آخرین اخبار : 

تعهد لیگ‌‌های اروپایی به یوفا برای به آخر رساندن فصل در عرض کمت…

پس از آنکه اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به درخواست فدراسیون‌های عضو و لیگ‌ها قاره سبز مبنی بر تعویق یورو ۲۰۲۰ جامه عمل پوشاند و این تورنمنت را یک سال به تعویق انداخت لیگ‌های اروپایی نیز به این سازمان تعهد داده‌اند که فصل جاری را حداکثر تا روز ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر ۱۳۹۹) به آخر برسانند.

یوفا اتحادیه باشگاه‌های اروپا (ECA) لیگ‌‌های اروپایی و اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای اروپا (فیف‌پرو یوروپ) تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌اند که به موجب آن مقرر شده تمامی مسابقات فوتبال باشگاهی قاره سبز حداکثر تا آخر ماه ژوئن خاتمه یابد. این در حالیست که لیگ‌های بزرگ فوتبال اروپا به جز لالیگا اعلام کرده‌اند از اواسط فروردین ماه مسابقات‌شان را که به دلیل شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمده از سر خواهند گرفت. در اسپانیا زمان از سرگیری مسابقات هنوز اعلام نشده است.

براساس این گزارش با وجود اینکه مشخص نیست شیوع کرونا در قاره سبز – به خصوص در کشورهای ایتالیا و اسپانیا که در آنها شمار مبتلایان با سرعتی بالا روبه افزایش است – چه وضعیتی را به وجود خواهد آورد و اینکه آیا امکان از سر گرفته شدن مسابقات در تاریخ‌های اعلام شده وجود دارد یا نه لیگ‌‌‌های اروپایی متعهد شده‌اند که مسابقات‌شان را تحت هر شرایطی ظرف مدت کمتر از سه ماه (از اوایل ماه آوریل تا انتهای ژوئن) به آخر برسانند.

با این اوصاف انتظار می‌رود که بر فشردگی مسابقه‌های باشگاهی در لیگ‌های مختلف افزوده و در هر هفته حداقل دو مسابقه برگزار شود به خصوص در لیگی مانند سری A که هنوز ۱۲ هفته به آخر آن باقی مانده است. در لالیگای اسپانیا ۱۱ هفته در لیگ برتر انگلیس ۹ هفته در بوندس‌لیگای آلمان ۹ هفته و در لوشامپیونه فرانسه ۱۰ هفته به آخر رقابت‌ها باقی مانده است. به مسابقه‌های لیگ باید مسابقات جام‌های حذفی لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را هم اضافه کرد که برنامه برخی از تیم‌ها را فشرده‌تر خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2226284

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *