آخرین اخبار : 

تیر خلاص رئیس لیگ فرانسه به باشگاه قدوس؛ آمیا نمی‌تواند به لوشامپیون…

به نقل از RMC SPORT رأی روز گذشته دیوان عالی فرانسه مبنی بر بازگشت باشگاه‌های آمیا و تولوز به عرصه رقابت در لیگ دسته‌اول فوتبال این کشور (لوشامپیونه) جنگ رسانه‌ای گسترده‌ای را میان مدیران این رقابت‌ها و باشگاه‌ها ایجاد کرده است.

آمیا که سامان قدوس را در اختیار دارد پیش از این با تصمیم فدراسیون فوتبال فرانسه مبنی بر نیمه‌کاره ماندن لوشامپیونه به خاطر شیوع ویروس کرونا به دسته پایین‌تر سقوط کرد. شکایت این باشگاه به دیوان عالی فرانسه و رأی صادره از سوی این دادگاه اداری شرایط را پیچیده‌تر کرده است.

دیدیه ژولوت رئیس لیگ‌های دسته‌اول و دوم فوتبال فرانسه در این مورد بیان کرد: شورای قضات دیوان عالی در رأی صادره به ما نمی‌گوید که باید لیگ را با ۲۰ یا ۲۲ باشگاه برگزار کنیم. آمیا و تولوز در طول ۲۰ سال اخیر در لیگ دسته‌دوم فرانسه بازی کرده‌اند که تعلق به ما و فدراسیون فوتبال فرانسه دارد. مدیران این ۲ باشگاه می‌توانند هر چه را که بخواهند در رسانه‌ها بیان کنند. با این وجود نمی‌توانند بگویند که در لیگ دسته‌اول با رأی دیوان عالی فرانسه حفظ شدند. من از این ۲ باشگاه می‌خواهم که دستور قاضی و ماده ۳ را دوباره بخوانند.

وی افزود: دیوان عالی فرانسه از ما می‌خواهد درباره تصمیم اولیه خود درباره سرنوشت رقابت‌های فصل جاری لیگ‌های دسته‌اول و دوم بررسی دوباره‌ای انجام دهیم. البته آنها نمی‌گویند این کار چگونه انجام شود یا باید لیگ‌های فصل آینده را با ۲۰ یا ۲۲ باشگاه برگزار کنیم. قانون جدید لیگ فرانسه که در فدراسیون فوتبال تصویب شده و تا سال ۲۰۲۴ الزام‌آور است برگزاری رقابت‌های لوشامپیونه را فقط با حضور ۱۸ یا ۲۰ باشگاه امکان‌‌پذیر می‌داند. اکنون آیا صعود ۲ باشگاه از لیگ دسته‌دوم به دسته‌اول و حفظ احتمالی آمیا و تولوز ممکن است؟ هر اتفاقی که رخ دهد ۲ باشگاه صعود کرده از لیگ دسته‌‌دوم در لوشامپیونه باید بازی کنند. هیچ کشوری وجود ندارد که در لیگ برترش ۲۲ باشگاه حضور داشته باشند. در این صورت در قالب رقابت‌ها مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2283793

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *