آخرین اخبار : 

توپ طلا در دستان «مودریچ» و کسانی که هنوز قانع نشده‌اند

در فوتبال همیشه اما و اگر وجود دارد. این بار هم همین طور است. همه چیز از دسامبر سال گذشته آغاز شد جایی که مودریچ به عنوان بهترین ستاره تورنمنت در باشگاه‌های جهان انتخاب شد آن هم بالاتر از کریستیانو ستاره رئال. در ابوظبی همه با عصبانیت برخورد کردند که چرا ستاره رئال انتخاب نشده است.

جام جهانی از راه رسید رنگ لباس‌ها تغییر کرد. مودریچ که چند هفته قبل برای چهارمین بار در دوران بازی کردنش و سومین بار پیاپی با رئال  قهرمان اروپا شده بود لباس تیم ملی فوتبال کرواسی را به تن کرد. تیمش خوش درخشید و به فینال جام جهانی رسید. برخی ایوان راکیتیچ را ستاره کرواسی می‌دانستند و برخی هم معتقد بودند بهترین ستاره جام جهانی روسیه باید پل پوگبا انگولو کانته کیلیان امباپه یا آنتون گریزمن باشند. اما بیشتر کارشناسان می‌دانستند که شاید مودریچ گل زیادی نزده باشد اما تاثیرگذارترین ستاره تیمش بوده است و در خط میانی بهترین عمل کرد را به نمایش گذاشته است. در نتیجه در جام جهانی هم او به عنوان بهترین ستاره انتخاب شد.

تابستان گذشت و یوفا عنوان بهترین ستاره سال را به این ستاره داد و بسیاری از بازیکنانی که اسم بزرگی داشتند را نادیده گرفت. برای این جایزه مودریچ رای خبرنگاران شاگردان هواداران و … را به دست آورده بود. باز هم برخی معترض بودند که این جایزه باید به فرد دیگری می‌رسید.

 نوبت فیفا و انتخابات بهترین رسید این جایزه هم به مودریچ رسید و او توانست از شریک سازمانی که قبلا با فرانس فوتبال و توپ طلا همکار بودند جایزه بهترین را کسب کند. این اما اخر راه نبود. مدتی بعد سایت معتبر آمار و ارقام فوتبالی او را به عنوان بهترین ستاره ۱۱ ماه اخیر در دنیای فوتبال معرفی کرد.

اخر این موفقیت‌های فردی تا اینجای کار توپ طلای فرانس فوتبال بود که روز گذشته به ستاره کروات تیم فوتبال رئال رسید. اما باز هم هستند کسانی که معتقدند باید شاگردان دیگری به این جایزه دست پیدا می‌کردند. فراموش نکنید او اولین کسی است که نوار بهترین شدن کریستیانو ستاره رئال و لیونل لیونل مسی را قطع کرده است اما باز هم هستند کسانی که هنوز قانع نشدند.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *