آخرین اخبار : 

تلفیق تاریخ پیتزا و ورزش در سی‌امین دوره یونیورسیاد ۲۰۱۹

ورزشی سی‌امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان از ۱۲ تا ۲۳ تیر ماه در ناپل ایتالیا برگزار خواهد شد. ناپل در جنوب رم قرار دارد این شهر پویایی ورزش دانشگاه را با فرهنگ و تاریخ خود به اشتراک گذاشته و  همین ویژگی  است که باعث شده بعد از گذشت ۶ دهه از میزبانی یونیورسیاد توسط تورین دوباره یک شهر ایتالیایی میزبان این مسابقات شود.

 همه ویژگی‌های شهر ناپل به  میراث جهانی ثبت شده آن در  یونسکو و پیتزا فروشی‌هایش خلاصه نمی‌شود بلکه ورزش نیز آن را شهره کرده است. ورزش در سومین شهر بزرگ ایتالیا به یک شیوه زندگی تبدیل شده است. پیاده‌روی در امتداد خیابان‌های معروف و باریک ناپولی و دیدن بازی فوتبال در پیاده‌روی‌ها و در گوشه و کنار  شهر و دیدن طرفداران پرشور در  کافه تلویزیون‌های ناپل زمانی که تیم ناپولی و دیگر تیم‌های این شهر بازی می‌کنند گواه این مدعا است.

تلفیق ورزش و مراکز تاریخی شهر و اماکن طبیعی مانند ساحل آمالو  می‌تواند برای ورزشکاران دانشگاهی یک منظره زیبا را ایجاد کند.  تصور کنید که برای مسابقات تنیس در جریان یونیورسیاد در کنار ساحل غربی ناپولی بازی کنید و سایه کوه ووزویو در یک طرف و جزیره کاپری در طرف دیگر شما باشد. این منظره به عنوان یک پس زمینه برای انجام یک بازی در یونیورسیاد به یادماندنی خواهد شد.

شما از مرکز شهر تا کل منطقه گزینه‌های زیادی پیش‌رو دارید تا به صورت تماشاگر ورزشی از دیدن صحنه‌ها لذت ببرید.

میزبان سی‌امین دوره یونیورسیاد  تابستانی ۲۰۱۹  خود را برای اجرای کامل این مسابقات آماده کرده که  یکی از آنها برگزاری مسابقات در مراکز ورزشی مرمت شده در سراسر منطقه کامپانیا است تا لحظات زیبای ورزشی را برای افرادی  که سال‌ها در این مراکز از دیدن ورزش لذت می‌برند دوباره یادآوری کند.

مسئولان شهر در نظر دارند تا در جریان یونیورسیاد ۲۰۱۹ انگیزه بیشتری را برای افزودن ورزش به زندگی روزمره مردم بخصوص در محوطه دانشگاه ایجاد کنند. این عقیده و تلاش حتی با خاموش شدن شعله‌های مشغل یونیورسیاد ۲۰۱۹ همچنان در شهر ناپل ادامه خواهد داشت. 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *