مسابقه با ۲۰ امتیاز به صدر جدول می رسد.

الکویت از ۹ مسابقه صاحب ۵ پیروزی ۳ مساوی و یک شکست است. آنها ۷ گل خورده بعد از القادسیه بهترین خط دفاعی و با ۲۲ گل زده بعد از السالمیه بهترین خط حمله مسابقات را دارند.

بهترین گلزن/>بهترین گلزن الکویت در لیگ برتر کویت یک هافبک کویتی است که با پیراهن شماره ۹ برای این تیم مسابقه می کند. فیصل زاید هافبک ۲۸ ساله و بازیساز تیم کویتی با ۳ گل در لیگ برتر کویت بهترین گلزن آنها در این فصل است.

پس از فیصل یک مهاجم آرژانتینی الاصل با ملیت مصری که برای این تیم مسابقه می کند با ۲ گل زده دومین گلزن برتر آن است. «دیه گو کالدرون» مهاجم ۲ گله تیم کویتی ۳۰ سال سن و ۱۸۱ سانتی متر قد دارد و با پیراهن شماره ۱۸ مسابقه می کند.

شاگردان شاخص/>در بین شاگردان الکویت جمعاً ۱۰ ستاره خارجی دیده می‌شوند که شاخص ترین آنها امجد عطوان ستاره سرشناس و ملی پوش عراقی است و فیصل الحربی ملی پوش عربستانی است.

به جز این دو ملی پوش عبدل سیسوکو از فرانسه دیه گو کالدرون از مصر و لوپز سیلوا از برزیل دیگر خارجی‌های شاخص تیم الکویت هستند.

تیم قدیمی الکویت و شاگردان ایرانی/>الکویت از تیم‌های قدیمی کشور کویت است که در سال ۱۹۶۰ تاسیس شده و قدمت آن به ۶۰ سال می‌رسد. این باشگاه دارای ورزشگاهی به گنجایش بیش از ۱۸ هزار نفر است و از تیم های پر هوادار کشورش می‌باشد.

تاکنون چند ستاره ایرانی که تعدادی از آنها استقلالی هستند در مقاطع مختلف در این باشگاه مسابقه کرده‌اند. صمد مرفای و رضا حسن زاده اولین ایرانی هایی بودند که برای الکویت مسابقه کردند. همچنین جواد نکونام و رضا قوچان نژاد هم از دیگر فوتبالیست های برجسته و سرشناسی هستند که در این تیم سابقه مسابقه دارند.

ولید علی یکی از شاگردان سرشناس این باشگاه است که سابقه بر تن کردن پیراهن استقلال را هم دارد و در مقطعی کوتاه برای آبی پوشان مسابقه کرد.

دیدار تیم های استقلال و الکویت در چارچوب رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا-مرحله پلی آف در روز اول بهمن ماه و به میزبانی استقلال در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
https://www.mehrnews.com/news/4826114/%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DB%B1%DB%B0-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D9%85%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D8%AF

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *